Halloween'owe Smakołyki (Lukier Królewski) // Halloween Treats (Royal Icing)

// polski

(read in english below)

Po pierwsze, chciałam powiedzieć, że strasznie się cieszę, że tak wiele osób zapisało się do KONKURSU. Cieszę się, że prezent się Wam podoba i dziękuję, kocham Was wszystkich !!! Jeśli ktoś jeszcze się nie zapisał, zapraszam, jest jeszcze czas. Chciałabym także, przywitać wszystkich nowych follower'sów :) Jesteście najlepszym dla mnie i Pauliny prezentem. Mam nadzieję, że zostaniecie z nami już na ZAWSZE :) No a teraz przejdźmy to sedna sprawy - Halloween !!! No cóż  nie planowałam pisać tego posta, ale wszyscy mówią o Halloween, więc dlaczego i nie ja? W Polsce, jak wiadomo, nie jest to popularne święto. Wiele (a można nawet powiedzieć większość) osób ie obchodzi tego święta w ogóle. Ja też nie jestem wielki fanem Halloween, ze względu na mój strach do horrorów oraz moją wiarę, jednakże traktuje je bardziej jako komercyjne święta, tak więc nic mi nie szkodzi wziąć w nich udział nie jako pośrednio. Dzieciaki zaczynają obchodzić Halloween i wcale się im nie dziwie, przecież tutaj chodzi o słodycze :) Pukając więc też i do moich drzwi, a jako, że nie chciałabym dostać psikusa, jestem wręcz zobligowana coś przygotować :) Dodatkowo, nie ukrywam, że skoro uwielbiam gotowanie i dekorowanie, te święta pozwalają mi połączyć obie te rzeczy :) W tym roku pomyślałam, że przygotuję jak najbardziej zdrowe przysłowiowe "cukierki". Mamy więc do rozdania marchewkowe babeczki z lukrem o wzorze pajęczyny oraz jabłka kandyzowane. Do babeczek użyłam swojego przepisu na ciasto marchewkowe. Możesz zrobić tak samo, tylko pamiętaj nalewać ciasta tylko do 1/3 wysokości papilotki na babeczki. Jabłka kandyzowane przygotowałam wg przepisy Martha Steward (która nie wiem czy wiecie, jest trochę Polką), ale że jest po angielsku, polecam też przepis na Candy Apples Dorotki z mojewypieki.com. Ale to co na prawdę chciałam Wam dzisiaj pokazać, to te śliczne, gotowe do ściągnięcia dla każdego WYDRUKI by I heart nap time. Możecie ich użyć, jakkolwiek się Wam podoba, to udekorowania Waszych Halloween'owych "cukierków". Miłego przygotowywania !

k@rolina

AKTUALIZACJA - PRZEPIS NA LUKIER KRÓLEWSKI

Kilka osób poprosiło mnie o przepis na lukier. Użyłam do babeczek lukru królewskiego, który robi się bardzo prosto. 

Potrzebujesz trzy składniki:

 • 500g cukru pudru

 • 2 białka z jajek średniej wielkości

 • 1 łyżka soku z cytryny

Jak przygotować: 

 1. Przesiej cukier puder do czystej miski.

 2. Dodaj 2 białka i sok z cytryny i zacznij ubijać.

 3. Ubijaj na niskich obrotach około 4-5 minut (jeśli ubijasz drewnianą łyżką będzie to trwało ok. 7 min)

 4. Lukier będzie gotowy, jeśli uzyskana konsystencja będzie gładka i lśniąca. Jeśli lukier jest za gęsty dodaj jedną kroplę soku z cytryny, a jeśli za rzadki dodać cukier puder (zawsze przesiany). Ubijaj wtedy całość jeszcze dodatkowe 2 min.

 5. Lukier jest gotowy jeśli tworzy stożek.

 6. Jeśli nie używasz całego lukru od razu możesz go przechowywać kładąc folię na wierzch lukru (aby go dotykała) i odstawić do lodówki. Możesz przechowywać nawet do 5 dni.

 7. Jeśli używasz barwników spożywczych, aby zmienić kolor lukru pamiętaj, że lukier zacznie być bardziej lejący po ich dodaniu i zawsze trzeba dodać cukru pudru.

 8. Ja zrobiłam dwa kolory (wiadomo czarny i pomarańczowy). Czarny lukier zrobiłam dość gęsty, podczas gdy pomarańczowy był rzadki. Używam rękawa cukierniczego z malutkim otworem do nakładania lukru.

 9. Najpierw zrobiłam na babeczce czarny okrąg na jej brzegu i poczekałam, aż lukier zastygnie. Stworzyło to rodzaj małej zapory.

 10. Potem wypełniłam cały okrąg pomarańczowym lukrem i zaraz po tym, zaczęłam rysować czarne koła na jej górze.

 11. Na koniec użyłam wykałaczki, przejeżdżając po górze lukru w linii prostej od środka na zewnątrz, w 6 miejscach po obwodzie. Utworzyło to pajęczynę.

 12. Całość powinna poleżeć trochę, aż zastygnie.

4.jpg
2.jpg

//english

First of all, I am so happy many of you signed for GIVEAWAY. Thank you guys, I love you all !!! If you haven't you still got time. I also want to welcome all new followers :) You are the best present for me and Paulina. Hope you will stay with us FOREVER :) Now let's get to the point - Halloween !!! I wasn't planing on writing this post but every one talks about Halloween,so why not me? In Poland, Halloween is a very new holiday. Many (you could even say majority  do not celebrate it at all. I am not a big fan of Halloween either, due to my fear to horrors and believes, however I treat it more as commercial holidays so it doesn't heart me to take little part in it. Kids start to celebrate Halloween, who can blame them, it's all about sweets :) and they knock on my doors too, as I don't want to get tricked by them I am obligated to do something :) Plus because I like cooking and decorating, this holiday gives me opportunity to enjoy myself and do both :) This year, I though it would be good to make treats as healthy as possible  So I prepared carrot cake cupcakes with spider net icing on top and candy apples. I used my carrot cake recipe to make cupcakes. You can do the same, just remember to fill the cupcake liners only 1/3 its height, as cupcakes rise as crazy. For candy apples, I use Martha Steward recipe - did you know she is a little Polish :) But what I really wanted to show you today, it is those cute, ready to download for everyone PRINTABLES by I heart nap time. You can use them to decorate your Halloween treats too. Really they will go with any treat. Enjoy! 

k@rolina

 

UPDATE - ROYAL ICING RECIPE

Some of you ask me for a icing recipe. I used a royal icing on the cupcakes. Which is very easy to make.

You need three ingredients:  

 

 • 500g icing sugar

 • 2 egg whites (medium size)

 • 1 tbs of squeezed lemon

How to make:

 1. Sieve icing sugar into the clean bowl.

 2. Add egg whites and lemon juice and whisk it.

 3. Whisk on the low speed for about 4-5 minutes (if you are whisking by wooden spoon, do it for 7 mins)

 4. Royal icing consistency should be smooth and glossy. If it is too hard add a drop of lemon juice but if it is too pouring add icing sugar (always sieved). Whisk for extra 2 mins.

 5. The icing is ready when you can form an pick.

 6. If you are not using the whole icing at the time, place film foil on the surface of the icing to cover it completely and place in the fridge. You can store it even up to 5 days.

 7. If you are using food colouring to change colour of the icing, remember it will make icing more pouring, so you should add icing sugar if necessary to make it more dense.

 8. I made two colours (obviously black and orange). Black icing was very dense and orange was pouring. I use pipes to apply icing.

 9. First I made black circle along the edge of the cupcake and let it dry completely It creates a some sort of fence support.

 10. Than I filled the circle with orange icing in full and applied black icing straight away on top, creating few smaller and smaller circles.

 11. Then I run toothpick from the middle to the edges creating a line, at random 6 places to create a spider net.

 12. Leave it to dry.

 

3.jpg
1.jpg