Zestawienie pięknych sof w stylu nowojorskim i nie tylko

piękna-sofa-w-stylu-nowojorskim-hampton-modern-classic.jpg

Projektując dla Was wnętrza nowojorskie, klasyczne, modern czy też glam - przeglądam ciągle nowe propozycje sof na naszym rynku i muszę stwierdzić, że wiele się tu zmieniło. Wybór ciekawych sof do salonu jest coraz większy, ale niestety nadal nie tak duży jak za granicą i na pewno nie tak WIELKI jak dla sof w konwencji nowoczesnej czy skandynawskiej. Klasyka, mimo tego, że jest właśnie klasyką i na chłopski rozum powinna być wszechobecna, ciągle jest jeszcze mało rozreklamowana albo mało pożądana. Kto wie! Dlatego nie mogę stwierdzić, że totalnie wszystko już posiadamy na swoim rynku. Niemniej jednak ostatnio złapałam się na tym, że często sięgam po te same modele sprawdzonych sof (zazwyczaj z Mint Grey), choć wiem, że są dostępne również i inne. Stwierdziłam więc, że pora zrobić mały research i takie uniwersalne zestawie, które na pewno pomoże - myślę, że nie tylko mi, ale też i Wam - obejrzeć to, co jest obecnie u nas dostępne. Taki HOUSE LOVES’owy katalog ciekawych sof, które wpadły mi w oko i pasują do eleganckich wnętrz. Nie będą to, co prawda, sofy rozkładane z funkcją do spania, a jedynie wypoczynkowe, nie należy bowiem ukrywać, że tego typu meble raczej niezbyt dobrze wyglądają w wersjach rozkładanych (zmieniają wtedy swoją formę) i gorzej prezentują się w salonie; choć właśnie takim może kiedyś też poświęcę osobny post. Zobaczymy.

Nie znajdziecie w tym poście pięknych skandynawskich i minimalistycznych sof. O nie, nie!!! Dzisiaj tylko sofy, które HOUSE LOVES uważa za klasyczne (nowojorskie).

Dodam jeszcze, że wybór jest subiektywny, co oznacza, że nie może być pełny. Oczywiście, że istnieją inne sofy, które można by tu dzisiaj zaprezentować, ale albo ja ich nie znam, albo uznałam, że nie są godne zaistnienia w moim zestawieniu... Co nie oznacza, że są one gorsze albo też, że nie poleciłabym ich.

Sofy z zestawienia nie są lokowane. To, jak pisałam wyżej - mój indywidualny wybór, ponieważ, w głównej mierze, zestawienie potrzebne jest mi do codziennej pracy.


ZESTAWIENIE PIĘKNYCH SOF

wg HOUSE LOVES
(kolejność przypadkowa)


TOP 26

Na początek przedstawię Wam modele, które znam, widziałam, używam w projektach i mogę ręczyć, że ich jakość jest najwyższa. Sofę LIVIA posiadam w swoim salonie od 3 lat. Co jednak jest dla mnie najważniejszym, uważam także, że design i proporcje sof, które prezentuję niżej są bardzo dobre. Nie mam żadnych uwag co do ich wielkości, głębokości czy wysokości, a te właśnie detale mają duże znaczenie. Dobrze zaprojektowana sofa sprawia, że mebel ma klasę i wygląd. Kiedy ktoś zaczyna bawić się w projektanta mebli, ale bez wiedzy o jego ergonomii albo bez krzty talentu estetycznego… powstają wtedy spod jego ręki elementy wyposażenia wnętrza, które ‘prawie’ wyglądają dobrze albo po prostu widać, że ktoś próbował… podrobić coś z fotografii. Można być fachowcem, który świetnie robi meble, ale to nie oznacza, że jest się również dobrym projektantem mebli. Te dwie umiejętności muszą się ze sobą łączyć, aby efekt końcowy był i piękny, i pięknie wykonany.

| uwaga - ilość tygodni podana przy nazwie oznacza czas oczekiwania na mebel |

| kliknięcie w zdjęcie przeniesie Was do sklepu z sofą |


BARDZO FAJNE

Następnie, prezentuję listę sof, które, podobnie jak wyżej, uważam za piękne w każdym calu. Wiadomo jednak, że nie jestem w stanie znać wszystkich sof na świecie (w Polsce) osobiście, więc nie mogę potwierdzić ich jakości. Proporcje mają super, wyglądają zachwycająco, patrząc na zdjęcia, mogę powiedzieć, że są dobrze skrojone i równie dobrze wykonane. Skusiłabym się na nie, zwłaszcza, że wiem, z których sklepów pochodzą. Kupując jednak sofę, powinniście zawsze obejrzeć ją najpierw na żywo, wypróbować, usiąść na nią itp. Każdy ma swoje preferencje, jeżeli chodzi o KOMFORT w korzystaniu z sofy: jeden woli miękką, a drugi twardą; jeden płytką, a drugi głęboką; jeden woli wysokie oparcie, a inny niskie. Dlatego też sofy produkowane są w tak różnych konwencjach, aby każdy miał wśród nich swój wybór.Z WASZYCH REKOMENDACJI

Na instagramie ( > https://www.instagram.com/karolinazhouseloves ) poprosiłam Was o Wasze wskazania. Pojawiło się kilka fajnych propozycji, więc postanowiłam je tutaj dołączyć. Przykuły moja uwagę, owszem, ale na pewno będę musiała je sprawdzić.


PRAWIE SIĘ UDAŁO

Na koniec, dorzucam Wam kilka modeli, które… niestety uważam za niezbyt udane. Nie twierdzę, że są brzydkie, ale każdy z nich ma na sumieniu jakiś grzech, który krótko, w komentarzu poniżej zdjęcia, opisuję.

sofa TURYN | od 2900 zł | 4-5 tyg

Bardzo przeszkadzają mi źle uszyte poduszki. Nieważne jaki materiał i jaki kolor; zawsze na zdjęciach wyglądają źle.

sofa MONIKA | od 2760 zł | 4-5 tyg.

O nie!! Nie, nie, nie! Coś tutaj stało się bardzo niedobrego. Niby bardzo podobna do sofy LIVIA, którą sama posiadam, ale nie…. nie o to chodzi. Złe proporcje. Każdy cm ma znaczenie, a te proporcje się nie udały.

sofa MADURA | 3599 zł | 4 tyg.

To sofa z BRW. Uważam, że dobrze wygląda, ale nie znam jakości siedzisk. Pewnym jest jednak, że to jedyny kolor, w którym jest dostępna :( I dlatego wielka szkoda.

Tutaj oglądacie sofę LADONNA, sofę ADONIS, sofę GABBY, sofę RENE oraz sofę SAMANTHA - wszystkie ze strony www.blackcatdesign.com.pl.

Przy tych pozycjach… brakuje mi słów. Każda z nich jest z kategorii sof w stylu NY, New England lub Hamptons. Ale ja się pytam: SERIO??? Naprawdę? Jak tak można?!!! Nie chcę być niegrzeczna, ale dla mnie to przykład mebli, których, zwyczajnie, nikt nie zaprojektował, a i ich obszycie pozostawia wiele do życzenia.

sofa AMELIA | 2350 zł | 4-5 tyg.

Nie wygląda zbyt dobrze z boku - jakby była za płytka. Także ma za cienkie poduszki. Jej design po prostu jest niedopracowany, chociaż… bliski ideału.

sofa LAVIANO |nie znam ceny|

To jest przykład eleganckiej sofy, jednak w zupełnie niezrozumiałym dla mnie stylu. Dlaczego te nóżki? Czemu wcinają się w sofę? Po co ten łuk??? mmhhhh. Jestem na NIE. Choć, jako że to sofa z Meble Bydgoskie, na pewno jest wysokiej jakości.

sofa LISERA | 2499 zł| 4 tyg.

Kolejna, dość ciekawa propozycja BRW. Nie mam pewności czy nie można jej zamówić w innej tkaninie, ale na stronie na pewno prezentowany jest tylko ten jeden kolor. I dlatego uznałam, że będzie w ostatniej kategorii.

sofa CHEST |od 2700 zł| 4-6 tyg.

Po prostu jest śmieszna :)


Dajcie znać, kochani, czy zestawienie również i Wam się przyda. Udostępniajcie też je u siebie, jeśli uważacie, że warto się tym podzielić. Będzie mi bardzo miło, a przy okazji więcej osób skorzysta. A jeśli naprawdę będziecie zainteresowani tego typu postami, to może zrobimy z nich nową serię? Ha? Co Wy na to? Z zestawienia czego chcielibyście skorzystać?

buźka ;)