Kalendarz Adwentowy z Zawieszkami do Pobrania

rok temu w naszym domu zawisł pierwszy kalendarz adwentowy. już wtedy do tego celu zaprojektowałam zawieszki, które też użyłam w tym roku (możecie je pobrać dla siebie poniżej klikając na printy). są uniwersalne i dla mnie kalendarz nie musi mieć nic innego jak tylko te zawieszki :D no, ale nie byłabym sobą, więc dodałam i gałąź :) na zawieszkach przeczytacie 24 wersety z Biblii, które są bliskie mojemu sercu. właściwie zrobiłam je pod siebie, nie pod święta bożego narodzenia. lubię te teksty i chcę je czytać codziennie. kalendarz będzie do tego okazją.

w tym roku kalendarz będzie podobny do tego z zeszłego roku, zmieniłam tylko drzewo :D i dodałam 4 paczki z łakociami. dlaczego? bo w tym roku do czytania chcę zachęcić też moją córkę. codziennie na wieczór (bo rano to ona nic nie kontaktuje) będziemy odczytywać jeden werset, a potem będę próbowała jej coś więcej opowiedzieć o Jezusie, Bogu i Duchu, aby zrozumiała to na swój dziecięcy sposób. mamy potrafią to robić najlepiej :D Pan Bóg nie jest nudny, ale niestety często takiego go widzimy w różnych kościelnych inicjatywach. ja chcę by moja córka kochała Go prawdziwie, a do tego, potrzebuje, aby w jej wieku Pan Bóg był dla niej przedstawiony w sposób interesujący. jeśli będzie poważnie i nudno zniechęci się tylko. a Bóg to radość, miłość i wesele :D tak jak dzieci: radosne, miłujące i ciągle się bawiące... mam nadzieję, że będę umiała pokazać jej MIŁOŚĆ I DOBRO, które Pan nam daje.  werset jest więc kontekstem, moja wyobraźnia historią dziecięcą, a łakocie zabawą - i wszystko ku poznaniu Boga. u nas łakocie muszą być co 6 dni, bo taki mamy deal: że słodycze Gabi je tylko raz w tygodniu. 

jeśli jeszcze nie macie pomysłu na kalendarz podsyłam wam moja inspirację i zawieszki. możecie stworzyć z nich kalendarz sam w sobie (jak u nas) a mogą one być też dodatkiem do tego co chcecie mieć.

 

POBIERZ ZAWIESZKI TUTAJ

kliknij na printy poniżej, aby ściągnąć je w wersji pdf

a jak wasze kalendarze adwentowe?