W Polsce Się Nie Da? #6 - Dywany (Bis)

trellis.jpg

miałam dzisiaj pisać o projekcie łazienki w nowym domu, no, ale nie mogłam się powstrzymać, by nie podzielić się z wami moim nowym i wspaniałym odkryciem. pamiętacie jak,  jakiś czas temu, pisałam o wybiórczej dostępności w polsce dywanów z marokańskimi wzorami? jak ubolewałam, że nie ma u nas żadnego pożądanego sklepu, gdzie "da się" kupić takie cuda jak na zdjęciach poniżej? jak odnalazłam zaledwie w kilku sklepach, kilka wzorów tego typu?

otóż okazało się właśnie, że

w polsce DA SIĘ kupić (od ręki) dywany z marokańskimi wzorami (i nie tylko)

a tę niszę na polskim rynku od stycznia 2015 wypełnił sklep internetowy trellis.pl

JUPI :)

nie mogłam uwierzyć, kiedy zobaczyłam jak wielki wybór wzorów i kolorów dywanów tego typu posiada ten sklep. to jest to, czego mi właśnie brakowało w polsce. w trellis.pl dywany po prostu są i nie trzeba na nie czekać jak na westwingu. są dostępne zawsze, a  większość z nich - od ręki (dostawa w ciągu 7 dni roboczych).  do tego mają bardzo duży wybór kolorystyczny...  i tak sobie myślę, że może gdybym nawet nie znalazła u nich tego, czego szukam, to pewnie byłaby możliwość sprowadzenia "mojego widzimisię" przez ten sklep. ewidentnie specjalizują się w dywanach z marokańską koniczynką, ale także w innych ciekawych, i teraz jakże chodliwych wzorach geometrycznych. po prostu to dla mnie raj na ziemi. ja kocham takie dywany  :)

 

wybrałam poniżej kilka moich typów, żeby nie było, że jestem gołosłowna ;)

(linki do dywanów są pod zestawieniem)

 

 

NR.1 | NR.2 | NR.3 | NR.4 | NR.5 | NR.6 | NR.7 | NR.8 | NR.9

czyż nie są cudne? na tych zdjęciach poniżej, uważam, że wyglądają nawet jeszcze lepiej. doczytałam się, że większość z nich to 100% wełna, albo mieszanka z wiskozą. super! jak dla mnie na plus. pamiętacie mój dywan w kwadraty z salonu w pierwszym domu? choć ładny, to był sztuczny. po kilku miesiącach nie dało się już podnieść jego włosów do góry. dywany z wełny są o niebo lepsze w tej kwestii. miałam wełnianą wykładzinę, więc wiem co mówię. cena jest wysoka, nie powiem, ale to są dość duże rozmiary dywanów, więc osobiście uważam, że jak za dywan 100% wełniany w dużym rozmiarze, a do tego w tak pięknych wzorach niedostępnych nigdzie indziej w polsce, cena jest po prostu normalna. pokuszę się nawet o subiektywną opinię, że takie same ceny (na pewno nie niższe) uzyskiwały identyczne dywany na aukcjach westwinga, gdzie podobno zawsze jest jakiś upust.

dywan 'fez'

dywan 'fez'

wypatrzyłam też chevrony :) moje drugie ulubione wzory. bardzo przypadły mi do gustu. zamówiłam w trellis.pl chodnik żółto-biały (ten po prawej poniżej), który będzie idealnie pasował do przedpokoju na piętrze w nowym domu. chodnik dostarczono mi w dwa dni i mogłam go zobaczyć na żywo. niestety nie mam zdjęć, bo w sumie nie mam domu ;) ale jak tylko rozłożę go u siebie za kilka miesięcy, to pokażę wam go. jest świetny. bardzo gruby (nie nadaje się pod drzwi, bo będzie haczył), porządnie wykonany i świetnej jakości. pod spodem, dookoła, ma dodatkowy pas wzmacniający brzeg chodnika. jest przyjemny w dotyku stopą i bardzo przytulny. dla mnie rewelacja. ten model akurat to 100% wełny i to widać od razu.

no to co, kochani? jednak, jak widać, w polsce się da!!! ktoś zauważył brak takich dywanów na polskim rynku i wykorzystał okazję... jestem zdania, że o tym sklepie będzie jeszcze bardzo głośno w polskiej blogosferze wnętrzarskiej czy wśród architektów wnętrz :) ja jestem zachwycona!!! a byłoby jeszcze lepiej, gdyby mieli w swojej ofercie takie dywany :) nie?