Świecznik 80 // Candlestick 80

//polski

(read in english below)

Pora przestać gadać o wiankach, bo jeszcze ktoś pomyśli, że H O U S E   L O V E S to tylko wianki i jakiś sklep internetowy :) Dzisiaj mam dla Was DIY, czyli 'świecznik 80'. Już dawno zamierzałam zrobić ten świecznik i wiedziałam, że wyjdzie pięknie, ale się nie złożyło. Ale może to i dobrze, bo gdzie ja bym go paliła w wakacje? Teraz jak już mamy prawie zimę i robi się ciemno o 16:00, to świeczki, świeczniki i inne tealighty są po prostu nie rozłącznym elementem każdego wieczoru. A taki świecznik jest wisienką na torcie. Jeszcze lepiej, że można go zrobić samemu i nikt nie będzie miał drugiego takiego samego :)

80-candles.jpg

Potrzebujesz:

 • ok.80 zwykłych świeczek

(najtańsze, jakie znalazłam to białe swieczki z IKEA, a jak nie ma u was IKEA, jak u mnie w Szczecinie, to polecam białe świeczki z Selgrosa, ja takich użyłam w swoim projekcie)

 • szklana miska z prostym dnem

(użyłam zwykłej szklanej miski, jaką miałam w domu. Musi być z prostym dnem, bo inaczej świeczki się wywracają)

 • wstążka dowolnego koloru

(polecam odwiedzić lokalną hurtownie kwiatów, tam są zawsze najtańsze tasiemki, ale wiadomo trzeba kupić całą rolkę. Mimo tego się opłaca)

 • patera na ciasto

(nie jest wymagana koniecznie, ja po prostu taką już miałam i dlatego jej użyłam. Jeśli ktoś chce kupić to polecam paterę z IKEA ze szklanym zamknięciem, albo samą paterę z Dajar, sklep w Outlet Szczecin Centre)

4.jpg

Jak zrobić:

Nie wiem czy warto to opisywać, bo przecież ze zdjęć można się domyśleć jak to wszystko złożyć, ale, żeby tradycji stała się zadość:

 1. Wsadzić na styk świeczki do szklanej miski.

 2. Przewiązać miskę tasiemką i zawiązać na końcu kokardkę.

 3. Ustawić miskę na szklanej paterze.

 4. Do dekoracji można użyć choćby szyszek zebranych przez córcie i tatusia na popołudniowym spacerku. Można wysłać ich na spacer, kiedy ty robisz świecznik, a jak wrócą udekorować go razem i zapalić :)

Mam nadzieje, że się Wam spodoba, ja się w nim po prostu zakochałam :) [dlatego tyle dzisiaj zdjęć] no cóż, nie wiele mi do szczęścia potrzeba.

k@rolina

1.jpg
2.jpg
7.jpg

// english

It's time to stop talking and writing about wreaths because some might start thinking H O U S E   L O V E S is all about wreahts with on-line shop :) (not true). Today I have DIY for you - a 'candlestick 80'. I was planning to make it ages ago and I knew it would be beautiful but let's be honest I never did. Which is actually good as when would I light it in the summer? Now, that winter is upon us and darkness knock to our windows at 4pm, candles, candlesticks and tealights are necessity of every evening. This candlestick is just a keeper. Even better, you can do it yourself and noone else would have similar, like yours :)

Transient

You need:

 • around 80 no. candles

(the cheapest candles, you can buy are in IKEA, but if you don't have IKEA like we do in Szczecin :( [support this fanpage] I recommend white candles from Selgros, those I used in my project)

 • glass bowl with flat bottom

(I used simple glass bowl I already had at home. Remember you need bowl with flat bottom because otherwise candles will fall)

 • ribbon, any colour

(I recommend you go and find local flower market where you can buy the cheapest ribbons)

 • cake pater

(not necessary. I already had one at home, so I used it. If you like to buy one I recommend pater from IKEA with glass cover or just a pater from Dajar)

8.jpg

How to make:

I don't know if it is worth writing how to do this, as you can see all in the photos, however:

 1. Put candles tight into the glass bowl.

 2. Tight the ribbon with the bow.

 3. Put the bowl on the glass pater

 4. Decorate with cones that your daughter and hubby collected on the evening walk. You can send them for walk while you are doing this candlestick and when they come back decorate it and light it together :)

I hope you like this DIY because I really love it :) [that's why there are so many photos today] well, I don't need a lot to be happy.

k@rolina

5.jpg
3.jpg
6.jpg