W Polsce Się Nie Da? #11 Czarne (Industrialne / Loftowe) Drzwi Prysznicowe

czarne-drzwi-prysznicowe.jpg

projektanci wnętrz wymyślają czasem takie cuda, że producenci, po prostu, nie nadążają :) myślę, że czarne, industrialne drzwi prysznicowe są właśnie takim elementem wyposażenia wnętrza łazienek. nie wiem czy widzieliście kiedyś realizacje łazienek, w których zastosowano właśnie czarne, industrialne drzwi prysznicowe. dlatego, aby przybliżyć wam temat, zobaczcie kilka inspiracji poniżej (klikając na zdjęcie, przeniesiecie się do źródłowych zdjęć).

jeszcze przed budową naszego domu odkryłam to cudo i postanowiłam wstawić takie drzwi do projektu łazienki dla mojej córki i naszych gości. (projekt opisałam tutaj>>>) to główny element małej łazienki i najpiękniejsza jego część. bez tych drzwi łazienka jest mdła i jedynie czarno-biała. owszem, heksagony na podłodze czy miedziana lampa - dodają jej charakteru, ale takie drzwi są tam bardzo potrzebne. zrobię więc wszystko, aby je znaleźć i zamówić :) tej łazienki jeszcze wam nie pokazywałam, choć jest prawie skończona... ale właśnie brakuje tam drzwi prysznicowych, których, jak się okazało, nie jest wcale łatwo kupić w polsce.

 

dlatego powstaje pytanie:

czy w polsce da się kupić czarne (industrialne) drzwi prysznicowe?

odpowiedź: nie, ale...

 

generalnie - odpowiedź brzmi: NIE!!! nie, niestety nie znalazłam nigdzie producenta oferującego takie drzwi prysznicowe. 

na szczęście jest kilka "ALE", które chyba rozwiążą ten problem...

 

po pierwsze 

CZARNE DRZWI PRYSZNICOWE - OD PRODUCENTA

skoro nie można kupić industrialnych drzwi prysznicowych, to może można kupić, po prostu,  drzwi prysznicowe z czarnymi profilami? osobiście szukałam w wielu katalogach oraz w ofertach dużej ilości znanych mi producentów gotowych drzwi prysznicowych - i muszę powiedzieć, że jestem zawiedziona. takich drzwi jak na zdjęciach powyżej nie mogłam w ogóle znaleźć w polsce (chyba, że o czymś nie wiem). jedyne drzwi z czarnymi profilami, na jakie udało mi się trafić - to seria kabin prysznicowych Zephyros firmy NOVELLINI (zobaczcie tutaj>>>). drzwi nie posiadają industrialnych podziałów, jakich szukałam, ale przynajmniej są dostępne w czarnym wykończeniu, a także posiadają bardzo ładny design. myślę, że idealnie nadają się do projektów w nieco innym stylu, a przez to są godne uwagi. każdy model kabiny z serii Zephyros jest dostępny w kolorze czarnym. ponieważ mnie interesują tylko drzwi prysznicowe o szerokości 120cm, wyceniłam model Zephyros 2P dla takiego wymiaru. koszt drzwi to ok. 3600zł. to opcjonalny zamiennik tego, czego na prawdę szukam, ale przynajmniej jest dostępny.

 

 

po drugie

CZARNE DRZWI PRYSZNICOWE - NA ZAMÓWIENIE

kolejnym rozwiązaniem było poszukanie firmy, która zajmuje się wykonywaniem metalowo-szklanych drzwi wewnętrznych, i próba porozumienia się z nią w celu przerobienia takich drzwi na drzwi prysznicowe. znalazłam firmę WOODLIGHT, która wykonuje meble z drewna i drzwi loftowe (takie>>>). po wstępnych rozmowach zaoferowano mi wykonanie industrialnych drzwi prysznicowych za cenę ok. 6400zł bez montażu i transportu. wygląda więc na to, że takowe drzwi można tylko zamówić u takich rzemieślników jak WOODLIGHT. nie widziałam ich produktów na żywo, ale ze zdjęć widać, że są bardzo wysokiej jakości i wykonane z najwyższą starannością. problem jednak w tym, że kiedy podpytałam: czy wykonywali już wcześniej drzwi prysznicowe, odpowiedź brzmiała: NIE. na dodatek, kiedy podpytałam również o połączenia między metalowymi profilami oraz o ich szczelność (bo przecież z jednej strony będzie się na nie lała woda), to dopiero wtedy zwróciłam ich uwagę na to zagadnienie. twierdzę, że po kilku wspólnych burzach mózgu nad technicznymi rozwiązaniami takich drzwi, poradziliby sobie z tym bardzo dobrze, ale niestety - dla mnie cena jest zaporowa. więc odpuściłam.

 

po trzecie

CZARNE DRZWI PRYSZNICOWE - WG WŁASNEGO PROJEKTU

znam się  na stali, profilach, rozumiem mechanizm zamykania drzwi prysznicowych, wiem jak stal wykończyć i jak drzwi powinny wyglądać. postanowiłam więc zaprojektować drzwi sama i zamówić je u metaloplastyka. dodatkowo również  zamówić odpowiednie szkło oraz uszczelki prysznicowe i zadziałać we własnym zakresie. będę chciała pokazać wam szczegóły tego projektu, a wiec to, w jaki sposób takie drzwi powstają. jednak na razie, do jesieni (niestety) nie planuję ich robić. może się to zmieni, chociaż trochę w to wątpię. chciałam wam tylko zasygnalizować, że istnieje taka opcja, a z moich wstępnych wyliczeń koszt takich drzwi wyniesie ok. 3-4 tyś zł. 

 

nie wiem czy wam pomogłam tym postem, czy może zniszczyłam wasze marzenia, ale taką sytuację w polsce zastałam :) jeśli może jesteście o krok przede mną w tym temacie... to chętnie poczytam wasze porady... może ktoś z was już ma takie drzwi i dało się je zrobić w polsce... a może jakaś firma czy inny rzemieślnik podjąłby się tego zadania?... albo może jest producent drzwi prysznicowych, którego ja nie odkryłam... pomóżcie, jeśli umiecie :) czekam na wasze opinie...

 

buźka