projekt PROVINCIAL - vol.2 - wnętrzę w stylu modern farmhouse

Projekt PROVINCIAL został przez nas zaprojektowany na początku 2020 r. To duży dom parterowy, który zaprojektowany był indywidualnie przez właściciela i architekta jednocześnie, ale wnętrza pozostawiono w naszych rękach, tak by dopieszczone indywidualnym podejściem odzwierciedlały charakter jego właścicieli oraz stylu modern farmhouse. Specjalnie nie używam tu samego sformułowania farmhouse, ponieważ zobaczycie, że pojawia się delikatna nuta modern. Nazwa projektu PROVINCIAL wskazuje na klimat, jaki chcieliśmy osiągnąć: duży wiejski dom na prowincji, czyli dla osób, które wcale nie tęskną za zgiełkiem dużej aglomeracji, ale przenoszą jej najlepszą stronę na wieś, czyli nowoczesne rozwiązania. Jest to, więc wnętrze z elementami wiejskimi i będzie służyło rodzinie 2+3 chłopców przez całe życie. Mam nadzieję, że widzicie, jak projekt jest ponadczasowy.

Zobaczycie w tym poście drugą część sesji zdjęciowej, którą wykonaliśmy pod koniec roku 2023, po tym jak klienci poprosili nas o ostatnie szlify nad projektem i wybrali dodatkową usługę stylizowania domu (nie mylić z declutteringiem). Zostawiam, więc Was dzisiaj z łazienką prywatną z płytkami w kolorze turkusowym i zabudową z łukami, łazienką dla 3 małych chłopców w zupełnie innym stylu niż pozostała część domu oraz wiatrołapem, w którym pojawia się niezwykle odważny kolor na zabudowie garderoby.

Jeśli chcecie zobaczyć pierwszą część tej sesji i strefę dzienną z kuchnią, zajrzyjcie do tego artykułu >>>> link.

Miłego oglądania.


ŁAZIENKA PRYWATNA


Łazienka prywatna właścicieli tego domu może Was zaskoczyć, bo jest niezwykle kontrastowa w doborze kolorów i chyba można powiedzieć, że bardzo odważna. Jednocześnie starałam się pozostawić ją w stylu modern farmhouse, jak część dzienna tego domu, ale zeszła chyba po prostu w swoim indywidualnym kierunku, który najbardziej odpowiadał naszym klientom.

Znajdziecie w niej ciekawe rozwiązania, takie jak długa asymetryczna podwieszana szafka z wysokim blatem z kamienia. Wzór tego blatu jest wyjątkowy i indywidualnie dobrany — jest to naturalny kamień. W tej strefie pojawiają się delikatne obłości w ramie lustra, wpuszczanej umywalce czy bateriach. Wykończenie jest w kolorze złota szczotkowanego. Ale dla kontrastu bateria wannowa w strefie spa jest w wykończeniu czarnego matu. Całość podniesiona jest na podeście, który wykończony jest płytkami drewnopodobnymi.

Kolejnym ciekawym elementem łazienki jest łukowa zabudowa, która kryje w sobie pojemne szafki do przechowywania.

Zależało mi, aby połączyć tutaj nie tylko różne kolory, ale też różne struktury materiałów, dlatego pojawiają się płytki ceramiczne wyglądem przypominające te ręcznie robione, oraz płytki imitujące drewno i kamień. Płytki znajdujące się za umywalką w kolorze głębokiego turkusu były marzeniem inwestorów. Zależało mi aby ich wygląd był organiczny, niejednolity i wielowymiarowy. Efekt ten udało się osiągnąć dzięki płytce Marazzi LUME Blue.


ŁAZIENKA DZIECI


Łazienka dla dzieci miała być przede wszystkim funkcjonalna, a po drugie chłopięca. W końcu jest przeznaczona dla 3 chłopców. Ale nadrzędne było dla mnie stworzenie łazienki, która dzisiaj wygląda na dziecięcą, a za kilka lat na młodzieżową. Czy się udało? Oceńcie sami! Dodatkowo przestrzeń miała być w miarę możliwości zaprojektowana budżetowo, ale ciekawie i do tego w odcieniach neutralnychi jednocześnie męskich :) Dlatego zdecydowałam się pójść tutaj nieco bardziej w kierunku stylu skandynawskiego. Takie elementy wyposażenia wnętrz są łatwiej dostępne, a przez to obecnie nieco tańsze na naszym rynku.

Łazienka jest więc połączeniem odcieni bieli, czarnego, jasnoszarego oraz drewna. Ten ostatni element był bardzo istotny, aby jednak wnętrze łączyło się z drzwiami i pozostałą częścią domu. Poza tym jest kilka nietypowych rozwiązań, którymi się tutaj zabawiałam, aby wskazać na kierunek dziecięcego wykończenia: pionowa forma baterii umywalkowej, kinkiet i mini wanna.

Nieprzypadkowym elementem jest tu także lustro. Jego wybór zawsze jest bardzo ważny, bo źle dobrane może zepsuć efekt wizualny pięknie zaprojektowanej łazienki. Lustro w Łazience Dzieci ma cienką, metalową ramę. Znów pojawiają się tutaj obłości. Konkretnie to lustro zostało już wyprzedane, ale >>> POD TYM LINKIEM <<< znajdziecie fajne, niedrogie lustra. Polecam Wam poszperać.


WIATROŁAP


Na koniec pozostawiam Was z widokiem na wiatrołap, czyli przedpokój, w którym zaprojektowane są głównie duże szafy i siedzisko. To pierwsze pomieszczenie, do którego wchodzi się po wejściu do domu. Pojawia się tutaj odważna kolorystyka, ale też od wejścia widać, że dom będzie WIEJSKI i jednocześnie nietuzinkowy. Na pierwszy rzut oka mocno wybija się kolor głębokiego granatu na klasycznych frontach szaf. To ulubiony kolor właścicieli domu, i był on wytyczną dla tego pomieszczenia (podobny odcień pojawia się na płytkach w łazience). Zwróćcie też uwagę na drobne obłości w zabudowie szafy z siedziskiem, one zapowiadają fakt, że w pozostałych częściach domu, także pojawią się elementy z zaokrągleniami. Zaś na suficie dla urozmaicenia jest boazeria drewniana, która nie jest popularnym rozwiązaniem, ale jak widać daje przepiękny efekt wiejskiego klimatu, którego nie mogło zabraknąć. Na podłodze pojawia się płytka z intensywnym wzorem, to bardzo użytkowe rozwiązanie, szczególnie przy trójce małych dzieciaków. Dodatkowy element dekoracyjny wiatrołapu stanowi czarna konsola z dodatkami.

Przepięknym elementem tego pomieszczenia są podwójne, łukowe drzwi zapraszające do dziennej części domu. Ciekawym zabiegiem jest forma łuku zastosowana w drzwiach, ponieważ łuk wpisany jest w prostokątne drzwi. To mocno ułatwia prace stolarskie. Drzwi mogą być na stałe otwarte, zamknięte lub można uchylić jedno skrzydło, przez które swobodnie da się przejść.


Tak prezentują się pozostałe pomieszczenia z projektu PROVINCIAL. Strefę dzienną projektu wraz z kuchnią można obejrzeć tutaj >>> link do wpisu PROVINCIAL vol.1

Projekty w takiej stylistyce są mi szczególnie bliskie, konkretnie ten powstawał w czasie, kiedy w Polsce styl ten raczkował i znalezienie elementów wnętrza, które by się wpasowywały, był niemałym, ale przyjemnym wyzwaniem. Cieszę się, że klimaty farmhouse, modern country, cottage itp. są dla nas , miłośników wnętrz bardziej dostępne!