Wianek z Suszonej Hortensji // Dry Hydrangea Wreath

//polski

(read in english below)

Jestem w nastroju na wianki :) a ponieważ mamy tę porę roku, lubię do nich wracać i dekorować nimi mój dom. Tak bardzo je kocham, że mam oddzielną tablicę na Pinteresie, tylko z inspiracjami wianków :) Często je robię i to zazwyczaj różne, aby pasowały do danego pokoju lub pory roku - dlatego nie mogę się już doczekać, kiedy pokażę Wam jaki piękny wianek zrobiłam w tamtym roku z bombek,  w sam raz na zimę. Ale mamy jesień, więc  pora na jesienny wianek. A ponieważ jest też pora na sprzątanie i przygotowywanie ogrodów na zimę, dlaczego nie połączyć tych dwóch rzeczy na raz? Co mam na myśli? Nic innego, jak pozbieranie z ogrodu usychających hortensji i zrobienie z nich wianka. Już Wam pokazałam różową hortensję w tym wydaniu, w wazonie od Redecor. Ale tym razem udało mi się zebrać całe mnóstwo uschniętych biało-zielonych hortensji i nie dodając do nich niczego, stworzyć takie cudo. 

A już w poniedziałek będę miała dla Was niespodziankę, mały prezent. Tak więc miłego weekendu i do zobaczenia :) 

k@rolina

IMG_6977.jpg

//english

I am in the mood for wreaths :) I guess it is this time of year I like to get back to them and decorate my house with them. I am so in love with wreaths I have a separate wreath board on Pinterest :) I create many different types to suit each room or year season - just wait till I show you my winter bauble wreath I made last year. It's amazing and sparkling. But we have autumn now and it is time for autumny wreath. As it is also time to clean and prepare gardens for winter why not joint those too things together? What do I mean? Let's collect dry hydrangeas and make a wreath from them. I already showed you my recently collected pink hydrangea in the vase from redecor. It looked stunning. But this time I collected whole bunch of dry white-green hydrangeas and add nothing to it to made this beauty.

I will also have a surprise for you on Monday, a small present, so have a nice weekend and come back than. 

 

k@rolina

IMG_6998.jpg

Potrzebujesz:

 • suche hortensje (nie jestem ekspertem, ale sąsiadka powiedziała mi, że jeśli się zbierze hortensje tuż przed brązowieniem, uschną zachowując kolor przez całą zimę. Ja pozostawiłam swoje kwiaty na krzaku za długo, dlatego są brązowe, ale mimo tego wyglądają przecudnie?

 • wianek (np.taki

 • pistolet na gorący klej i przynajmniej 4 wkłady

 • wstążka do zawieszenia

You need: 

 • dry hydrangeas (I am not an expert but neighbour told me that if you collect them just before they get brown, they dry themselves with the original colour and stay it like that for the whole winter. I left them on the plant for too long, so they become brownish but even though they look gorgeous)

 • one wreath

 • hot glue gun with at least 4 glue sticks

 • ribbon to hang

IMG_6959.jpg

Jak zrobić: 

 1. Dobrze rozgrzać pistolet na gorący kle

 2. Zacząć od stworzenia wewnętrznego koła. Przyklejać kwiat po kwiecia, aby się dotykały.

 3. Wykonać zewnętrzne koło wianka, aby kwiaty dotykały też wewnętrzne koło.

 4. Znaleźć małą przerwę między kwiatami, aby przełożyć wstążkę do zawieszenia wianka.

 5. Zawiesić na drzwiach lub ścianie i podziwiać.

 

How to make it: 

 1. Warm the hot glue gun

 2. Start with the inner circle. Glue flowers one next to another.

 3. Create the outer circle by sticking flowers to touch inner circle.

 4. Find a small gap between flowers to hang the ribbon.

 5. Hang on the door or wall and enjoy.

IMG_6972.jpg
IMG_6982.jpg
IMG_6996.jpg