Warsztaty Wnętrzarskie

RELACJA

w poprzedni weekend odbyło się, ważne dla bloggerów, wydarzenie BLOG CONFERENCE POZNAŃ, a ja miałam zaszczyt nie tylko w nich uczestniczyć, ale także prowadzić jedne z licznych warsztatów tej konferencji. chyba po raz pierwszy w historii tego typu wydarzeń polskiej blogosfery, zostały zauważone blogi wnętrzarskie i tematy urządzania domu, a tym samym miały czas dla siebie :) tym bardziej  byłam zaskoczona, że to właśnie mnie poproszono o ich prowadzenie. 

razem z firmą Śnieżka przygotowałam warsztaty typowo wnętrzarskie pod hasłem: MÓJ KAWAŁEK ŚCIANY. skupiłam się na połączeniu nauki z zabawą, bo, jak na house loves przystało, zawsze musi być rzeczowo :) chciałam, aby uczestnicy warsztatów poznali kilka trików malarskich, dzięki którym malowanie ścian będzie nie tylko przyjemne, ale także idealne.

uważam, że malowanie ścian w ciekawy sposób nadaje pomieszczeniom charakteru. dzięki użyciu taśmy malarskiej czy szablonów można stworzyć prawdziwe cuda malarskie. nie każdy jednak wie jak prawidłowo obchodzić się z taśmą malarską, jak wykonać idealne odcięcia między kolorami, tworząc pasy na ścianie, w jaki sposób zrobić samemu szablony malarskie czy ich prawidłowo używać. prawda jest taka, że technika ma ogromne znaczenie, a poznanie i wypróbowanie trików malarskich to też świetna  zabawa.

dlatego na warsztatach każdy mógł wypróbować (na szybko) omówionych przeze mnie technik i stworzyć swój własny kawałek ściany w formie obrazu na sklejce przy użyciu farb Śnieżki. kreatywność uczestników przeszła moje oczekiwania :) przyznaję! jak widać, blogger to kreatywna istota :) a co ciekawsze, i na całe moje szczęście, blogger nie tylko wnętrzarski był uczestnikiem tych warsztatów :) obrazy bloggerzy mogli zabrać ze sobą do domu.

 

DLA WAS

wiem, że samo patrzenie na zdjęcia niewiele może nauczyć, dlatego dla was przypomnienie, gdzie możecie znaleźć na blogu tutoriale opisujące:

  1. jak wykonać pasy na ścianie i odpowiednio używać taśmy malarskiej (tutaj>>>)

  2. jak wykonać samemu szablon do malowania ścian (>>>tutaj)

  3. jak używać kupnych szablonów malarskich (>>> tutaj) & (>>>tutaj)

  4. jak stworzyć tęczowe kropelki przy użyciu szablonów (tutaj >>>)

malowanie farbami to świetna zabawa, a nawet jak coś nie wyjdzie, to zawsze można przemalować ścianę na nowo :) prawda? dlatego zachęcam.

 

ciekawa jestem ilu z was interesowałby udział w takich warsztatach wnętrzarskich,

gdyby odbywały się w waszym mieście? ha?

może warto pomyśleć o jakimś tour-de-interior-poland ;)

 

buźka

 

sponsorem warsztatów była firma Śnieżka

zdjęcia wykonała Ania z magicznechwile.pl