Qule, From Nord i Dekoracja Stołu na Popołudniową Herbatkę

_MG_2983.jpg

wczoraj odwiedziłam moją sister. to był taki nasz czas: wolna chata, dwie kobiety, wolne chwile, wolno płynące minuty, żadnej gonitwy - i my. takie babskie spotkanie (choć wzięłam ze sobą gabi). dobrze jest się spotykać z rodzinką czy przyjaciółmi na takich mało wystawnych spotkaniach, pt. "wpadasz na popołudniową herbatkę?". przytargałam ze sobą ostatnio zakupioną w FROM NORD ceramikę oraz sznur światełek z bawełnianych kul, który dostałam w tym tygodniu od QULE - bo przy okazji bardzo chciałam to wszystko razem połączyć, by pokazać wam mój pomysł na dekorację stołu na popołudniową herbatkę.

uważam, że dekoracja stołu nie musi być wcale trudna ani pracochłonna. wystarczy kilka fajnych trików i prostego ustawienia rzeczy na stole, aby było cudnie. bardzo chciałam sprawdzić, czy ułożenie girlandy z kul na stole będzie dobrze wyglądać i powiem wam, że wyszło nieźle. jestem wielką fanką światełek w bawełnianych kulach. nie jest to kwestia mody czy ich dużej popularności. po prostu są piękne i nadają charakteru pomieszczeniu. naprawdę widziałam już wiele aranżacji z tymi kulami i obojętne co by się z nimi robiło (zawiesiło na oknie, zwiesiło je z karnisza, wsadziło w jakiś szklany wazon czy druciany domek, ozdobiło nimi imprezę czy choinkę), zawsze wyglądają pięknie i zwracają na siebie uwagę.

firma QULE przysłała mi prezentowaną na zdjęciach girlandę (jest boska i właśnie taką w odcieniach szarości planowałam kupić). dziękuję QULE. jako posiadaczka jeszcze jednej girlandy, którą kupiłam jakiś czas temu od CBL, mam teraz pewne porównanie tych produktów i naprawdę minimalnie się od siebie różnią. QULE mają biały sznur światełek, a CBL przeźroczysty.  QULE przychodzą już zmontowane, więc nie trzeba przecinać bawełnianych kul i nakładać na światełka jak w przypadku CBL. jednak, jeśli ktoś chce zmienić kolejność kolorów, musi je ściągnąć i założyć ponownie, więc zamieszania z montażem może być tyle samo. QULE przychodzą na jednym długim sznurze, podczas gdy CBL mają sznur podwójny (zamknięte koło). QULE są trochę mniejsze od tych z CBL. oba sznury są bardzo dobrze wykonane, bawełniane kule mocne, do jakości materiałów nie mam żadnych uwag. oba też kosztują tyle samo, więc po prostu wybór jest kwestią gustu. fajnie, że QULE też dają możliwość zamówienie girlandy w dowolnych kolorach (tutaj), choć powiem szczerze, że obsługa tej opcji w CBL jest chyba lepsza. tak czy siak, polecam je każdemu.

na koniec mam dla was  podsumowanie kilku moich trików na szybką dekorację stołu na popołudniową herbatkę z koleżankami: 

1. ułóż różnej wielkości talerze jeden na drugim - po pierwsze to łatwiejsze i szybsze  niż rozkładanie talerzy przy każdym siedzeniu, po drugie wygląda bardziej "casual" i jakoś ładniej.  

2. nie rozkładaj kubków i sztućców przy każdym siedzeniu, po prostu przy dzbanku postaw kubki. mogą być też jeden na drugim i wsadź w jeden z nich łyżki do herbaty. to  wygląda niby tak, jakbyś rzeczy z kuchni przyniosła i tylko postawiła na stole, ale w sumie jest w tym zamierzona aranżacja :)

3. w wazoniki  najlepiej niskie  (by nie zasłaniały twarzy osoby siedzącej na przeciwko), wstaw jakieś kwiaty (albo jeden)... żywe kwiaty dodają charakteru... czasami nic, oprócz nich, nie jest potrzebne do dopełnienia dekoracji stołu, ale wg mnie kwiaty to MUST HAVE!

4. pomyśl nad podaniem jedzenia w nietypowy sposób np. użyj kubków do podania ciastek.

5. postaw wszystko na środku stołu. możesz połączyć wszystko jakimś jednym motywem dekoracyjnym. ja używałam tym  razem girlandy z bawełnianych kul, bo już jakiś czas chodzi mi po głowie użycie ich w taki sposób. teraz wiem, że to rewelacja.

do aranżacji użyłam:

 

życzę wam miłego poniedziałku, pięknych popołudniowych herbatek z koleżankami i mnóstwa energii na cały nowy tydzień - zwłaszcza, że jutro wolne :) hihiUWAGA BŁĄD  // ERROR

jeśli używasz przeglądarki internet explorer - możesz nie widzieć systemu komentowania poniżej. pracuję nad naprawą tego błędu na moim blogu, ale w między czasie jeśli chcesz skomentować użyj po prostu innej przeglądarki: chrome, firefox lub safari.

//

if you are using internet explorer you may not be able to see commenting system below. i am working on fixing that error on my blog but in the meantime please use alternative browser: chrome, firefox or safari.