Mała Katastrofa

miałam tego nie pokazywać, bo cały czas mi smutno, jak o tym myślę :( ale w sumie czemu pisać tylko o miłych i pięknych rzeczach. życie jest różne i z tymi gorszymi rzeczami też trzeba się zmierzyć - a nie poddawać się).

kilka dni po mojej wizycie na budowie, o której pisałam tutaj - kiedy to pierwszy raz weszłam na pięterko, kiedy to uśmiech miałam od ucha do ucha, kiedy to zdjęcia z budowy wyszły pięknie i kiedy już chłopaki wybudowali ściany szczytowe do samej góry, a następnego dnia mieli robić konstrukcję dachu - stała się MINI KATASTROFA.

ściany szczytowe się zwaliły :( :( obie :( całe :(

w ten dzień wiało w szczecinie i połowie polski jak nigdy. w nocy wiatr dochodził do 130km/h. ściany, choć zabezpieczone, nie wytrzymały. byłam zdruzgotana. tyle pracy na darmo!!! :( na dodatek bardzo długo były one budowane, bo ciągle padało i nie dało się ich skończyć - a teraz, kiedy w końcu były, stały i czekały na dach .... stało się coś takiego!!! :( masakra!

na szczęście było to w nocy o 23:00, więc nic się nikomu nie stało. na szczęście nie uszkodziło stropu, bo ta druga strona zwaliła się do wewnątrz. na szczęście to tylko ściany (tańsza opcja konstrukcji domu w stanie surowym),  a nie strop czy dach. na szczęście nie było jeszcze dachu. na szczęście możemy iść dalej.

decyzja była oczywista. sprzątamy i odbudowujemy.

straty? ok. 5-7 tyś. zł. i tydzień pracy.

życie zaskakuje! jest czasem ciężko. nie zawsze jest pięknie i miło. ale to w końcu marzenia! nikt nie mówił, że będzie łatwo! moim zdaniem nie ma co płakać w takich sytuacjach. nie lubię się skupiać na tym złym i przeszłym. wolę w takich sytuacjach myśleć o tym: jak to naprawić!? jak rozwiązać problem? ile to będzie kosztowało? ile będzie pracy? i tak zrobiliśmy. ściany już stoją odbudowane, dach jest na ukończeniu.

niestety znam ludzi, których takie rzeczy zatrzymują i ich życie pauzuje. ale nie dajcie się! trzeba skupiać się na przyszłości i myśleć pozytywnie. 


 

KONKURS NA BLOG ROKU 2014

potrzebuję tylko 300 smsów :)

żeby przejść do najlepszej grupy 10 blogów w kategorii LIFESTYLE

POMOŻECIE?

już ostatnie dni głosowania

tylko JEDEN SMS  - zresztą więcej nie można. konkurs jest rzetelny

 

sms kosztuje 1,23 zł, a cały dochód przeznaczony jest na fundację 'dzieci niczyje'. dlatego wasze 1,23zł pomoże nie tylko mojemu blogowi, ale także dzieciakom.

z góry bardzo DZIĘKUJĘ!!!