Projekt ELEGANCE - Jasna Kuchnia w Stylu Modern Classic

kuchnia-modern-classic-elegancka-kuchnia.jpg

TA DAM! Oto on, post wyczekiwany długo przez wielu z Was, którego bohaterem jest jasna kuchnia w eleganckim stylu Modern Classic. Nie inaczej - na tapecie ponownie ląduje PROJEKT ELEGANCE (pozostałe posty z tej realizacje znajdziecie tutaj >>>), tym razem prezentując wnętrze kuchni.

O wnętrzach z projektu ELEGANCE pisałam Wam już przy okazji prezentacji HOLU wraz z WIATROŁAPEM (link>>>). Część kuchni widzieliście już także, kiedy opisywałam piękną MARMUROWĄ MOZAIKĘ (link >>>) na fartuchu kuchennym, oraz elegancką ZABUDOWĘ OKAPU (link >>>). A dzisiaj zapraszam na prezentację całej kuchni, gdzie, jak zawsze, opiszę dla Was ze szczegółami proces projektowania tego pomieszczenia.


DO DZIEŁA

PROJEKT ELEGANCE - KUCHNIA

wraz z referencjami (linkami) do elementów, których tu użyłam.


oczekiwania projektowe

O oczekiwaniach projektowych inwestorów, czyli Pauliny i Piotrka, pisałam Wam już przy okazji postu o holu i wiatrołapie (link>>>). W przypadku kuchni - założenia były dokładnie takie same, jeśli chodzi o stylistykę wnętrza. Wypunktuję Wam dodatkowo wymagania stawiane przez inwestorów w sprawie zagospodarowania tej przestrzeni:

  • styl wnętrza: jasna kuchnia w stylu NY (New York) / Modern Classic; biało-czarne zestawienie kolorów; podłoga biała z czarnymi wstawkami;

  • układ szafek: tylko dolna zabudowa, brak szafek ściennych; duży elegancki okap w stylu amerykańskim, duża wolnostojąca kuchenka w amerykańskim stylu, lodówka typu SBS;

  • wyspa kuchenna: duża wyspa z miejscem do siedzenia dla min. 4 osób;

  • pozostałe wymagania: spiżarnia, dwukomorowy zlew ceramiczny, blat imitujący marmur.

Funkcjonalny układ pomieszczeń był już świetnie przystosowany do zaprojektowania kuchni w stylu Modern Classic. Kuchnia graniczy z otwartą przestrzenią z salonem, jednak jakby z boku. W tej też części znajduje się pojemna spiżarnia. Tutaj była moja niewielka ingerencja w układ ścian, ponieważ zaplanowałam większy otwór drzwiowy do spiżarni, tak, aby wejście można było “przyozdobić” dwuskrzydłowymi przesuwanymi drzwiami. Zauważcie, że z kuchni jest też bezpośrednie wyjście na zewnętrzny ganek. Prawda, że to bardzo amerykańskie podejście do budownictwa? Owszem, często w kuchni znajdują się wyjścia balkonowo-tarasowe, ale rzadko kiedy są to tradycyjne drzwi zewnętrzne, którymi można wnosić do domu zakupy.


fotogaleria kuchni - projekt ELEGANCE


PODSTAWOWE DANE WNĘTRZA

WYSPA KUCHENNA

Zadaniem wyspy w projekcie ELEGANCE jest przede wszystkim zwiększenie miejsca blatu roboczego. Znajduje się on nie tylko z boku kuchenki, ale także za nią, co bardzo ułatwia organizację gotowania :) Blat roboczy - to nie wszystko, ponieważ inwestorom zależało także i na tym, aby wyspa była miejscem, gdzie rodzina spotyka się na codzienne śniadania, obiady czy też kolacje. Wyspa musiała być zatem zaprojektowana tak, aby swobodnie usiadły przy niej 4 osoby. Na zdjęciach tego dokładnie nie widać, ale spostrzegawczy czytelnik bloga na pewno zauważy, że na zdjęciach znajdują się moje hokery. Zabrałam je ze sobą na potrzeby tej sesji, ponieważ docelowe - wówczas jeszcze nie dotarły. Hokery, wg projektu, zaplanowałam tak, by zmieściły się po dwa z dwóch boków wyspy.

OKAP I KUCHENKA W AMERYKAŃSKIM STYLU

Tę kuchnię wyróżnia brak zabudowy szafek wiszących/ściennych. Owszem, jest to coraz bardziej popularny ‘zabieg’ w projektowaniu takich pomieszczeń, szczególnie w stylach loftowych i minimalistycznych. Jednak kuchnie w stylu Modern Classic zazwyczaj posiadają wysokie zabudowy (wręcz szafy) i szafki wiszące, z reguły z drzwiami witrynowymi. W projekcie ELEGANCE takowych nie ma, ponieważ Paulina (klienta) od początku wiedziała, że ich, po prostu, nie chce. Przestrzeń ta, poprzez brak wiszącej zabudowy, jest lżejsza, a piękny, sporych rozmiarów okap jest wisienką na torcie tego wnętrza. Szczegółowo opisywałam go w TYM POŚCIE << link i zachęcam Was, abyście tam zajrzeli i doczytali interesujące Was szczegóły.

Kolejnym elementem przyciągającym wzrok jest wolnostojąca kuchenka STOVES. Duża, 7 palnikowa, dla prawdziwych miłośników gotowania. Prezentuje się wspaniale, ale w użytkowaniu również jest świetna (info od Pauliny). To prawdziwa maszyna do gotowania i pieczenia z uwagi na swoje funkcje: wiele piekarników, osobny grill, duża powierzchnia gotowania. Inwestorzy zdecydowali się na model STERLING 90 z płytą indukcyjną. Jeśli temat wydaje Wam się warty zgłębienia, to odsyłam na stronę dystrybutora, gdzie poczytacie o wszystkich zaletach posiadania takiego sprzętu >> LINK


Dorzucam jeszcze kilka ujęć kuchni,

a pod zdjęciami …

LISTA POZOSTAŁYCH RZECZY,

które tam się znalazły.

ZAPRASZAM

LISTA ELEMENTÓW WNĘTRZA:


I tak oto zobaczyliście kolejny ukończony projekt pracowni HOUSE LOVES.

Czy wiecie, że to jeden z pierwszych projektów, które wykonaliśmy 3 lata temu?

Tak to niekiedy bywa, że potrzeba aż tyle czasu od zaprojektowania aż do momentu kompletnej realizacji.

buźka :)

House Loves signature200x50-new.jpg