Wykończ Dom z HOUSE LOVES

czy macie w swoim domu takie pomieszczenia, których nigdy nie skończyliście, mimo tego, że mieszkacie tam już kilka lat? czy macie dość pokoju, który niby zamieszkały, ale jakiś taki niedomowy jeszcze jest? czy nie przytłacza was ilość pracy i pieniędzy, która jest potrzebna, aby wszystko wykończyć w całym domu? a co z wystającym kablem na kinkiet nad łóżkiem, niezawieszonymi ramkami ze zdjęciami walającymi się pod komodą, nigdy nieuporządkowana szafa z ubraniami i za dużą ilością zabawek waszych dzieci; a co z niedokręconą gałką w komodzie czy nigdy niekupionym fotelem do salonu? zresztą, brakujący dywan u dzieci w pokoju, nieprzyklejone listwy przypodłogowe czy, chociażby, brak lampki przy biurku - też dają popalić!

 

mam nadzieję, że wiecie o czym mówię i znacie taki stan!!  :)

bo chcę was dzisiaj zachęcić do udziału w pierwszej edycji wyzwania

 

WYKOŃCZ DOM Z HOUSE LOVES

 

 

ponieważ sama jestem na etapie wykańczania domu i nie mogę się jakoś pozbierać od dwóch miesięcy, czyli od momentu, gdy   tu zamieszkaliśmy, stworzyłam dla siebie i dla was PLANNERY, dzięki którym, jeśli weźmiecie udział w wyzwaniu, w ciągu 4 tygodni będziemy mieli ukończone na tip top choć jedno pomieszczenie w domu :) co wy na to? wchodzicie w to? ja się nie mogę doczekać, bo, normalnie (!) każdy pokój mam taki jakiś nie do końca (oprócz biura). a oprócz tego nawet jeszcze się ostatecznie nie rozpakowaliśmy...

wyzwanie WYKOŃCZ DOM Z HOUSE LOVES  to zabawa, w której wybieracie jedno pomieszczenie w domu i analizujecie jego stan, a potem przez 4 tygodnie (powolutku) urządzacie, wykańczacie i dekorujecie. to może być sypialnia, kuchnia, przedpokój czy łazienka. wszystko zależy od was. stan wykończenia czy też ilość prac, które chcecie wykonać, też zależy od was i pewnie, przede wszystkim, od możliwości finansowych. jednak zachęcam was do zaplanowania pracy, tak, by udało się naprawdę wszystko wykończyć. może okazać się, że nie potrzebujecie aż 4 tygodni, by skończyć to jedno pomieszczenie!!! super! macie więcej wolnego czasu dla siebie.  ale jeśli to będzie większy projekt, myślę, że 4 tygodnie będą w sam raz dla was i dla mnie, by dojść do celu.

ja też wezmę w tym udział... pokażę wam, który pokój wybrałam i jak go wykańczam... opiszę czego w nim brakuje, co robię, jak robię, co kupuję i jak go urządzam, dekoruję i sprzątam... mam nadzieję, że was to zmotywuje do wspólnej zabawy :D zabawy w wykańczanie domu :) 

proszę, nie zniechęcajcie się :D ja mam do wykończenia CAŁY DOM, a że jest w nim 16 pomieszczeń, wygląda na to, że będę pisać bloga jeszcze przez 16 miesięcy ;) hihi ... żart, to jest żart :D na szczęście nie każde pomieszczenie wymaga wykończenia... ale dzięki moim PLANNEROM zdałam sobie sprawę, ile jeszcze pracy przed nami i, co ważniejsze, ile to będzie kosztowało.

znacie mnie, że bez planu nie działam :) mam więc dla siebie, ale też i dla was te PLANNERY, które pomogą nam w tym całym zamieszaniu. należy je wydrukować (czasem w większej ilości) i wypełnić wg opisanych niżej zasad. mają tylko pomóc, nie przytłoczyć. jeśli to wam nie pomaga, sami sobie zróbcie plan :D

 

to co? kto jest ze mną?

podlinkujcie ten banerek u siebie na blogu lub udostępnijcie na fb czy IG :D

niech jak najwięcej osób dowie się o wyzwaniu

#wykonczdomzhouseloves

będzie nam raźniej razem!!!

 
 

zaczynamy w poniedziałek - 14 września, więc jest cały tydzień, aby sprawę przemyśleć :D

 

 

 

 

ZASADY WYZWANIA

WYKOŃCZ DOM Z HOUSE LOVES

 

1. zrób listę pomieszczeń, które chciałbyś wykończyć w wyzwaniu WYKOŃCZ DOM Z HOUSE LOVES, choć ostatecznie musisz wybrać tylko jedno.

jeśli jesteś przekonany, że to tylko jedno pomieszczenie, wpisz jedno. jeśli masz w domu kilka takich pomieszczeń i nie wiesz, które wybrać, wpisz na razie je wszystkie.

 
 

2. wypełnij KARTĘ PLANOWANIA ZADAŃ I KOSZTÓW dla każdego pomieszczenia na liście, którą robiłeś powyżej (jedna karta / jedno pomieszczenie). 

 • na górze karty wpisz nazwę pomieszczenia

 • w ramce "układ pomieszczenia" rozrysuj pokój. zrób to, w miarę możliwości, w skali i zawsze zaznacz drzwi i okna. potem naszkicuj meble. możesz przy okazji wyzwania trochę przemeblować dom :D

 • w ramce "kolory" wyznacz główne kolory pomieszczenia, które wybrałeś jako przewodnie. będzie łatwiej je udekorować, wracając myślą do kolorów.

 • w ramce "BUDŻET" określ jaki masz budżet na dzień dzisiejszy, aby pomieszczenie ukończyć. to zweryfikuje twoje plany (niestety).

 • w ramce "SPRZĄTNĄĆ" wypisz wszystko to, co wymaga sprzątnięcia, uporządkowania, wymycia, generalnego porządku, odkurzania, prania i szorowania. zachęcam, aby tego było jak najwięcej, czasem są rzeczy, które sprząta się tylko raz w życiu (jak kafle pod sufitem w łazience), ale nigdy nie ma się na to czasu i tak mieszkamy z zaciekami od fug przez lata.

 • w ramce "DIY 1" wypisz wszystkie rzeczy, które wymagają prac remontowych, wykończeniowych, monterskich czy "zrób to sam" (DIY), i czy posiadasz w domu wszystkie niezbędne rzeczy, aby zadanie wykonać. zachęcam, by tych zadań było jak najwięcej :D lepiej zrobić coś samemu niż kupować...

 • w ramce "DIY 2" wypisz wszystkie te rzeczy, które wymagają prac remontowych, wykończeniowych, monterskich czy "zrób to sam" (DIY), przy czym mnie posiadasz w domu wszystkich niezbędnych rzeczy, aby zadanie wykonać, więc będą potrzebne jakieś zakupy.

 • w ramce "KUPIĆ TERAZ" wypisz to, co musisz kupić (meble, dekoracje, ozdoby, które uzupełnią pomieszczenie i urządzą je do końca.) są to rzeczy, które nie wymagają dodatkowej pracy. jest to po prostu lista rzeczy tylko do zakupienia, rozpakowania, ustawienia/zawieszenia i używania.

 • w ramce "KUPIĆ W PRZYSZŁOŚCI" wypisz rzeczy, które, niestety, pozostaną w sferze marzeń i będzie trzeba na nie uzbierać fundusze, aby zrealizować innym razem.

 • w ramkach "DIY 2", "KUPIĆ TERAZ" i "KUPIĆ W PRZYSZŁOŚCI" oszacuj koszt zakupów i podsumuj.

 • w ramce "PODSUMOWANIE KOSZTÓW" przepisz sumy z odpowiednich ramek i dodaj koszty "ZROBIĆ, ALE TRZEBA COŚ DOKUPIĆ" z "KUPIĆ TERAZ", wpisując sumę w rubryce "RAZEM". to jest wartość pieniędzy, jaką potrzebujesz, aby wykończyć pomieszczenie teraz. sprawdź go z BUDŻETEM, który posiadasz i wpisałeś u góry. mam nadzieję, że nie przekroczyłeś kwoty budżetu. jeśli tak, trzeba z czegoś zrezygnować :(

 

3. jeśli wypełniłeś kilka kart PLANOWANIA ZADAŃ I KOSZTÓW, to   widzisz ile każde pomieszczenie będzie kosztowało. wybierz, więc jedno pomieszczenie, którym zajmiesz się teraz i przez następne 4 tygodnie (zaczynając od poniedziałku 14 września 2015). możesz wybrać pomieszczenie, które jest najtańsze w ukończeniu albo najmniej pracochłonne. możesz zrobić pomieszczenie, które najbardziej ci przeszkadza w obecnej formie. wszystko zależy od ciebie.

 

4. wypełnij PLANNER ZADAŃ, PLANNER SPRZĄTANIA i LISTY ZAKUPÓW w poniższych drukach.

teraz zaplanuj  razem z moimi plannerami prace wykończeniowe:

PLANNER ZADAŃ - podziel wszystkie zadania, które wypisałeś w ramce "DIY 1" i "DIY 2" na 9 dni, tak, aby je wykonać w tym czasie.  jeśli nie masz aż 9 zadań, wpisz po jednym na dzień i resztę dni pozostaw pustych. jeśli masz więcej niż 9 zadań, rozłóż je w miarę równomiernie. pamiętaj, że niektóre zadania zrobisz w godzinę (np. powieszenie firanek na karniszu), a inne zajmą ci pół dnia (zrobienie lampy DIY), jeszcze inne   5 min (zawieszenie ramki ze zdjęciem rodzinnym), podczas gdy następne mogą być nawet dwudniowe (przemalowanie ścian). najważniejsze, aby jednego dnia nie "wsadzić" sobie wszystkiego na głowę. zauważcie, że LISTA ZADAŃ nr 2, nr 5 i nr 9 jest wyznaczona (kalendarz poniżej) na niedziele, kiedy większość osób ma zazwyczaj trochę czasu, aby takie prace wykonać. chcę, abyśmy razem nie odczuwali   przymusu pracy, ale, aby zadania można było wykonywać z przyjemnością. dlatego warto je rozłożyć w czasie.

PLANNER SPRZĄTANIA - podziel na 4 dni wszystkie zadania z ramki "SPRZĄTNĄĆ". jeśli będziemy sprzątać po jednej małej rzeczy dziennie, na pewno będzie nam lżej... przecież każdy, oprócz wyzwania WYKOŃCZ DOM Z HOUSE LOVES, ma jeszcze prywatne życie, dzieci i rodzinne obowiązki, więc nie ma sensu się przesilać.

LISTA ZAKUPÓW nr 1 - wypisz dokładnie to, co musisz kupić, aby dokończyć zadania z ramki "DIY 2", możesz sobie nawet zapisać: gdzie chcesz to zakupić, aby usprawnić wyprawę do miasta po niezbędne rzeczy. warto taką wyprawę zrobić jednego dnia i załatwić wszystko, aby potem po nic już nie wracać i nie marnować czasu.

LISTA ZAKUPÓW nr 2 - wypisz co i gdzie chcesz kupić z ramki "KUPIĆ TERAZ". polecam szperanie w sieci :D

 

 

5. pobierz kalendarz wyzwania WYKOŃCZ DOM Z HOUSE LOVES (dwa do wyboru)

pamiętaj! zabawę zaczynamy - 14 września 2015


pierwsze zadanie będzie polegało na wypełnieniu wszystkich odpowiednich PLANNERÓW. oczywiście możecie już teraz je pobrać (KLIKAJĄC NA PLANNERY) i zacząć planować. możecie działać wg kalendarza, który zaproponowałam powyżej, ale też możecie zrobić swój kalendarz wg własnego uznania (poniżej). ja zaplanowałam 4 tygodnie: tak, aby nie stały się one drogą przez mękę dla nas (czytaj dla mojego Mr M). w sumie, to może co 2 albo 3 dni jest coś do zrobienia i to w małych ilościach, wg PLANNERÓW. oczywiście, że nie musicie tego robić w ten sposób, ale najważniejszym jest, aby sobie odpowiednio czas na wszystko zaplanować.  proponuję też, aby na początku zrobić zakupy z listy nr 1, bo w ten sposób jesteście w każdej chwili gotowi do pracy :) z listą nr 2 można poczekać. choć nie zawsze, bo jeśli planujecie   kupić jakiś brakujący mebel, to czasami trzeba na niego poczekać u producenta, więc może lepiej zamówić od razu? wszystko zależy od was i tego, co robicie...

dlatego załączam dla was do pobrania dwa kalendarze: jeden z moją propozycją planowania zadań; i drugi pusty, abyście sami mogli sobie zaplanować 4 tygodnie, które mają prowadzić do jednego.... WYKOŃCZENIA JEDNEGO POMIESZCZENIA W DOMU NA TIP TOP :D

 

6. jak się do tego zabrać?

chociażby wybierając na początek roku szkolnego pokój dziecięcy, który wymaga generalnego porządku i lekkiego przemeblowania (pisałam na portalu impel jak to zrobić, podając kilka prostych zasad urządzania pokoju dziecięcego - poczytajcie)... albo wybierając łazienkę, w którejbrakuje zaledwie lustra DIY i dwóch wieszaczków, no, ale wypadałoby też umyć w końcu te kafelki czy, jak w moim przypadku, sufit ... albo, wybierając sypialnię, bo już nie możecie się doczekać, żeby pokazać na blogu, jakie piękne łóżko wybraliście ostatecznie :) - czytaj: jakie łóżko pikowane wybrała karolina z house loves :).... tak! ja zacznę od sypialni... choć to duży projekt i dużo tam brakuje, to mam nadzieję, że was nie zawiodę :) myślę, że niezależnie od tego, co wybierzecie do naszej wspólnej przygody, to rezultaty będą REWELACYJNE!!!

 

 

 

ojej, bardzo się stresuję :) bowiem pierwszy raz robimy coś razem :)

ale wiem, że wielu z was pięknie dba o domy i   je dopieszcza, jednak chce jeszcze zrobić to czy tamto, 

i też jest takim szajbusem jak ja, jeśli chodzi o to gniazdko,

więc taki plan i wam się przyda...

 

kto się przyłącza?

(ach, boję się zapytać, bo jeszcze nikt mi się tam w komentarzach nie wpisze :(  )

mam nadzieję, że jednak nie będę sama.

 

jeśli więc dołączacie, dajcie znać w komentarzu poniżej. udostępnijcie info na fb czy IG, będzie nas więcej...

 zróbcie też dla mnie zdjęcia PRZED i PO, aby przesłać mi je po 4 tygodniach na karolinazagrodzka@houseloves.com :) chciałabym opublikować wasze super efekty pracy na blogu...

i nie zapomnijcie tagować #WYKONCZDOMZHOUSELOVES wszędzie, gdzie się da,

abym mogła was śledzić i wasze poczynania na IG i fb

 

 

PS. motto zabawy: wykończ dom, a nie siebie :)

 

buźka

House-Loves-signature200x50-new.jpg