Podkładki Ze Sznurka // Twine Placemats

_MG_9265.jpg

// polski

(read in english below)

Jakoś się tak rozpisałam w tym tygodniu :) codziennie pościk, a do tego jutro szykuję dla Was niespodziankę i już się nie mogę doczekać Waszej reakcji! Ale to jutro…. Dzisiaj będzie też przyjemnie (no przynajmniej dla mnie), bo chciałam Wam pokazać podkładki pod talerze (lub jeśli ktoś woli można użyć jako serwetki pod pierdółki, jak to mówi mój mąż), które udało mi się wygrać w jednym z walentynkowych konkursów bloggerskich u Iwony z  http://delinskadesign.blogspot.com. Widziałam już wcześniej jej sklepik i blog i to niesamowite, jakie piękne rzeczy potrafi ona wyczarować ze sznurka. Ale wróćmy do moich podkładek; przede wszystkim Iwonko, dziękuję za Twoją szczęśliwą dłoń, która wylosowała mój los, a po drugie chciałam Ci podziękować, że uwzględniłaś moja prośbę w wyborze koloru podkładek – to takie słodkie. Podkładki migiem do mnie dotarły, więc już dzisiaj mogę Wam pokazać jak pięknie się u mnie prezentują. Dostałam cztery okrągłe podkładki na stół zrobione ręcznie z grubego bawełnianego sznurka. Są starannie wykonane i wykończone, a przede wszystkim świetnie się prezentują. Są nie typowe, bo dość grube przez co talerz może dziwnie się na nich układać, ale to na pewno kwestia przyzwyczajenia. Placki ziemniaczane mojego męża (mmm… niebo w gębie) serwowane wczoraj na talerzach, które dumnie stały sobie na podkładkach od Iwony, smakowały jakoś wyjątkowo J Bo kosztowanie jedzenia opiera się nie tylko na kubkach smakowych, ale także na wizualnych doznaniach. Podkładki, co ciekawe są wykonane w 100% z bawełny i można je prać w 30 stopniach C w pralce, więc jak się zabrudzą śmietanką do placków ziemniaczanych, żadna tragedia się nie dzieje.

Iwona ma cały sklep Delinska Design rzeczy wykonanych ze sznurka – sami zobaczcie. Rzeczy nie są tanie, ale na pewno są oryginalne i unikatowe, bo ręcznie robione. A pamiętajcie, że polskie rękodzieło trzeba wspierać, rękoma i nogami! Moim zdaniem to jedne z tych rzeczy, które będą zawsze wzbudzały zainteresowanie we wnętrzu. Podkładki te są także świetnym pomysłem na prezent.

 

Ja tam się nimi zachwyciłam Delinska Design i moimi nowymi podkładkami, siostra też powiedziała, że są mega! Dlatego mam dla Was dużo zdjęć. Podobają się Wam?

k@rolina

 

_MG_9269.jpg
2.jpg
_MG_9273.jpg
_MG_9305.jpg

// english

 

I wrote out a little bit this week :) one post a day. Yet I am also preparing a little surprise for you tomorrow and cannot wait to see your reaction! But this will be tomorrow… today it’s going to be sweet too (at least for me) as I want to show you my placemats I won at one the valentine’s blogger giveaway organized by Iwona from http://delinskadesign.blogspot.com. I knew here shop and blog before, so believe me, she makes amazing things out from twine. But let’s go back to my placemats for one more second, as I want to thank Iwona for her lucky hand that draw me in the giveaway and also for her kindness to be so lovely and send me my chosen colour of placemats – so sweet of her. The package delivery was very quick and here they are on my dining table - ready to be shown to you. I got four ecru placemats hand-made out from cotton twine. They are made carefully, very well finished and look amazing. They are unusual cause of its thickness and it is a little strange to put a plate on them but this is just a matter of habit. My husband’s potato pancakes (oh, so yummy) served on the plates yesterday at dinner time, tasted even better on those placemats :) interestingly they can be washed in the washing machine at 30 degrees C, so if you stain them with sour cream from potato pancakes, you not need to worry.

Iwona has a online shop  Delinska Design full of twine decoration items – you see it yourself. They are not cheap but you can be sure they are original and hand-made. And we all need to remember to support polish handicraft – full hands and legs on board! In my opinion, those are one of those decorating items that will always bring attention in the room. They are a great present ideas.

I got stunned by Delinska Design and my placemats, my sister also said they are MEGA! So I took a lot of pictures :) What do you think?

k@rolina

_MG_9268.jpg
_MG_9284.jpg
1.jpg
3.jpg
4.jpg