Domowa Lemoniada // Homemade Lemonade

// polski

(read in english below)

 

Witam kochani w poniedziałkowy wieczór... ach jak pięknie i wiosenne dzisiaj było, mam tylko nadzieję, że zima już nie wróci - ja to nie znoszę zimy i śniegu. Post miał się ukazać z rana, tak na dobry początek tygodnia, ale choroba zmogła całą naszą trójkę i nie dało się ogarnąć tego wszystkiego. Ale ja nie o tym miałam tu pisać. Po pierwsze może zauważyliście, że ten post jest do góry nogami, czyli najpierw piszę po polsku, a potem po angielsku. Przeanalizowałam sobie moje statystyki i większa 'publiczność', jak i komentatorzy, są z  Polski (zresztą nie ma się co dziwić), dlatego większy sens będzie miało najpierw pisanie po polsku, a potem po angielsku. Co wy na to?

Po drugie, przechodzę do tytułowego przepisu na domową lemoniadę. W sumie to tak jakoś głupio dawać przepis na coś tak prostego, ale robię lemoniadę dość często, a zwłaszcza kiedy zapraszam do siebie rodzinkę i znajomych i twierdzą zgodnie, że jest przepyszna i nigdy takiej nie pili. Podaję, więc przepis, żeby od dzisiaj mogli taką pić codziennie :) Poza tym wydaje mi się, że sekret smaku polega na sposobie przyrządzania i proporcjach składników. 

Składniki:

 • 200ml gorącej wody,

 • 800ml zimnej wody,

 • 1 cytryna,

 • 3 łyżki (pełne ze średnią górką) cukru lub ksylitolu,

 • mięta i kostki lodu (opcjonalna).

Jak przygotować:

 1. Do 200ml gorącej wody wsypać cały cukier i wycisnąć dokładnie cały sok z jednej cytryny.

 2. Wszytko dokładnie wymieszać (bardzo ważne), aż cały cukier się rozpuści.

 3. Dodać 800ml zimnej wody i gotowe.

 4. Można podawać z miętą i kostkami lodu.

k@rolina

_MG_9543.jpg
_MG_9534.jpg
_MG_9531.jpg

// english

 

Good evening my Dear ones... it was so beautiful and springy today outside so I am hoping winter wouldn't come back - I hate winter and snow. Btw, this post suppose to be published today morning, to start this week fresh and energetic but all three of us got sick today and I couldn't put myself together to write it. But I wanted to write about something different. First of all, you might have noticed that this post is upside down and I am writing in polish first and english second. I analysed my statistics recently and of course most of you guys are from Poland, so it makes more sense to write in polish first. What do you think?

Secondly, I give you today a recipe for my titled homemade lemonade. It might be a little embarrassing to give a recipe for something that simple but I make lemonade quite often, especially when my family and friends are invited, and they always say it is very delicious and they never drink one like this before. So I wanted to put down this recipe, so they can drink it now everyday :) Believe me or not, but I think the secret lies in the preparation method and proportions.

Ingredients:

 • 200ml hot water

 • 800ml cold water

 • 1 lemon

 • 3 table spoons of sugar (full) or xylitol

 • mint and ice cubes (optional)

How to prepare it:

 1. Put sugar and juice from the whole lemon into the 200ml of hot water.

 2. Mix it until whole sugar dissolves completely.

 3. Add 800ml cold water.

 4. Add mint and ice cubes if you like

k@rolina

_MG_9544.jpg
_MG_9550.jpg
1.jpg