Od Inspiracji do RealizacjI #22 Taras nad Garażem Nocą

Zajrzyjcie dzisiaj, wieczorową porą do mnie na taras w świetle świec i lampek ... przybądźcie... ja czekam... mam herbatkę, kocyk, herbatniki i dobrą muzykę... zapraszam Was do obejrzenia wieczornej sesji mojego TARASU NAD GARAŻEM. Jeśli trafiliście tutaj pierwszy raz, przeczytajcie poprzedniego posta o tarasie (gdzie podsumowałam wszystkie elementy na jakie składa się taras >>> jak go wybudowaliśmy >>> jakie deski wybraliśmy i co użyliśmy do ich konserwacji >>> jak zbudowaliśmy dekoracyjną pergolę >>> jakie rośliny zamieszkały na naszym tarasie >>> ). Dzisiaj doczytacie jedynie o kosztach budowy i urządzenia tego tarasu oraz pooglądacie go w nocnej odsłonie.


Zacznijmy od sesji o zmierzchu.
Bardzo lubię o tej porze zasiadać tutaj i zaczynać swój relaksujący wieczór.


KOSZT BUDOWY TARASU

Zawsze przy realizacji projektów podaję Wam koszty, abyście wiedzieli, jaka jest rzeczywistość. Oprócz tego, że taras wykonaliśmy sami, więc zaoszczędziliśmy dużo na robociźnie, to i tak koszt kupna materiałów jest wysoki. Takie inwestycje trzeba zaplanować nie tylko na etapie ich wykonywania, ale można także wziąć je pod uwagę, np. biorąc kredyt na budowę domu, czy planując wydatki na zrobienie ogrodu.

Podaję Wam więc to rozliczenie, nie dlatego, abyście wiedzieli ile to my wydaliśmy, ale byście zobaczyli z czym trzeba się liczyć. Niemówienie o kosztach jest dla mnie często niezrozumiałe, bo w sumie każdy, kto buduje dom i urządza ogród i tak wie, jakie to są duże wydatki. Uważam, że dzielenie się informacją związaną z kosztorysem, np. na wykonanie takiego projektu tarasu, to bardzo ważna informacja dla Was przy planowaniu budowy domu. A wiem ilu z Was zagląda tutaj, właśnie dlatego, że się buduje :)

 

Pamiętajcie jednak, że nasz taras jest duży i zużyliśmy na niego 60 m2 deski tarasowej.  

 

 
Zestawienie kosztów.jpg
 

A teraz sesja po zmroku.
Chwila, kiedy słychać już tylko świerszcze :)