Desenio - Najmodniejsze Plakaty Tego Sezonu

desenio-najmodniejsze-plakaty-tego-sezonu.gif

Szukacie ciekawych plakatów do dekoracji wnętrz? Nie wiecie jak złożyć kilka plakatów w spójną kompozycję stylistyczno-kolorystyczną? Jakie układy galerii są teraz modne? To wszystko opisuję Wam dzisiaj w poście, który przygotowałam dla Was wraz z DESENIO (link >>>) - sklepem internetowym, w którym znajdziecie najmodniejsze plakaty tego sezonu.


SKLEP Z PLAKATAMI

Ten wstęp to nie przesada. DESENIO, moim zdaniem, to najlepsze znane mi na ten moment, miejsce w sieci, gdzie znajdziecie najmodniejsze, najładniejsze, najbardziej różnorodne i najbardziej trendy plakaty do wystroju wnętrz. Tym bardziej cieszy mnie, że od kilku miesięcy jest też ich polska wersja strony internetowej www.desenio.pl. Kiedy odkryłyśmy ten sklep, razem z Gosią przepadłyśmy na pół dnia. Szperałyśmy po nim jak szalone. Zakochałyśmy się w większości wzorów, które mają. Kiedy urządzałam nowe biuro HOUSE LOVES galeria plakatów z DESENIO musiała się w nim znaleźć. A skoro większość projektów, które w tym roku wyszło z biura projektowego HOUSE LOVES posiadało przynajmniej jedną galerię właśnie plakatów z tego sklepu, to wypadało by posiadać kilka samemu. Ale to nie wszystko, bo kilka scrollów poniżej mam też coś dla Was.

HOUSELOVES Biuro Homeoffice7.jpg
HOUSELOVES Biuro Homeoffice5.jpg
HOUSELOVES Biuro Homeoffice4.jpg

W mojej galerii znajdziecie kompozycję 4 plakatów wielkości 50x70cm oraz dwóch mniejszych: 50x40 i 30x40cm.

Cała galeria zajmuje 1,86m x 1,28m i sądzę, że można ją wpasować w każdy pusty kawałek ściany, który ma wielkość min. 2,4m x 2,1m.

Może to być pusta ściana nad komodą, jak u mnie, ale także pusta ściana nad sofą czy nad łóżkiem albo przy TV.


UKŁAD plakatów by HOUSE LOVES for DESENIO

Screenshot+2019-08-20+at+00.48.44.jpg

KOD ZNIŻKOWY

Za nim zaczniecie się uczyć jakich narzędzi używać, aby stworzyć swoją piękną galerię, mam dla Was miłą niespodziankę.

Od dzisiaj 20.08.2019 do 22.08.2019 (więc tylko przez dwa dni) możecie skorzystać z mojego zniżkowego kodu: HOUSELOVES25

Dostajecie, aż -25% zniżki na kupno plakatów w sklepie DESENIO,

(nie działa na ramki i plakaty z kategorii Handpicked i Collaborations).


HOUSELOVES Biuro Homeoffice3.JPG
HOUSELOVES Biuro Homeoffice6.JPG

SPÓJNA KOMPOZYCJA

Dostaję od Was często pytanie: jak stworzyć piękną (“instagramową”) galerię plakatów, tak by była spójna. Szczerze Wam powiem, że aby zrobić ją samemu, z serca i tak wg tego co nam się spodobało w sklepie, trzeba mieć do tego wprawę, nieco wrodzonego talentu i estetycznej intuicji. Jednak, zamiast załamywać ręce uważam, że można posłużyć się jedną z poniższych technik, aby w nieskomplikowany sposób stworzyć spójnie kolorystyczną galerię plakatów bez umiejętności stylistki wnętrz:

1.TRZYMAJ SIĘ CZARNOBIAŁEGO KLASYKA - najłatwiej nie zbłądzić, tworząc galerię z czarno-białych plakatów. Jest to nadal popularne i stosuje się w wielu stylizacjach i różnych stylach wnętrz. Wystarczy połączyć ze sobą czarno-białe fotografie, czarno-białe typografie i czarno-białe abstrakcyjne wzory, a za każdym razem wyjdzie Ci to jak należy. Owszem, trendy idą teraz w kolorystykę, ale klasyka zawsze się obroni.

Screenshot+2019-08-20+at+01.19.37.jpg
Screenshot+2019-08-20+at+01.19.59.jpg
 

 

2. TRZYMAJ SIĘ PIERWSZEGO WYBORU KOLORYSTYCZNEGO - wybierz sobie najpiękniejszy plakat, który przyciąga twoją uwagę i jednocześnie będziesz mieć pewność, że pasuje do twojego wnętrza. Przyjmijmy dla przykładu, że jest to plakat Flower Wall (link >>>) jak ten największy poniższym w przykładzie. Wypisz sobie jakie kolory posiada ten plakat: różowy, kremowy i burgundowym. Następnie poszukaj innych, które wpadną Ci w oko, ale filtrując stronę tylko po wypisanej wcześniej kolorystyce. Poruszając się w obrębie tych samych kolorów nie da się wiele pomylić.

Screenshot+2019-08-20+at+01.34.46.jpg
Screenshot+2019-08-20+at+01.35.28.jpg
 

 

3. TRZYMAJ SIĘ KOLORÓW POMIESZCZENIA - wybierz dwa kolory, które pojawiają się już w twoim pomieszczeniu (jak w przykładzie: zielony i brązowy) i wybierz plakaty tylko w tej kolorystyce ( u mnie dwa z każdego z nich).

Screenshot+2019-08-20+at+01.57.17.jpg
Screenshot+2019-08-20+at+02.06.30.jpg
 

 

5. WYBIERZ MOTYW PRZEWODNI GALERII - jeśli masz więcej odwagi wybierz motyw przewodni galerii plakatów, np. architektura. Wyszukując tylko plakatów z tej serii możesz też stworzyć spójna kompozycję. Bardziej różnorodną kolorystycznie, ale poprzez użycie drewnianych ramek (nie czarnych albo białych) zamkniesz wszystko w całość.

Screenshot+2019-08-20+at+02.05.32.jpg
Screenshot%2B2019-08-20%2Bat%2B02.11.46.jpg

6. WYBIERZ GOTOWY ZESTAW - jeśli mimo tych podpowiedzi wolisz nie ryzykować, możesz wejść na stronę DESENIO w zakładkę GALERIA OBRAZÓW (tutaj link >>>), gdzie znajduje się mnóstwo przykładowych i gotowych do użycia kompozycji plakatów. Można się tam zainspirować, ale można także wybrać przygotowane zestawienie plakatów, które Ci się podoba i kupić gotowy set. Bez zastanawiania, masz piękną galerię. Sprawdź tylko czy pasuje ona kolorystycznie do twojej sypialni, salonu czy kuchni (ps. można te inspiracje też wyszukiwać wg pomieszczeń). Od razu podane są wielkości plakatów, widzisz jak rozłożyć je na ścianie i cena też jest od razu widoczna (pamiętajcie tylko, że cena podaje koszt całkowity zestawu wraz ramkami czy passe-partout).


UKŁADY PLAKATÓW

Na koniec zajmiemy się kompozycją plakatów na ścianie. Poniżej macie trzy moje, obecnie, ulubione zestawy, ale pamiętajcie, że nie ma czegoś takiego jak niedopuszczalny układ ramek. Tak naprawdę to kwestia ich odpowiedniego ułożenia w stosunku do siebie i w odpowiedniej odległości od siebie. Owszem, teraz, jest tendencja by galerie tworzyły artystyczny nieład na ścianie, jednak nie każde wnętrze taką galerię uniesie. Czasami symetria czy prostota jest wręcz wskazana, a zasada ‘less is more’ zwycięża.


STWÓRZ SOBIE GALERIĘ

Na stronie DESENIO znajdziecie kreator galerii (link >>>), w którym możecie stworzyć sobie galerię wybierając nie tylko układ plakatów, ale także wybierając plakaty wg własnego uznania. Można, więc zrobić sobie taką wizualizację galerii, upewniając się, że nasze wybory są dobre. Na koniec nawet można zobaczyć galerię w różnych kolorach ramek i upewnić, że wszystko pasuje, a może podoba się nam coś innego. Sama z niego korzystam tworząc zestawienia. SUPER SPRAWA!

KREATOR GALERII


 
HOUSELOVES Biuro Homeoffice13.JPG
 

Mam nadzieję, że zdradzając Wam moje niedawne odkrycie skorzystacie z niego, tak bardzo jak ja…

i zakochacie się w tych przepięknych propozycjach.

Nie pokazałam Wam za dużo konkretnych plakatów z Desenio, ale uwierzcie,

że jakbym miała wybrać te najładniejsze to nie umiałabym się zdecydować.

Normalnie, większość mi się podoba.

buźka