Pikowane Łóżko do Sypialni

w naszej sypialni jest niesamowicie przytulnie i ciepło. to mój azyl spokoju i ciszy. i choć śpimy na materacu, to jest bajecznie i nie mogę narzekać. ale przyszła pora na wybór łóżka, bo nie samym materacem człowiek żyje ;) no i nie oszukujmy się, pewnie jest to wybór na lata, dlatego dla mnie to kwestia podjęcia rozważnej i przemyślanej decyzji. 

wybór łóżka to skomplikowana sprawa. raz, że chcę, by było piękne, dwa, że chcę, żeby było wygodne, trzy, że chcę, żeby było oczywiście nie za drogie, a cztery, że chcę, by służyło nam na lata. z tym ostatnim jest problem, bo co chwila podoba mi się coś innego, a łóżko powinno być w takim stylu, w którym wiem, że mi się nie znudzi za 'tę' chwilę. 

i tak sobie myślę, że przecież od wielu lat podobają mi się łóżka z pikowanymi zagłówkami, więc chyba powinniśmy kupić właśnie takie. zastanawiałam się bardzo długo, czy aby na pewno? czy, chociaż mi się bardzo podobają i marzę o takim chyba od dzieciństwa, to czy mi się ono za szybko nie opatrzy. no i tak sobie myślałam, myślałam i myślałam i wymyśliłam, że to raczej niemożliwe. bo o tyle, o ile inne wzory też mnie zachwycają, o tyle, gdy  zobaczę gdzieś takie zdjęcia jak poniżej, po prostu micha mi się uśmiecha i jakoś mi się tak ciepło w sercu robi. więc to musi być to...

1  |  2  |  3  |  4

 

W POSZUKIWANIU PIKOWANEGO ŁÓŻKA

jak zawsze przeszukałam cały internet (tę całą część internetu, do której potrafiłam dotrzeć) w poszukiwaniu idealnego pikowanego łóżka. nie powiem żeby było łatwo. wiele modeli, choć teoretycznie ma pikowane wezgłowia i niby jest to, czego chcę, to coś w nich jest takiego brzydkiego i totalnie tandetnego... pikowane łóżko, pikowanemu nie równe :)

 

czego szukam?

  1. przede wszystkim, aby pikowanie było w kształcie diamentu.

  2. aby pikowanie było głębokie.

  3. abym mogła wybrać kolor materiału łóżka, ponieważ chcę konkretną tkaninę MAGIC HOME w kolorze PORTO 13 platinum. jest to tkanina, którą bardzo łatwo można czyścić i nie wsiąkają w nią płyny. jest bardzo odporna, a przy naszym nawyku jedzenia w łóżku i dziecku czasem chorującym - też raczej w naszej sypialni, to dość ważne. takiej samej tkaniny użyję do sof w salonie. ta tkanina jest ogólnodostępna i większość firm meblarskich posiada ją w swojej ofercie, dlatego stawiam takie wymaganie.

  4. aby wezgłowie było wysokie, czyli aby po położeniu poduszek ozdobnych na łóżko, nadał było widać wezgłowie. ale by nie było za wysokie, ponieważ nasze łóżko stoi przy ściance kolankowej, która ma wysokość 1,4m.

  5. aby wezgłowie było zaokrąglone na górze, ponieważ te z prostą i kanciastą formą mi się nie podobają.

  6. aby materac był nad ramą łóżka, by było widać najpierw ramę, a potem materac. by materac był wyżej i można było z niego swobodnie wstawać z rana przy braku sił w mięśniach :) takie łóżka są na inspiracyjnych zdjęciach powyżej. niestety większość łóżek, które znajduję w polsce, jest niska i mają materace w ramach. materac nad ramą to tzw. łóżko hotelowe. zauważcie różnicę.

  7. aby pasował materac 180 x 200 cm

 

nie było łatwo, ale znalazłam kilka ciekawych modeli, żaden niestety nie spełnia wszystkich moich wymogów. ale chyba zdecyduję się na jeden z nich. oto kilka moich typów...

co o nich sądzicie?

 

PRZEGLĄD ŁÓŻEK PIKOWANYCH

1 - wezgłowie GLAMOUR 290zł/m2  |  2 - łóżko HOTELOWE 6666 zł

3 -łóżko BRUKSELA ok. 2200zł         |  4 - łóżko ÅRVIKSAND IKEA 2129zł

5 - łóżko GRENADA ok. 2300zł  |  6 -łóżko FLEX 3280zł               

  7 - łóżko QUEEN 3370zł  |  8 - łóżko DIANA 3400zł 

 

MÓJ WYBÓR

najbardziej podoba mi się łóżko HOTELOWE |  2  |  ...

totalne marzenie. ale cena dyskwalifikuje to łóżko całkowicie w tej chwili :(

ale łóżko BRUKSELA |  3  | też mi się bardzo podoba. jest w odpowiednim rozmiarze, posiada bardzo ładne głębokie pikowanie i jest u góry zaokrąglone. jest dostępne w tkaninie HOME MAGIC i cena też jest bardzo przystępna. do tego rama jest z bukowego drzewa, więc zapowiada się na porządne łóżko. jedyne czego nie ma, to materac nad ramą łóżka. jak widać na zdjęciu - materac jest w ramie i delikatnie wystaje poza nią. ale już rozmawiałam z moim Mr M i obiecał przyjrzeć się konstrukcji łóżka, aby podnieść stelaż wyżej i materac dać nad ramą :) kochany mój :) 

 

 

DIY

zastanawiałam się też nad zrobieniem łóżka samemu. niestety, jesteśmy bardzo zmęczeni i taki projekt by nas chyba teraz po prostu zabił :) ale jeśli macie czas i siłę, zobaczcie jak łatwo jest zrobić pikowany zagłówek samemu, i jaki efekt można uzyskać. (tutorial z bloga home made by carmona ) to jest jak dla mnie idealny design zagłówka, niczego za dużo, niczego za mało... rewelacja. jeśli macie już ramę łóżka, można do niej dodać takie wezgłowie i efekt murowany. poza tym, jakby się wezgłowie opatrzyło, można wymienić na inne. w gotowym łóżku nie ma takiej możliwości. ja nie mam nawet ramy łóżka, więc zdecydowałam się kupić dwa w jednym.

 

podobają się wam pikowane łóżka?

które byście wybrali?

 

buźka