Wianek Dla Mojej Mamy // Wreath For My Mother

2.jpg

// polski

(read in english below)

Pamiętacie jak pokazywałam Wam jak zrobić wianek z juty? Ostatnio nadarzyła się okazja, aby zrobić kolejny dla mojej wspaniałej mamy. Zamówiła go u mnie już jakiś czas temu i wiem, jestem okropna, że odkładałam to tak długo. Ale w końcu dzisiaj poszłam z moją córcią (lat 2.5) do mojej mamy, by obdarować ją tym nowo zrobionym wiankiem. I nie, nie było okazji :) Na prawdę wolę dawać, kiedy nie ma okazji - jakoś wtedy jest szczególniej. Mam nadzieję, że będzie pięknie dekorować jej frontowe drzwi przez całą jesień albo i dłużej :) KOCHAM Cię MAMO !!!

Jeśli się Wam podoba, polecam mój instruktarz jak go wykonać, chyba, że ktoś woli złożyć zamówienie u mnie na gotowy wianek. Będzie mi bardzo miło :) 

k@rolina

1.jpg
4.jpg

//english

Do you remember my tutorial on how to make a wreath from burlap? I recently made another one for my amazing mother. She ordered one some time ago and I know, I am horrible, I put it off too long. But today me and my daughter (age 2,5) went to give her this newly made wreath. And no, there was no occasion :) I do prefer to give when there is no occasion - it makes it more special. I hope it will decorate her front door for the whole autumn or longer :) LOVE you MOM !!!

3.jpg

If you like it, make it yourself by following my tutorial or if you want to order one with me, let me know. I will be more than happy to make one for you, too :) 

k@rolina