W Polsce Się Nie Da? #7 - Zewnętrzne Klamki z Polyskiem (Bis)

zewnętrzne-klamki-z-połyskiem.jpg

powracam do was z dobrą wiadomością, bo:

w polsce da się kupić klamkę z połyskiem do drzwi zewnętrznych :)

to dla mnie dobra wiadomość, więc dzielę się nią z wami od razu. wybór, co prawda, jest żaden (bo tylko jedną klamkę znalazłam), ale jakość i cena bardzo atrakcyjne. 

klamka z połyskiem do zewnętrznych drzwi to model TD 1000-90 mm, firmy GERDA, o którym pisałam wam już jakiś czas temu (tutaj). zdecydowaliśmy się ją kupić mimo braku możliwości zobaczenia jej na żywo w salonie i niezbyt korzystnego zdjęcia w internecie. cena to 165 pln za klamkę z rozetą. kiedy przyszła w opakowaniu, wydawała się jakby plastikowa. nic bardziej mylnego. wyjęłam ją szybko i pomacałam. w rzeczywistości jest bardzo ładna i solidnie wykonana, a efektu marnego produktu, który ogląda się na zdjęciu - zupełnie nie ma. jest zrobiona z odlewu stalowego poddanego obróbce cieplnej, a na zewnątrz chromowana. oprócz połysku posiada też zalety bezpiecznej klamki, czyli tarcze TD 1000 i hartowaną osłonę wkładki bębenkowej z obrotowym krążkiem, który zabezpiecza wkładkę przed wyrwaniem, jak i uniemożliwia jej przewiercenie. moim zdaniem to bardzo dobra klameczka. cieszę się, że zaryzykowaliśmy, bo o mały włos kupiłabym klamki z czech (zobacz poniżej).

na zdjęciu poniżej moja klamka gerdy, zamontowana już na moich drzwiach zewnętrznych. tak! drzwi już są :) pokarzę je wam w kolejnej fotorelacji z budowy ;)

 
 

w całej tej dyskusji o klamkach zewnętrznych, wy kochani poleciliście mi bardzo fajne firmy, których wcześniej nie znałam. dlatego dzielę się z innymi tym, co wy dla mnie mieliście, bo te modele są warte uwagi.

kasia z bloga home glamour now, poleciła mi dwie bardzo fajne firmy.

 
 

klamka LOB MKS - bardzo ładna. ma kanciaste kształty i tylko brakuje jej zabezpieczenia na zamku, które (mój Mr M powiedział), że to "MUST HAVE". ale jak ktoś ma mniej wymagającego męża, to uważam, że to super model.

 
 

klamka schlage zestaw do drzwi zewnętrznych century (F60 CEN+ORB 625) - po prostu przepiękna. moje marzenie!!! cena za wysoka ;)

klamka schlage F60 CAM 619 FLA camelot  - nie znalazłam zdjęcia klamki w połysku, ale jest taka dostępna. cena jak za pozostałe produkty firmy schlage :)

 

kolejne odkrycie, to firma rotex z czech, którą też mi poleciła jedna z czytelniczek. gdyby klamka gerdy nie wypaliła, to pewnie brałabym pod uwagę zakup którejś tych poniżej. 

 
 

klamka rostex Security fittings - R4 (cena z rozetą z wysyłką do polski z czech - 800pln. to cena potwierdzona, bo do nich pisałam i także potwierdzili, że wysyłka do polski jest możliwa)

 
 

klamka rostex Security fittings - R4 ASTRA (cena jak powyżej)

 

moje poszukiwania klamki z połyskiem do drzwi zewnętrznych uważam więc za zakończone sukcesem :) mam nadzieję, że te moje informacje się teraz wam przydadzą.

buźka

House-Loves-signature200x50.jpg