'Nowy' Wazonik // 'New' Vase

// polski

(read in english below)

 

no co za wstrętna pogoda za oknem, doprowadza mnie to do szału – bo zamiast wystawiać buźkę na piękne słońce biegnę z auta do domu by nie zmoknąć. u was to samo? : ( ale mimo takiej pogody, musieliśmy z Mr M ogarnąć ogródek w niedzielę, bo to jedyny dzień w tygodniu, kiedy możemy popracować w ogrodzie. dlatego często, nawet jeśli pada, uginamy swoje plecy nad ziemią. w ostatnią niedzielę, udało się zrobić co zaplanowaliśmy, więc w tym tygodniu czekają mnie bardziej przyjemne rzeczy – sadzenie bratków i innych kwiatków. ale to w niedzielę! W tygodniu szaleję z wykańczaniem nowo wyremontowanego pomieszczenia w domu – spiżarnio-pralni! szaleję, to nawet mało powiedziane : ) jakoś mi tak bardzo przyjemnie się tam dekoruje, że ciągle nowe pomysły przychodzą mi do głowy. co prawda powolutku i pomalutku, jedna rzecz za drugą, ale to może nawet i lepiej – bo będzie to jakieś takie przemyślane. chodzę po całym domu, otwieram szafy i półki, i szukam w swoich starych rupieciach, co mi się nie przyda a nada się na przeróbkę. I tak ostatnio na instagramie chwaliłam się już, że robię nowy DIY :) – zresztą nie jeden! no to proszę, przedstawiam go dzisiaj w całej swojej krasie: przemiana starej butelki po oliwie na całkiem designerski wazonik z krzyżykiem : ) oczywiście jest czarno-biały i idzie do nowej spiżarnio-pralni aka gospodarczego. mój mąż dzisiaj rano powiedział: „no pięknie Ci to wszyło, ale po co te ozdóbki w gospodarczym?” hihi, ach ci mężczyźni, nic nie rozumieją! wracając do wazonu, tym razem potrzebowałam czegoś w kontraście z już istniejącym białym wazonikiem, więc oczywiście padło na czerń. okazało się, że mój Mr M. ukrywa w garażu najlepszą farbę jaką do tej pory dekorowałam drobne rzeczy - Dulux Weathershield One Coat Gloss (czyli farba Dulux na każdą pogodę, do użycia na zewnątrz do drewna i metalu, jedno warstwowa z wysokim połyskiem). kupił ją jak jeszcze mieszkaliśmy w UK i nie za bardzo rozumiem, czemu o niej nie wiedziałam? jest rewelacyjna i będę ją chwalić pod niebiosa. maluje się nią jak masełkiem, sama się wygładza i przepięknie błyszczy - schnie co prawda 24h albo i więcej (jak się gdzieś za dużo farby nałoży), ale efekt jest nieziemski. szukałam jej w polsce i z przykrością stwierdzam, że nie znalazłam identycznej - będę jeszcze szukać odpowiednika i na pewno dam znać - bo potrzebuje takiej białej i srebrnej. no chyba, że ktoś z was gdzieś już podobną przetestował – chętnie się dowiem. generalnie to farba do drewna i metalu z zastosowaniem na zewnątrz, więc jest bardzo trwała. a więc super! no dobra - koniec o farbie... choć przyznam, że jeszcze ją nie raz zobaczycie w kolejnych DIY... trochę się rozpędziłam...

a tak to wszystko wyszło. rewelka prawda?

k@rolina

 

//english

 

what’s wrong with this weather outside? It drives me crazy – cause instead of tanning my face on the lovely springy sun, w am running away from the rain from car to the house. do you have the same? :( despite of this weather, we had to work in our garden last Sunday with Mr M as this is the only day of the week we can actually do this. so very often, even when it is raining, we are bending our backs over the earth. last sunday we managed to do all we planned, so i am happy cause this week i will be doing more pleasant things – planting pansies and other flowers. but this would be on sunday! on the weekdays I am getting crazy with decorations in our new laundry-storage room! getting crazy is a little bit of understatement : ) somehow this room is so simple to decorate for me, i get new ideas every minute. although slowly with no hurry, one thing at the time  - but at least it will be a thought place. I am running around the house, opening wardrobes and cabinets to find any old junk which doesn’t fit anywhere anymore and it’s good to me makeover. I showed a sneak peak of this DIY project recently on my Instagram : ) – so here it is in its full glory: makeover of an old bottle of oil in to the ‘new’ modern vase with cross : )  of course it is black-white and will go to new laundry-storage room. my hubby said today: “well, it came out really great but do you really have to decorate this room, too?” sight, those men, they don’t understand anything! let’s go back to vase, this time I needed something in the contrast to existing white vase, so of course i choose black. as it turns out, Mr M. was hiding in his garage, the best paint i ever used to makeover little decorations - Dulux Weathershield One Coat Gloss Paint for exterior use on wood and metal. he bought it when we were living in UK and I cannot quite understand why i didn’t know about her earlier. it is sensational and I will brag about her all my life. it paints like butter, smooth itself and has amazing gloss – it dries 24h or even more (if you put too much paint in coat) but effect is outstanding. i cannot find it in poland but I am sure we have similar, somewhere – i will let you know, as i will be looking for white and silver colour. if you know similar paint, please let me know. well, let’s stop talking about paint… as i will be talking about her more in next DIYs….i got little crazy about her….

this is how all turns out. Amazing, ha?

k@rolina

10.jpg
18.jpg

DIY , CZYLI JAK TO ZROBIĆ

POTRZEBUJESZ:

  • stary wazon / butelkę (np. po oliwie),

  • farbę do drewna i metali na wysoki połysk do stosowania na zewnątrz,

  • pędzel (zwykły, cieniutki, jak do farb plakatowych dla dzieci - ja podkradłam swój od mojej Gabi),

  • taśma izolacyjna,

  • ostry nożyk / skalpel.

 

//

YOU NEED:

  • old vase / bottle (e.g. from oil of olive),

  • exterior one coat glossy paint for wood and metal,

  • simple brush (I stole mine from my daughter Gabi),

  • insulating tape,

  • sharp knife / scalpel.

1

wymyj i dokładnie wytrzyj starą butelkę. przygotuj farbę i pędzel - ja użyłam Duluxa, to ta farba, o której pisałam u góry.

//

wash and dry old bottle. prepare paint and brush - I used Dulux this is the paint I was writing about above.

2

pomaluj butelkę.

//

paint the bottle.

3

poczekaj przynajmniej 24h, aż farba dobrze zaschnie. 

//

wait at least 24h for the paint to dry completely.

 

4

przygotuj na desce do krojenia krzyżyk z taśmy izolacyjnej. podważ delikatnie i przeklej na butelkę.

//

prepare the cross on the cutting board. gently remove it and stick to the bottle.

 
12.jpg
17.jpg
11.jpg
15.jpg