Wianek z Bombek // Baubles Wreath

// polski

(read in english below)

Mania wiankowa nadal trwa. Zamówienia powolutku spływają na moje wianki, a w między czasie przyszła pora wyciągnąć z szafy wianek, który wykonałam w tamtym roku z plastikowych bombek, które już u mnie raczej nie zawisną. Wydaje mi się, że nie wspomniałam wcześniej, ale jestem jedną z nielicznych osób, które nie obchodzą świat. Owszem, chętnie pójdę na rodzinną Wigilię do teściowej, trochę pomogę (gdzie mi pozwolą), przyniosę prezenty i spędzę czas z rodziną. Ale w mojej rodzinie, nigdy nie obchodzono świat i na razie tak zostaje. Oczywiście, wierzę w Boga, narodziny Jezusa i każdego dnia mu dziękuję, za Jego poświecenie i zbawienie. Codziennie o Nim myślę i rozmawiamy...nie potrzebuje do tego świąt. Ale przyznam, gorączka świąteczna udziela się i mi. Lubię ozdoby świąteczne i atmosferę jaka się tworzy w tym okresie. Dlatego jeśli to nie szkodzi, ozdabiam mój dom w zimowym stylu, gdzie się tylko da. To też, jak okazało się, że mam w domu niepotrzebne bombki, musiałam je jakoś użyć - przecież nie wyrzucę? :)

Tak powstał wianek z bombek. Jest trwały i świetnie się przechowuje, jak widać nic mu się nie stało po zimowaniu w czasie lata w szafie :) Jest bardzo prosty w wykonaniu, nie wiele pracy, czasu i wysiłku - tylko klejenie :) No dalej, DIY!

 

// english

Wreath mania goes on. I am collecting a few orders for my wreaths now and than but in the meantime, I decided to take out from the wardrobe my last year DIY - a bauble wreath, made from baubles that will never be hang at my place. I don't think I ever told  you that I am not celebrating Xmas. Of course, I am very happy to go and visit my mother-in-law on the Xmas Eve, help whenever they let me, bring presents and spend time with family. But in my family, we never celebrated Xmas and it will stay like this for now. Of course, I believe in God, birth of Jesus and I am grateful everyday for His sacrifice and salvation. I think about Him everyday and We are talking constantly ... I just don't need Xmas for that. But, to be honest with you, the Xmas fever gets me too. I like Xmas decorations and atmosphere that we feel during this time. So whenever I can, I am decorating my house with winter decorations. That's why, when I found useless baubles laying around my house, I had to make something out of them - we shouldn't waste anything :)

This is how my bauble wreath was made. It is so durable and easy to store, as you can see on the pictures, it survived very well all summer on the top wardrobe shelve :) It is very easy to make, no time and effort consuming - involves just glueing :) Go ahead, DIY!

2.jpg
4.jpg

Potrzebujesz:

 • plastikowe bombki,

 • oponka styropianowa (ok. 25cm),

 • pistolet z klejem na gorąco,

 • skrawek materiału w odpowiednim kolorze.

You need:

 • plastic baubles,

 • wreath (about 25cm dia.),

 • hot glue gun,

 • material in matching colour.

1.jpg

Jak zrobić:

 1. Wyciać z materiału paski szer.3cm.

 2. Owinąć oponkę styropianową paskami, aby pokryła cały wianek. Jest to konieczne, bez materiału klej gorący będzie topił styropian.

 3. Wyciagnąć z bombek zawieszki.

 4. Przykleic klejem bombki do wianka, jedna obok drugiej, a potem jeszcze dodatkowo na sobie. Najlepiej zacząć od większych bombek i uzupełniać małymi.

 5. Dodaj wstążkę i zawieś.

k@rolina

How to make:

 1. Cut out 3cm wide stripes from material.

 2. Wrap around material to cover styrofoam wreath. It prevents styrofoam from melting when using hot glue to attach baubles.

 3. Remove hangers from baubles.

 4. Glue baubles to the wreaht, one next to another and than on top of each other. Start wit bigger baubles and fill empty places with small once.

 5. Add ribbon and hang it.

k@rolina

3.jpg
6.jpg
5.jpg