Kolorowe Dywany - Mini Przegląd

 

dzisiaj będzie kolorowo :) to tak dla równowagi, bo ostatnio dość szarawo było na blogu. przenosimy się do pokoju mojej córki, Gabi, która wymarzyła sobie tęczowo-brokatowy pokój. przyznaję się na wstępnie, że było to dla mnie nie lada wyzwanie. wolałabym by chciała pokój biało-czarny albo czerwono-miętowo-biało-czarny, albo chociaż brązowo-różowo-miętowy... byłoby mi łatwiej.... ach.... uważam, że to sztuka połączyć taką ilość kolorów i sprawić, że pokój nadal będzie wyglądał gustownie. na moje szczęście Gabi zapomniała o brokacie :) skupiłam się więc na tej tęczy i, jeśli dobrze pamiętacie, zaczęłam od  malowania tęczowych kropli na ścianie.

kolejnym etapem i wzywaniem było ustawienie mebli w jej pokoju - ale o tym innym razem...

teraz jestem na etapie balansowania między efektem 'wow' a kiczem :D czyli poszukuję dodatków i elementów wyposażenia; tak, by pokójstał się  nie tylko ładny, ale i funkcjonalny, używając tego, co już mam, i nie wydając za dużo na to, czego mi tak naprawdę brakuje :)

założyłam sobie, że meble i ściany będą białe... uważam, że to praktyczne z powodu dwóchaspektów. raz, że jeśli kiedyś tęcza jej się znudzi, niewielkim kosztem pokój przerobimy, np. na monochromatyczny (co bardzo by mi się podobało). biel to bardzo fajny podkład pod każde zestawienie kolorystyczne. to jak białe płótno, na którym można namalować co się chce. a po drugie, w takim właśnie przypadku nie trzeba będzie wymieniać mebli.

skoro więc ściany i meble są białe (prócz tęczowych kropel), kolor tęczy postanowiłam wprowadzić w postaci dużego kolorowego dywanu, kolorowych lamp, kolorowych napisów na ścianie (bo gabi zaczyna czytać) i innych dodatków.

 

 

 

MINI PRZEGLĄD KOLOROWYCH DYWANÓW

 

poszukiwanie kolorowego (tęczowego) dywanu okazało się dość trudne. zapewne nie jest to częsty wybór, no bo, kto w ogóle szuka takich dywanów :D ??? no, dzieci :) a z nimi rodzice... przeszukałam pół internetu, by dowiedzieć się,  że 98% kolorowych dywanów dla dzieci to te z nadrukiem: hello kitty, kolorową mapą miasta, ptakami, konikami little pony i innymi bajkowymi postaciami. mmmhhh.... czy niepowinno być więcej dostępnych fajnych uniwersalnych, ale kolorowych wzorów, bez tych bajek? czy rodzice   takich nie wolelibykupować? upodobania co do bajek szybko mijają u dzieci, a my potem zostajemy z dywanem w 'auta 2' :) lepiej byłoby kupić dywan czerwono-biało-czarny z jakimś ciekawym wzorem... pasowałby do motywu 'auta 2', a potem też to formuły 1 :) .... jak by synek dorósł D: 

 

dlatego bardzo mnie ucieszyła propozycja testowania dywanów, którą zaproponowano mi w   komforcie. podjęłam temat, aby pokazać wam, że w pokoju dziecięcym można pokusić się o kolorowy dywan, ale niekoniecznie musi on być naszpikowany postaciami z bajek :D i niekoniecznie trzeba ich szukać w dziale 'DLA DZIECI' :) - no, chyba, że tamte wolicie.

 

 

DYWAN SWING

zacznijmy od mojego faworyta -  to dywan SWING wielkości 160x230cm.  totalny tęczowy odjazd. dywan tej wielkości kosztuje 999pln, ale obecnie jest promocja i można go mieć za 699pln. komfort ma kilka wzorów i rozmiarów tych tęczowych dywanów i mogę z ręką na sercu powiedzieć, że nigdzie nie znalazłam podobnego. tęczowe dywany chyba po prostu nie istnieją, a te są wyjątkiem. to dywan shaggy, więc do zabawy w pokoju dziecięcym idealny. zestawienie kolorów jest bardzo fajne; niby są to mocne (krzykliwe) kolory, ale razem tworzą bardzo przyjemny wzór.

 

DYWAN DIAMOND

kolejny dywan to DIAMOND wielkości 160x230cm, 549pln.  podoba mi się bardzo jego wzór, którego geometria jest teraz bardzo modna. gdyby jeszcze te kolory były bardziej wyraziste,  to byłby u nas hitem. ma gęsty, polipropylenowy włos, dość długi i sprężysty, tak, że jest przyjemny w użytkowaniu i chodzeniu. 

 

DYWAN ARTE

poprosiłam komfort o przesłanie do testowania również dywan arte. byłam go bardzo ciekawa, bo zdjęcia dywanu w sklepie online komfortu nie oddają rzeczywistości. dywan jest większy niż poprzednie - 200x290cm i kosztuje 699zł. może nie do końca pasuje do pokoju Gabi, ale moim zdaniem bardzo dobrze wyglądałby w innym pokoju dziecięcym (np. chłopięcym). jest bardzo przyjemny i miękki, na pewno nie będzie się szybko brudził. nawet jakieś permanentne plamy (jak to przy dzieciach) będą na nim mało widoczne.

 

DYWAN ESSENZA

na koniec jeszcze dywan essenza, rozmiar 140x200cm, cena 239zł. może nie jest kolorowy, ale uważam, że jest piękny i warto na niego zwrócić uwagę. jest też inny niż poprzednie, bo pleciony. idealnie nadaje się np. koło biurka, bo można po nim swobodnie jeździć krzesłem biurowym z kółkami. ma bardzo ciekawy wzór :D i właśnie takich wzorów geometrycznych oczekiwałabym więcej. jest taniusi i do tego bardzo praktyczny. na stronie komfortu wydaje się on być beżowy, ale w rzeczywistości jest szary. 

 

 

 

MÓJ (NASZ) WYBÓR

 

chyba nietrudno się domyślić, który dywan zostaje w tęczowym pokoju Gabi :D to oczywiście SWING. pasuje tutaj idealnie, zwłaszcza z tęczowymi kropelkami na ścianie, które widać tutaj tylko w lustrzanym odbiciu. żebyście widzieli radość gabi, jak go zobaczyła.... tak! kocha tęczę :D no i powiedzcie, jak tu zabronić dziecku kolorów w jego pokoju... nie neguję biało-czarnych pokoi, oj, nie. marzę o tym, by mojej Gabi się taki spodobał. próbowałam ją przekonać, kiedy wybierałyśmy kolorystykę pokoju na podstawie kilku inspiracji z pinteresta. zdecydowanie black&white jej się nie podobał :( ku mojemu niezadowoleniu...

dzisiaj jej kącik jest tęczowy, dodatków jeszcze szukam, a choć kapa i poduchy to zestaw przejściowy, myślę, że damy radę stworzyć coś wyjątkowego... cieszę się, że ona współuczestniczy w tworzeniu. uczy się nie tylko dobierana kolorów, ale także odpowiedzialności za własne rzeczy, bo czuje, że to jej pokój i jej rzeczy, o którychdecydowała i musi o nie dbać.

w poście występują: