Relacja z Ok Super Market w Szczecinie

kilka weekendów temu, w szczecinie, odbył się OK SUPER MARKET, czyli po prostu targi designu albo jak kto woli - wystawa lokalnych marek, brandów, projektantów i rękodzieła, które wiążą się z tworzeniem nowych form czy to we wnętrzach, czy w modzie. byli twórcy ze szczecina i okolic oraz, jak zawsze, z berlina. było sporo nowych marek ubraniowych, ale ku mojej uciesze, było też całkiem sporo ciekawych projektów wnętrzarskich. 

impreza miała miejsce w niedawno otwartej STAREJ RZEŹNI. to pięknie odrestaurowany budynek na wyspie ŁASZTOWNIA,  dla którego tylko warto tam po prostu przyjść. w budynku są sale wystawowe i konferencyjne, jest sklep z pamiątkami ze szczecina, ale jest też RESTAURACJA STARA RZEŹNIA, którą mogę wam polecić z ręką na sercu. jedzenie jest po prostu wspaniałe. jest świeże, robione na miejscu, bardzo ciekawie podawane i przepyszne. do tego wystrój restauracji jest przepiękny, bardzo industrialny i nawiązujący do przeszłości tego miejsca. klimatycznie.

sam festival designu to kontynuacja pierwszej takiej imprezy, która miała miejsce w szczecinie jesienią 2014 (wtedy był design day OFF MARINA, o której też wam pisałam). teraz organizatorami był sklep OK SUPER, który sprzedaje disajnerskie szczecińskie pamiątki turystyczne. naprawdę coś wyjątkowego, co można przywieźć z wakacji i nawet nie powstydzić się potem, by używać to w domu :)

oto co przykuło moją uwagę na OK SUPER MARKET... i choć nie jestem posiadaczem tych produktów, to warto, moim zdaniem, zwrócić uwagę na ich istnienie.  nie mogę się więc podzielić z wami wrażeniami z użytkowania, ale chyba taka fotorelacja wystarczy.

 

 

 

cudne półki heksagonalne i inne drewniane dodatki są ręcznie wykonane przez Anię ze

sklepu AN-ANYTHING.

 

 

colorblindpatterns to berlińska firma projektująca i sprzedająca czarno-białą tekstylię 

i wyroby z tych materiałów: poduszki, torebki, paski i inne. rewelacyjne wzory.

 

 

LOFT KOLASIŃSKI to autorskie meble wykonane z najwyższą starannością. marzenie.

 

 

najbardziej zachwyciła mnie  lniana pościel od YELEN

poszewki są wykonane z naturalnego i 100% czystego lnu. ich jakość po prostu jest nieprzeciętna. będą służyć latami.

_MG_6927.jpg

 

 

tutaj zatrzymaliśmy się na dłużej, bo Gabi spodobały się chmurki.

MASZYNA KREACJI to sklep sprzedający produkty wycięte ze sklejki w bardzo ciekawe wzory. 

 

 

na wystawie nie mogło też zabraknąć znanej mi już szczecińskiej marki NORDLOFT.

ich metalowe konsole (wszelkiego rodzaju) z drewnianymi blatami w dowolnych kolorach, to klasyka stylu industrialnego.

 

 

ponieważ kocham typografię, moją uwagę przykuła też firma EVERYTHING.

 


a przed STARĄ RZEŹNIĄ można było spocząć na leżakach miejskich, popijając najlepiej wypalaną i parzoną kawę w szczecinie (niedźwiedź w koronie) i zajadając babeczki czekoladowe od STOJAKÓW (moim zdaniem najlepszy szczeciński bar z alternatywnym zdrowym jedzeniem i pyszną kawą).

kiedy chodzę po targach designu, ogarnia mnie poczucie odpowiedzialności, żeby jakoś tym utalentowanym ludziom pomóc. jest tyle sieciówek (z których sama korzystam), gdzie nie ma nawet takiego disajnu, gdzie nie ma takiej jakości,  a i tak człowiek z tego nie zawsze skorzysta. dlaczego nie zastanowić się czasem i nie poszukać czegoś więcej. ci wszyscy producenci liczą na jedno - dużą sprzedaż swoich wartościowych produktów i spełnienie marzeń.

czasem warto pomagać spełniać marzenia :)