W Polsce Się Nie Da? #18 Czarne (Industrialne) Drzwi Prysznicowe

Pisałam już o czarnych drzwiach prysznicowych (prawie rok temu) (tutaj link >>>) i dzisiaj wracam z tym tematem, bo chciałam Wam pokazać na co ostatecznie postawiliśmy w projekcie naszej małej łazienki (link do projektu >>>). Wiem, że wielu z Was też poszukuje takiego rozwiązania, więc mam nadzieję, że Was dzisiaj zainspiruję i ucieszę nowymi informacjami.

Jeśli dobrze pamiętacie, takie drzwi, niestety nie są dostępne u żadnego producenta kabin prysznicowych (przynajmniej ja jeszcze nie znalazłam). Tak więc ich posiadanie wiąże się z samodzielnym ich zaprojektowaniem  i zamówieniem u metaloplastyka+szklarza; bo kiedy szukałam gotowego rozwiązania, pojawiło się jedno miejsce, w którym wyceniono takie drzwi bardzo wysoko, więc zrezygnowałam. Potem jednak znalazłam pewien kowalski zakład, mający spore doświadczenie, który pięknie podołał zadaniu i to w rozsądnej cenie.

 

Tak więc dzisiaj mogę odpowiedzieć na pytanie pozytywnie:

Czy w Polsce da się kupić czarne, metalowe drzwi prysznicowe?

Odpowiedź: Tak :) :) :)  

a prezentują się u nas następująco:

 

CZARNE DRZWI PRYSZNICOWE - KONSTRUKCJA

Czarne drzwi prysznicowe to, generalnie, piękny dodatek do łazienek utrzymanych w loftowym czy industrialnym klimacie. I choć ich design nie jest niczym nowym (bo przecież pochodzącym z poprzedniej epoki), to zastosowany w drzwiach prysznicowych bywa nieco zaskakujący, ale właśnie przez to jest ciekawy. Z założenia -  tego rodzaju konstrukcja, to metal i szkło - raczej mało szczelne. A przecież drzwi prysznicowe dodatkowo są narażone na działanie wody i wilgoci i wymagają szczelności. Dlatego ich wykonanie musi być dobrze przemyślane. Po pierwsze, metalowe elementy muszą być malowane proszkowo, aby z biegiem lat nie korodowały. Po drugie, szyba od wewnątrz nie może być dzielona na 'milion' części, bo kto to potem będzie mył takie szybusie. Dlatego od wewnątrz drzwi są wypełnione jedną taflą szkła, a widoczny podział jest zrobiony na zewnątrz. Po trzecie, profile muszą być tak zaprojektowane, aby woda, która spływa po drzwiach nie wylewała się na zewnątrz. Po czwarte, drzwi nie mogą się otwierać podczas kąpania, dlatego też wymagają, np. magnesu, który przytrzymuje je w zamknięciu. To wszystko sprawia, że trudności rosną i zwykły metaloplastyk może nie mieć chęci, aby podjąć się wykonania takiego projektu.

 

GDZIE ZAMÓWIĆ CZARNE DRZWI PRYSZNICOWE

Całkiem niedawno znalazłam na facebooku zakład kowalski "Kowalstwo Artystyczne Zagórscy" (link do ich strony >>>), który na swoim fb ( link do funpage>>>) prezentował drzwi prysznicowe, jakich właśnie szukałam. Skontaktowałam się z nimi od razu i okazało się, że wykonywali oni już takie drzwi prysznicowe i chętnie podejmą się kolejnego zamówienia. Ich prace zrobiły na mnie ogromne wrażenie. Widać w nich precyzję, rękodzieło, a oprócz tego czuje się duszę osoby, która rozumie o co chodzi w projektach wnętrz. 

 

JAKOŚĆ METALOWYCH DRZWI PRYSZNICOWYCH

Kiedy w końcu drzwi do nas dotarły i obejrzałam je z każdej możliwej strony, byłam zachwycona jakością :) Profile połączone są starannie. Proporcja elementów jest idealna. Uchwyty do drzwi proste, ale bezbłędnie pasujące (takie, o jakie prosiłam). Wszystko pięknie pomalowane i odpowiednio przygotowane do montażu między ścianami. Same skrzydła drzwi są ciężkie, ale chodzą bardzo lekko i zamykają się szczelnie. No, ja jestem bardzo zadowolona. Warto więc było czekać na odpowiedniego wykonawcę. 

 

ILE KOSZTUJĄ CZARNE DRZWI PRYSZNICOWE

Byłam też bardzo miło zaskoczona ceną drzwi. Takie, jakie widzicie w naszej łazience (1,2m szerokości i prawie 2m wysokości) kosztowały 2950 zł plus transport. Szczerze? Tyle samo wychodziło za wykonanie ich 'we własnym zakresie', czyli oddzielne zamówienie ramy u metaloplastyka, zawiezienie do malarni i zamówienie szyb u szklarza, a potem jeszcze ich wklejanie. Nie ulegało wątpliwości, że kupno gotowych i na wymiar - w Kuźni Zagórscy było najlepszym wyborem.

 

 

I co Wy na to?

Mam nadzieję, że uszczęśliwiłam dzisiaj niejednego swojego czytelnika :)

 

buźka