Gdzie Jest Domek Gabi?

miałam dzisiaj pisać o pięknych rzeczach z łodź design festival, no ale nie zdążyłam. czas przelatuje jak przez palce, więc nie udało mi się rzetelnie zebrać wszystkich informacji. ale temat nie zając, nie ucieknie.

za to  chciałam wam pokazać obecny stan domku gabi. jeśli ktoś nie wie, co to jest domek gabi odsyłam do posta o tym, jak wygląda domek (tutaj) oraz do posta o tym, jak sobie taki domek wybudować (tutaj).

wiele osób pytało: ALE CO Z DOMKIEM? kiedy dowiedzieli się, że wyprowadzamy się z naszego pierwszego domu. donoszę więc, że OCZYWIŚCIE nie pozwoliłam go tam zostawić :  Mr M zamówił dźwig, zebrał sąsiadów i przez jakieś 3h próbowali go wyciągnąć z ziemi. połamali przy tym wielkie dwie bele drewniane, które teoretycznie miały unosić cały domek do góry na linach. okazało się, że musieli użyć tylko lin bezpośrednio i obwiązać konstrukcję, aby wyszła z ziemi razem z kotwami. dźwig przeniósł domek na nową działkę (całe szczęście, że to tylko działka obok), no i posadowił w wykonanych wcześniej 9 otworach w ziemi. niestety okazało się, że uzyskanie poziomu jest dość trudne, więc domek stał krzywy przez kilka tygodni. przy przenoszeniu uszkodził się też trochę, gdzieniegdzie, ale to wszystko niegroźne - bo uszkodzenia są na ganku, a nie w konstrukcji domku. ostatnio domek został wypoziomowany i naprawiony, więc mogę uznać, że projekt przenoszenia domku powiódł się.   zdjęcia domku zrobiłam zaraz po przeniesieniu dźwigiem, więc możecie zobaczyć uszkodzenia.

czy tylko ja jestem taka szalona, żeby dźwig zamawiać do drewnianego domku? ;P



UWAGA BŁĄD  // ERROR

jeśli używasz przeglądarki internet explorer - możesz nie widzieć systemu komentowania poniżej. pracuję nad naprawą tego błędu na moim blogu, ale w między czasie jeśli chcesz skomentować użyj po prostu innej przeglądarki: chrome, firefox lub safari.

//

if you are using internet explorer you may not be able to see commenting system below. i am working on fixing that error on my blog but in the meantime please use alternative browser: chrome, firefox or safari.