W Polsce Się Nie Da? #15 Dywany w Marokańską Koniczynę

dywany-w-marokańską-koniczynę.jpg

W październiku 2014 r. pisałam o tym, że w Polsce bardzo trudno kupić (gdziekolwiek) dywany w marokańską koniczynę... moje ulubione... W lutym 2015 r. pisałam, że z tym jest nieco lepiej.  Pojawiały się bowiem nowe sklepy, które sprowadzały towar z zagranicy. Dywany o bardzo wysokiej jakości są tam do dziś dostępne, jednak w bardzo wysokiej cenie... Mamy październik 2016 roku... i kochani, czasy się zmieniają... koniczyna jest teraz prawie wszechobecna, popularna, lubiana i nadal pożądana. Oferty dywanów z koniczną marokańską są coraz liczniejsze i chyba dlatego nadszedł czas, kiedy też ceny zaczynają być mocno konkurencyjne. Myślę więc, że ucieszy Was mój dzisiejszy test, zwłaszcza jeśli do tej pory myśleliście, że nigdy nie będzie Was stać na taki dywan ;)

 

Czy w Polsce da się kupić dywan w marokańską koniczynę?

Odp: Oczywiście, ale czy każdy może go mieć?

 

 

Zgłosiła się do mnie firma DYWANO.PL (link do sklepu >>>) z ofertą swoich dywanów w marokańską koniczynę. Zainteresowałam się tematem, ponieważ oferują je w bardzo niskiej cenie (od 169-469 PLN). Szczerze? Nie wierzyłam w ich rzetelność, od razu podejrzewając niską jakość i źle skomponowany kolorystycznie i proporcjonalnie wzór.... Aby jednak o tym się przekonać, dywan trzeba zobaczyć na żywo; podotykać, pooglądać. Postanowiłam więc sprawdzić te dywany ze względu na Was i dlatego poprosiłam DYWANO.PL o przesłanie dwóch modeli w różnym kolorze i wielkości - do przetestowania.

Na początek zobaczcie jak się one prezentują w moim salonie. Nieźle, co?

 


WZÓR

Zacznę od mojej opinii na temat wzoru. Uważam, że jest bardzo dobrze zaprojektowany, ma odpowiedni kształt i jest dobrym odwzorowaniem, co u niektórych producentów nie zawsze ma miejsce. Zniekształcony wzór i złe proporcje potrafią popsuć wszystko. Tutaj nie mam żadnych zastrzeżeń. Nawet powiem więcej, jestem pod wrażeniem: wielkość wzoru zmienia się wraz z wielkością dywanu. Na zdjęciach zobaczycie dwa dywany: biało-czarny - wielkości 160x230cm oraz szaro-biały - wielkości 200x300cm. Zauważcie, że wzór jest mniejszy dla pierwszego i większy dla drugiego. To bardzo ważne, by zachować proporcję.

 

KOLORY

Na razie w ofercie DYWANO.PL (link do dywanów marońskich >>>) jest kilka wariacji kolorystycznych. Biało-czarny, czarno-biały, szaro-biały, zielono-biały czy żółto -biały - to moi faworyci. Niebieski jest dla mnie za jasny. Wolę granatowy. Pomarańcza? Zupełnie nie w moim typie :) Przydałby się jeszcze kolory ziemi: beże i brązy. Myślę, że to kwestia czasu, kiedy się pojawią w ofercie.

 

CENA

Tak jak pisałam na początku, dywany są w bardzo atrakcyjnych cenach. Największy o wymiarach 200x300cm kosztuje tylko 469 PLN. To chyba najtańszy dywan z tym wzorem, jaki kiedykolwiek i gdziekolwiek widziałam. Możecie się więc domyślić, że dywan jest wykonany ze sztucznego włóka, stąd cena może być właśnie obniżona. Dywany w 100% są wykonane z PP Fryz i produkowane w Turcji. Jednak to, że nie są naturalne,  nie oznacza, że gorsze jakościowo. Te włókna są odporne na ścieranie, wilgoć, nie tracą kolorów i nie atakują ich mole. Są dobre dla alergików – mają właściwości antystatyczne, a do tego nadają się na ogrzewane podłogi. Jeśli nie przeszkadza Wam fakt, że wykonane są z  nienaturalnego włókna, macie dywan idealny.

 

JAKOŚĆ

Po obejrzeniu dywanów na żywo uważam, ze są starannie wykonane. Jakość mnie nawet pozytywnie zaskoczyła, ponieważ nie spodziewałam się tak dobrze wyglądającego runa dywanowego. Posiada ono delikatny połysk, który, co prawda na szarym dywanie jest bardziej widoczny, ale w wersji biało-czarnej - już wcale. Jest bardzo miękki, w ogóle nieszorstki (jak można było się spodziewać po PP Fryz) i bardzo równo tkany. Obrzeże dywanu jest obszyte nitką, ale powiem szczerze, że wygląda to niezwykle porządnie. Moje podejrzenia o niskiej jakości zostały zmiażdżone :) Na dodatek dywan posiada wagę 2300g/m2, co sprawia, że jest dosyć ciężki, a więc dobrze się rozprostowuje po transporcie i dobrze przylega do podłogi. No, szok! Nie mam żadnych uwag :)

kliknij  na zdjęcie, aby powiększyć

 

 

PODSUMOWANIE

Jeśli szukacie tańszego dywanu ze wzorem marokańskim i nie przeszkadza Wam, że będzie on wykonany ze sztucznego włókna - to oferta sklepu DYWANO.PL jest po prostu super! Dywan idealnie nadaje się do salonu, sypialni czy jadalni. Nie polecam ich tylko pod biurka (zresztą tak samo, jak dywanów z włóknem naturalnym), bo tam - nie rodzaj materiału ma znaczenie, a sposób tkania. Wysoki włos się odkształca, więc do takich miejsc nadają się tylko dywany tkane na gładko, bez włosa. 

 

Ciekawa jestem czy dzisiejsza informacja Was ucieszyła?

 

 

buźka