Ręcznie Malowana Ściana // Hand Painted Wall

// polski

(read in english below)

Ostatnio remontuje swój salon i hol. Skończyłam już pierwsze prace w holu i dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować swoją nową ręcznie malowaną tapetę w holu.

Wcześniej na tej ścianie miałam zwykłą tapetę, ale jest to tylnia ściana kominka i posiada kratkę wentylacyjną, która się strasznie nagrzewa, kiedy w nim palimy. Gorące powietrze opaliło wokół kratki tapetę i musiałam ją po prostu ściągnąć by zamienić na coś… tylko na co??? Nie chciałam mieć pustej ściany. I któregoś dnia przeczytałam posta kathryn; od razu zakochałam się w pomyśle ręcznie malowanej tapety. Jest piękna, prosta i do tego tania. Ja osobiście użyłam resztek farb z garażu, więc tak na prawdę nie kosztowało mnie to nic, oprócz czasu :) jak wam się podoba taki pomysł?

 Bardzo podoba mi się jak to ostatecznie wyszło – polecam każdemu. Uwierzcie mi na słowo, to nie jest takie trudne. 

DOPISEK: z biegiem lat zrobiłam wiele projektów związanych z dekoracją ściany za pomocą szablonów. Zerknijcie na nie tutaj >> jak malować szablonami , szablon na ścianę wg własnego pomysłu, ściana w pasy , marokański wzór na ścianie

 

//english

I recently started redecorating my living room and hallway. I finished first part of the works in the hallway and I give you today a sneak peak on to my new hand painted wallpaper wall.

I used to have normal wallpaper on that wall but it is a back of fireplace wall and has ventilation outlet which becomes really hot when we are using fireplace. The hot air made the wallpaper burn a little around ventilation outlet and I have to take it down to replace with something…but with what??? I didn’t want to have empty wall. I really like previous wallpaper. Than I come across this post by kathryn and love the idea of hand painted wallpaper. This is so beautiful, so easy and so cheap. I used old paint left-overs from garage, so it really cost me nothing :) how you like that?

As I really like the way it turn out – I recommend it to anyone. Believe me you cannot go wrong with it.

10.jpg
11.jpg

Jak to zrobić? // How to do it??

 

KROK 1 – Stwórz własny szablon jakiegoś ulubionego, powtarzalnego wzoru. Możesz też użyć gotowego szablonu przygotowanego przez Emily, wystarczy wydrukować. Odrysuj wzór na ścianie za pomocą ołówka lub białej kredki.

//

STEP 1 – Make your own pattern template (anyone you like). You can use this template made by Emily and print it to use. Than trace the pattern onto the wall.

6.jpg

KROK 2 – śledź linie malując małym pędzelkiem

//

STEP 2 – Paint along the lines with small paint brush

5.jpg

KROK 3 – podziwiaj :)

//

STEP 3 – enjoy :)

7.jpg

KROK 4 – Pamiętaj nikt nie jest doskonały, a ściana MUSI wyglądać jakby ktoś ją pomalował ręcznie. Inaczej nikt nie zauważy ile pracy kosztowało cię stworzenie takiej ściany :)

//

STEP 4 – Remember nobody is perfect and this wall NEEDS to look like someone paint it. Otherwise, no one would even notice how much work you have spend painting it :)

9.jpg

Nikt nie jest doskonały, oprócz mojej małej GABRIELI :)

//

No one is perfect, except my baby GABRIELA :)

4.jpg

PRZED  /  W TRAKCIE  /  PO

k@rolina