Love Typografia // Typography Love

// polski

(read in english below)

miałam dzisiaj opublikować RODZINNĄ ORGANIZACJĘ. niestety, wybaczcie mi, ale się nie wyrobiłam. w tym tygodniu sypiam po 4h i mój organizm wczoraj już nie dał rany. byłam w łóżku o 22:00 (jak nigdy). chciałam wam jednak udostępnić nową grafikę, którą zrobiłam, aby wylać na papier moją miłość do typografi :) wisiała u mnie na moodboardzie w officie i cieszyła me oczęta. będzie wisieć na pewno w nowym domu. 

używajcie ile wlezie :) (kliknijcie na typografię poniżej)

u nas wczoraj powróciło lato :) w sumie to nawet nie odeszło tak bardzo jak w pozostałej części polski.  byłam w parku na 5 min i mam nadzieję, że dzisiaj uda mi się rozpocząć weekend na rowerze. w sobotę obiadek u rodziców, a potem bliżej nie określone plany.  a co u was?

ps. grafika udostępniona do celów prywatnych. bardzo proszę uszanujcie mnie i moją pracę i nie rozpowszechniajcie tego komercyjnie. 

// english

i suppose to publish FAMILY ORGANISATION today. unfortunately, please forgive me, i had enough this week and didn't finish it last night. i have been sleeping for 4h every night this week so my body gave up and i went to sleep at 10pm (as never). but i want to share with you my new graphic. i designed it to express my feelings to oh-so-lovely-typography :) i had it on my moodboard in my office and it pleased my eyes very much. i am sure i will use it in new house too.

you can use it as mush as you want, too :) (just click on the graphic below)

the summer came back to us yesterday :) it actually didn't go far away as it seams to do in other part of poland. i was in the park for 5 mins and i am hoping to open this weekend with bike ride today. on saturday i am planning a dinner at parents house and the rest is mystery. what's your plans?

ps. please use graphic for personal use only. please respect my me and my work and don't use it commercially.