Projekt DIM RIVIERA - drzwi

projekt-DIM-RIVIERA-drzwi.jpg

Kontynuuję uchylanie rąbka tajemnicy i pozostając w temacie projektu DIM RIVIERA dzisiaj mam dla Was krótki post ukazujący jak bardzo różnorodne drzwi zastosowaliśmy na tej inwestycji. To niesamowite jak różnią się od siebie, a jednocześnie pasują do całości.

Wszystkie drzwi, jakie zobaczycie, były wykonane na zamówienie przez stolarzy, dokładnie dwóch stolarzy. Nie pytajcie o namiary, ponieważ Panowie nie życzyli sobie, aby udostępniać publicznie ich danych, jako że współpracują z projektantami na stałe, mają dużo swoich zleceń i chyba nie byliby w stanie wytrzymać Waszego natarcia :) Jeśli zmienią zdanie, dam Wam znać.


OBEJRZYJ FILM z DRZWIAMI

↓↓↓
(kliknij na zdjęcie poniżej)

 
 

DRZWI WEJŚCIOWE

Na początek drzwi zewnętrzne / wejściowe. Zaprojektowaliśmy drzwi z bocznymi przeszkleniami, ale także z górnym doświetlem. Drzwi są dębowe, w kolorze, który sami mieszaliśmy i dobieraliśmy z lakiernią. Szukaliśmy koloru głębokiego brązu, ale na tyle transparentnego, aby jeszcze było widać przez niego nie tylko strukturę, ale też rysunek drewna.

Drzwi mają bardzo szeroką zewnętrzną ościeżnicę, która zachodzi na mur i ocieplenie domu; posiadają też opaskę. To dość amerykańskie rozwiązanie, tak samo jak sama forma / kształt drzwi. Klasyka, która się nigdy nie znudzi. Drzwi zostały ozdobione, bardzo wygodną w obsłudze, klamką amerykańską firmy Schlage. Świetnie wygląda, bardzo ładnie chodzi i podkreśla elegancję wejścia.

Drzwi z klamką Schlage wymagają odpowiedniej grubości, aby zamek mógł być prawidłowo zamontowany, dlatego nie ma możliwości wymienić sobie klamki na amerykańską 9jeśli już posiadacie drzwi istniejące). Na pewno macie je innej grubości niż założyli Amerykanie. Dlatego tego typu klamki wraz z dedykowanym zamkiem, można montować tylko w nowo wykonanych drzwiach.

Jak z przepuszczalnością ciepła takich drzwi? Rewelacyjna. Drewno to izolator, więc tak grube drzwi zapewniają dobrą izolację i brak przeciągów. Są też bezprzylgowe, nie widać więc zawiasów, a na łączeniu mają uszczelki.

Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi23.jpeg
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi9.JPG
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi25.jpeg
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi6.JPG

DRZWI W SALONIE

W salonie zaprojektowaliśmy podwójne dębowe drzwi z drewna rustykalnego, postarzane i wykończone olejem. Aby je podkreślić na ścianie, zastosowaliśmy ciemną ościeżnicę i opaskę drzwiową. Dwukolorowe drzwi to niemałe ryzyko, ponieważ może z tego wyjść choinka, ale odpowiednio dobrane kolory dodają drzwiom unikatowego wyglądu. Nasze posiadają postarzane gałki kute z żelaza (www.rustykalneuchwyty.pl), a każdy sęk tych tworzy jego estetykę i został odpowiednio przemyślany.

Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi1.JPG
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi16.jpeg
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi15.jpeg
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi4.JPG

DRZWI DO SPIŻARNI

Kolejne ciekawe drzwi, jakie zastosowaliśmy- to drzwi typu barn, z dębu olejowanego na ciemny odcień brązu (używamy olei Fluggera lub firmy Osmo). Drzwi są suwane na typowych loftowych szynach. Choć ciężkie same w sobie, poprzez zastosowanie litych desek, chodzą na listwie delikatnie i gładko. Brakuje im pochwytu, a zdjęcia są z czasów montażu, ale sądzę, że i tak Was zainspirują i potraficie sobie wyobrazić pochwyt. Jak będziemy fotografować kuchnię, uchwyt już będzie na miejscu.

Takie drzwi można zrobić w dwóch wersjach konstrukcyjnych: eleganckiej i klasycznej, jak w projekcie DIM RIVIERA - wykonane z trwałego i mocnego dębu, pięknie szczotkowane i szlifowane; albo zbić samemu ze zwykłych sosnowych desek, obrobić ręcznie (rustykalnie jak niedawno zrobiła do AgnethaHOME) i posiadać ich DIY wersję ;) - wybór należy do Was.

Sama szyna loftowa jest już dostępna w Leroy Merlin (link >>>) i przez to jest dwa razy tańsza od tego, co było dostępne jeszcze kilka lat temu.

Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi12.JPG
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi13.jpeg
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi14.jpeg
IMG_6269.jpeg

KLASYCZNE DRZWI

Większość standardowych drzwi wewnętrznych w domu DIM RIVIERA wygląda jak poniżej. Są białe, klasyczne, eleganckie, nawiązujące do stylu francuskiego. Drzwi wykonaliśmy w kolorze ciepłej bieli RAL 9016, a zrobienia są tak dobrane, aby podkreślały ich unikatowość. Klamka za to, i tutaj Was zaskoczę, choć elegancka i porządna, to bardzo dobra cenowo (link >>>). Wygodnie się jej używa i jest dobrej jakości.

Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi20.jpg
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi10.JPG

PODWÓJNE NIEBIESKIE DRZWI SUWANE

W głównej sypialni natomiast, zastosowaliśmy podwójne drzwi suwane w kolorze głębokiego granatu. To kolor - NCS S6020R-90B. Też są drewniane, ale wykończono je farbą (lakierem w półmacie). Wyglądają zjawiskowo na czarnej ścianie (to kolor Fluggera IN-734).

Musicie pamiętać, że zamawiając drzwi od stolarza nalelży pilnować proporcji elementów, z których mają się składać. Dlatego ja nigdy nie zostawiam wyboru stolarzowi. Rozrysowuję układ drzwi i wymiaruję rysunki, aby wszystko zgrywało się wizualnie, a uwierzcie, że czasami centymetr w jedną albo w drugą ma tutaj znaczenie.

Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi3.JPG
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi17.jpeg

DWUKOLOROWE DRZWI

Na koniec chcę Wam pokazać dwukolorowe drzwi, a dokładnie czarne od strony sypialni i białe od strony holu. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ czarne drzwi musiały znaleźć się w czarnej sypialni. Co więcej, drzwi mają różne klamki i rozety z obu stron. Czy stosowaliście kiedyś takie rozwiązanie? Szczerze Wam powiem, że wygląda to świetnie. A te dwa różne zestawienia wcale się nie wykluczają.

Gdybyście kupowali drzwi z fabryki od dużego producenta, za takie niestandardowe malowania zapłacilibyście dwa razy tyle co za same drzwi. Natomiast u stolarza nie ma to znaczenia. Liczy się powierzchnię malowaną w wycenie, a nie ilość kolorów. To dlatego między innymi wolę zamawiać drzwi od stolarzy, dowolność zmian jest nieograniczona. Wszystko można zrobić.

Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi11.JPG
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi8.JPG
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi5.JPG
Projekt-DIM-RIVIERA-by-HOUSELOVES-drzwi2.JPG

Ciekawa jestem czy poszalelibyście tak z drzwiami też u siebie?

Ja - na pewno! Zazdroszczę takiej różnorodności moim klientom :)

buźka