Pokrowiec na Starą Sofę IKEA

pokrowiec-na-sofę-ikea.jpg

W bawialni mojej córki (link z opisem pokoju >>>) stoi sofa KARLSTAD z IKEA.  Stoi ona od bardzo dawna i dlatego aż prosiło się, aby wymienić brudny od farb, kredek, lakierów, ciastoliny i innych plastycznych 'medykamentów' - pokrowiec. Dlatego dzisiaj w poście przeczytacie o tym, gdzie i za jaką cenę można kupić nowe pokrowce do starych sof z IKEA. 

 

_MG_4571.jpg
_MG_4599.jpg
_MG_4627.jpg

 

Od 9 lat mamy na stanie w domu starą, rozkładaną sofę KARLSTAD z IKEA. Zakupiliśmy ją jeszcze w Anglii jako sofę do spania; dla odwiedzających nas gości. Miała wtedy czerwony pokrowiec : 'Łoj, matko', skąd mi to wtedy przyszło do głowy? Przecież ja nie znoszę czerwonego koloru (nawet nie mam zdjęć).

Kiedy przeprowadziliśmy się z powrotem do Polski, nie mogłam patrzeć na tę czerwień, więc wymiana na szary nastąpiła bardzo szybko. Kupiłam wtedy pokrowiec w IKEA. Sofy te jeszcze były wtedy dostępne, a co za tym idzie - razem z nimi kilka pokrowców o różnych kolorach.

2.jpg

Jednak po 7 latach przyszła pora, aby znowu wymienić jej tapicerkę, a dokładniej - pokrowiec, który jest zdejmowany w całości. Nie przetrwał on próby 'dziecio-odpornościowej"... albo... może jednak przetrwał pięknie przez 7 lat :) No i teraz już żadne pranie czy czyszczenie  nie pomagało. Ale niestety, IKEA już nie produkuje tych sof, również nie posiada pokrowców, które teoretycznie można by było zakupić na wymianę. Dlatego pokrowca musiałam szukać gdzie indziej.

 


 

STARA SOFA IKEA, NOWY POKROWIEC

 

Ktoś jednak wpadł na genialny pomysł - Dekoria.pl - i szyje, dosłownie, chyba  wszystkie możliwe wersje pokrowców na stare sofy IKEA. Mają bardzo duży wybór tkanin obiciowych, a więc nie trzeba się ograniczać kolorystycznie. Normalnie! Do wyboru do koloru. Fantastycznie!... Moja sofa jest w naprawdę w dobrym stanie (jeśli chodzi o wkład do oparcia czy siedzisko), dlatego nie trzeba było jej całej wymieniać. Potrzebowała tylko zmiany pokrowca. Zobaczcie poniżej, oto lista dostępnych pokrowców do sof na DEKORIA.pl  (każda też posiada różne opcje wielkościowe, w zależności od mebla).

Co ciekawe, wszystko można zamówić online, a w ich sklepie - jeszcze sobie to jakoś zwizualizować. Kiedy odnajdziecie już Wasz model sofy, wystarczy przeklikać na daną tkaninę, aby obejrzeć sofę w tym i innym kolorze. Wiadomo, to jest wszystko komputerowa wizualizacja, ale resztę można sobie wyobrazić :)


ILE KOSZTUJE NOWY POKROWIEC

 

Cena pokrowca zależy od sofy i tkaniny obiciowej, dlatego nie jestem w stanie tutaj napisać dokładnie o cenach. Jednak można w przybliżeniu podać, że waha się ona w granicach 600-900 pln. Dokładne ceny możecie sprawdzić na stronie Dekori'i (link do dekoria.pl >>>).


ZMIANY W BAWIALNI

 

Moja Gabriela dorasta. Ma już 7 lat i ma też swoje zdanie na różne tematy, a w tym - o wyglądzie jej pokoju czy kolorach w ogóle. Ostatnio usłyszałam, że nie lubi czerwonego (jak ja się cieszę) i że różowy jej się znudził... no cóż... nie dziwię się :) Dlatego przy wyborze nowego pokrowca poszłyśmy w nowy kolor: granat :) Odmienił on jej bawialnię z cukierkowo-różowej na nieco bardziej interesującą, powiedzmy -młodzieżową. Różnica jest duża. Zobaczcie ile nowy kolor może zdziałać we wnętrzu. Pewnie z czasem z bawialni będziemy pozbywać się też chmurek, misiów i pomponów... :) kto wie ;) ... nie, no, na pewno... :

PRZED

_MG_8971.jpg

PO

_MG_4605.jpg
_MG_4581.jpg
_MG_4632.jpg
_MG_4613.jpg
_MG_4647.jpg
_MG_4561.jpg

 

METAMORFROZA W 5 MIN

 

Dosłownie w 5 min można wymienić pokrowiec na sofie, bo sprawa jest bardzo prosta. IKEA zadbała o to, aby było to sprytne i łatwe. A pokrowiec, który kupujecie w DEKORIA uszyty jest identycznie i, co najważniejsze - idealnie. Pasuje więc  jak ulał. Sami widzicie jak wiele można zyskać w każdym pomieszczeniu, zmieniając  tak niewiele.

_MG_4638.jpg
_MG_4636.jpg
_MG_4657.jpg

 

Na oknie dołożyłam jeszcze roletę DZIEŃ-NOC (roleta DUO) - okno było do tej pory takie gołe. Roleta dzień-noc - to taka podwójna roleta, która posiada nie tylko roletę rzymską materiałową (zasłaniającą), ale także drugą warstwę - z woalu, która wystaje z pod tej pierwszej. Tworzy się wtedy jakby firanka. Można nią przesłonić okno w dzień, ale nawet zwinięta do góry - wygląda bardzo ładnie. Roleta jest także z DEKORII (link do rolety dzien-noc >>>).  Roleta oczywiście jest powieszona od sufitu (nie zaraz nad oknem). BĘDĘ to Wam wkładać do głowy za każdym razem  :) nie obraźcie się :) ale na prawdę o wiele piękniej wygląda okno udekorowane od sufitu, a nie od nadproża okiennego :) - czy to roletą, czy żaluzją czy zasłoną. Dlatego, zamawiając ją, zmierzyłam wysokość od parapetu do sufitu. Po szerokości roleta powinna zachodzić za otwór okienny na 2-5cm (kwestia gustu). Ja jeszcze do szerokości okna dodałam 8cm.

_MG_4633.jpg
_MG_4621.jpg
_MG_4600.jpg

 

Napiszcie jak Wam się te zmiany podobają.

buźka