Sól i Pieprz // Salt & Pepper

// polski

(read in english below)

Moje kilku miesięczne poszukiwania młynków do soli i pieprzu wreszcie zakończone :) Wiem, wiem - pewnie zastanawiacie się, jak trudno jest kupić solniczkę i pieprzniczkę, kiedy wybór tych produktów jest tak olbrzymi na rynku (niesamowite! na allegro obecnie jest ich dostępnych 1745 szt.). Ale jeśli ma się tak dokładne wymagania jak ja, wtedy jest trochę ciężej, bo nikt jeszcze nie wyprodukował młynków dla mnie... A jakie to wymagania, zapytacie? No cóż, przede wszystkim chciałam młynki, a nie solniczkę i pieprzniczkę, poza tym chciałam młynki dobrej jakości, chciałam też, żeby były tanie i tego samego rozmiaru (a to nie proste, bo dobre młynki kosztują), a dodatkowo chciałam, żeby były w kolorach pasujących do nowego salonu (a dokładnie kącika ze stołem). Po kilku miesiącach poszukiwań, nie znalazłam nic... tak więc musiałam wziąć sprawę w swoje ręce i po prostu sobie takie młynki zrobić (oczywiście nie od podstaw).   :)

Polecam tą metodę; jak nie możecie czegoś znaleźć w sklepach łatwiej jest zrobić to samemu. Może się okazać, że jest taniej !

5.jpg

//english

My couple-of-months search for a perfect salt and pepper mills is over :) I know, I know - you might think how difficult it is to buy salt and pepper mills with such a wide range of products available now (seriously! there are 1885 of them on e-bay now). But if you have specific requirements like I do, than sorry guys - no one yet produce mills for me... What requirements, you ask? Well, I wanted mills not shakers, I wanted good quality mills, I wanted cheap mills of the same size (difficult to find, as good mills are usually expensive), I wanted old fashion shape mills and I wanted in specific colours to match my living room (to be precise my dining area). Few months and I couldn't find anything... so I had to take this in to my own hands and made them myself (of course not from the scratch).   :)

I do recommend this to you too, if you cannot find what you are looking for, make it yourself. It might even be cheaper!

1.jpg

Potrzebujesz: 

  • młynek na sól i pieprz (wg własnego uznania)

  • farbę w spray'u (matową albo błyszczącą w kolorach wg własnego uznania)

  • śrubokręt

What to need: 

  • Salt and pepper mills (of your choice),

  • Spray (matt or glossy with a colours of your choice),

  • Screw driver.

Jak to zrobić // How to do it:

 

Krok pierwszy - rozebrać młynek na części

// Step one - Unscrew the mills

2.jpg

Krok drugi - pomalować spray'em widoczne części młynków i poczekać aż dokładnie wyschnie

//  Step two - Spray paint the visible parts and let is dry completely 

3.jpg

Krok trzeci - złoczyć wszystkie części razem

// Step three - Put together all parts 

4.jpg

k@rolina