Od Inspiracji do Realizacji # 3 Przedpokój

przedstawiam wam mój pomysł na przedpokój do naszego domu :) znowu wyszło czarno-szaro-biało... ja nie wiem, czy to jakaś zmowa? nie planuję tego. widocznie teraz najbardziej takie kolory do mnie przemawiają i je podświadomie wolę od innych... ale nie ma obaw, pozostałe pomieszczenia będą już bardziej kolorowe :) zapewniam ;)

zajrzyjcie więc w me skromne, na razie wyimaginowane, progi :) może coś doradzicie albo podpatrzycie?

 

 

PRZEDPOKÓJ NA PARTERZE

DANE WYJŚCIOWE:

wymiar: 4,3m x 2,7m

sufit: 2,7 m w całym pomieszczeniu

przeznaczenie: główne wejście do domu z zewnątrz, garażu i ogrodu, miejsce na kurtki i buty całej rodziny.

podłoga: płytki

ściany: farba i panele

naświetlenie: duże okno ścienne

 

RZUTY

 

INSPIRACJA

tym razem nie miałam inspiracji. projekt tego pomieszczenia zaczęłam praktyczniej, czyli od danych wyjściowych, tj. od tego, co już posiadam z pierwszego domu, w jakich to jest kolorach i jakim stylu. a w sumie to mam wszystko do tego pomieszczenia: szafa, ławka, lustro czy półka - będą te same, z pierwszego domu (zdjęcia tutaj). one stworzyły punkt wyjścia. no i  fakt, że bardzo chcę w jednym pomieszczeniu w domu użyć wzorzystych płytek. 

zakochałam się we wzorzystych płytkach. gdybym wiedziała, że nie znudzą mi się za chwilę, zrobiłam w nich wszystkie pomieszczenia w domu ;p nie mam jednak takiej odwagi, bo znam siebie i wiem, że szybko zmieniam upodobania. dlatego te silne geometryczne wzory zafunduję sobie tylko w jednym pomieszczeniu i będzie to właśnie przedpokój.

 

KOLORYSTYKA

kolory przedpokoju: wenge szafa, białe meble i panele ścienne, szare lub mysio-szare ściany oraz białe, wzorzyste kafelki w kolorze biało-szaro-czarnym.

no i nie mówiłam, że znowu wyszło czarno-biało... ? dziwne, bo wcale nie zamierzam, aby cały dom był taki. po prostu chyba zaczęłam pisać od tych czarno-białych pomieszczeń (łazienka Gabi i duża łazienka małżeńska)  :) 

nie jestem jeszcze zdecydowana na wzór płytek. ten po lewej (aparici-vanguard-cube-natural) jest moim faworytem z dwóch powodów: jest bardziej nowoczesny i posiada cieplejsze odcienie, więc na ścianę będę mogła użyć ciepłego mysio-szarego koloru. ale niestety jest dużo droższy niż ten po prawej (vives 1900 gris). poza tym vives jest mniej inwazyjny i delikatniejszy. więc mam dylemat i  brak decyzji. co uważacie?

 

MOODBOARD

 

MATERIAŁY I DODATKI (FINANSE)

koszt przedpokoju jest niewielki w porównaniu z łazienkami ze względu na to, że już posiadam prawie wszystkie meble do tego pomieszczenia i muszę kupić tylko płytki na podłogę i lampy:

  • podłoga: jak pisałam wyżej będzie to płytka; albo aparici-vanguard-cube-natural (265pln.m2) albo vives 1900 gris (84pln/m2) albo jeszcze coś innego znajdę.

  • ściany: farba - biały od strony drzwi wejściowych i szary na ścianach przeciwległych; odcień szarości zależy od płytek na podłodze.

  • meble: szafa z AGATA MEBLE (800pln), ławeczka z JYSK (300pln), konsola (projekt DIY), półka EKBY nad butami z IKEA (89,9pln - może przemalowana na ciemny kolor)

  • oświetlenie: może lampy LANTERN z MOOD BOARD (625pln/1szt.) albo coś podobnego

  • kwiat: figowiec doniczkowy albo coś podobnego,

  • panele ścienne: DIY

  • wieszaki na kurtki: guziki HKLiving z DUTCH HOUSE (29,90pln/1szt.), które dostałam w prezencie od Mr M na święta :) (tutaj)

  • chodnik: wykładzina w jednolitym kolorze szarości obszyta dookoła (2szt. jedna na zimę/jesień, druga na wiosnę/lato) z jakiejś wyprzedaży :)

 

 

UKŁAD PRZEDPOKOJU

 

WIZUALIZACJA

Screen Shot 2015-03-24 at 00.09.45.png

 

DYLEMAT:

największy problem to wybór płytek na podłogę. może znacie płytki o podobnym wzorze, co aparici, ale tańsze? cena mnie tak przeraża, że mimo tego, iż nie chciałabym  tych drugich, chyba je wezmę. a wam,  które się bardziej podobają? poniżej wizualizacje w dwóch wersjach (1 - APARICI) oraz (2-VIVES).

pomocy :)