Aplikacja, Która Czyni Cuda :) // Waterlogue

// polski

(read in english below)

Ten post nie jest sponsorowany przez Waterlogue. Po prostu odkryłam go i chcę się z Wami tym podzielić. Tak więc zaczynam.

Słyszeliście już o aplikacji na telefon Waterlogue? Właśnie ją odkryłam i jestem zachwycona jak super działa. Ale pewnie zapytacie: co to jest Waterlogue? Już biegnę by udzielić odpowiedzi - to aplikacja na telefon (czy też iPada), która zamienia zdjęcia w akwarelowe obrazy. Autorzy sami o sobie piszą: " Nie musisz umieć malować, aby tworzyć piękne akwarele - Waterlogue uchwyci esencję twoich zdjęć w genialny, wodny sposób". I słowo 'piękne' nie jest tutaj przesadą. Aplikacja jest genialna. Zabiera nasze zdjęcia w kilka sekund w nowy wymiar, ale to nie wszystko :) Aplikacja także, daje możliwość zapisania obrazu w bardzo dużej i wysokiej jakości, tak by można było je ściągnąć, wysłać na swój email albo udostępnić w social media (facebook czy inne). Potem można je drukować w dość dużych rozmiarach i w ten sposób stać się posiadaczem pięknych oryginalnych akwareli na ścianach naszego domu :) Świetne !!! Nie??

Są w sumie tylko dwa minusy tej aplikacji: musicie za nią zapłacić (ok. 8zł, to chyba nie dużo) i najlepiej się sprawdza w wielobarwnych, intensywnych zdjęciach. Próbowałam pobawić się z jasnymi i jednokolorowymi zdjęciami, ale nic z tego :)

 

// english

This post is not sponsored by Waterlogue, I just discovered it and want to tell  you about it. So here we go.

Have you heard about Waterlogue mobile application? I just discovered it and to be honest I am amazed by the results it gives. But you probably ask: what is Waterlogue? Well, this is an mobile application (and iPad too) that transforms photos to watercolour images. As it says on their website  - "You don’t need to paint to create beautiful watercolor images—Waterlogue captures the essence of your photos in brilliant, liquid color". And the word 'beautiful' is not an exaggeration here. It is brilliant. It takes your photos in to another dimension but there is more :) It also saves images in a very good and high quality so you can download them, send them to your email or share with friends on any social media and print them in quite large formats to create watercolour pictures. You can surly use them to hang on the walls :) NICE!!! Isn't it??

There only two cons: you need to pay for the application (but it is just $2,99, really, it's like nothing) and second thing is that it works the best with vivid and contrasting pictures only. I tried light pictures and have no good results :) 

 

 

 

Tak więc zobaczcie jak to wychodzi - tu jest moja wersja akwareli zrobiony przez Waterlogue

// Let's see how it works - here is the watercolour picture made by Waterlogue

 

 

prawda, że super? wyszło tak fajnie, że mogłabym to wydrukować i oprawić w ramkę :) No cóż, może tak zrobię :)

// really cool? isn't it? I could possibly print it and hang it in the frame on the wall :) I might actually do :)

image2.jpeg

a to jest moje orginalne zdjęcie.

// snd this is my original photo.

14.jpg

// a teraz pokażę Wam jak działa aplikacja:

// Now let me show you how the application works:

image.png
image1.png
image2.png

1. Wejdź do swojego sklepu z aplikacjami na komórce (np. App Store) i wyszukaj Waterlogue. Zapłać za aplikację i zainstaluj.

Otwórz aplikację.

 

1. Go to your application shop on the mobile (App Store) and find Waterlogue. Pay and Install.

Open application.

2. Dotknij ikonę 'aparatu' i w nowym oknie wybierz/zrób zdjęcie.

 

2. Tap on the camera icon and choose/take a picture

 

 

3. Wybierz efekt, który najbardziej Ci odpowiada i generalnie pobaw się zmieniając je. Jest też bardzo fajna opcja podglądu, która ułatwia wybór.

 

3. Choose which preset you like and play with the image. There is this great preview option too.

image5.png
image3.png
image1.png

4. Przejdź w prawo na osi menu i wybierz rozmiar zdjęcia, w jakim ma być zapisane. Im większe, tym lepsza jakość na dużym ekranie czy wydruku.

 

4. Go along the menu and chose the size of the picture you wan to create.

5. Możesz na koniec zdecydować czy obrazek rozjaśnić czy przyciemnić.

Zdecyduj też czy chcesz mieć ramkę, która rozmywa się czy może nie.

 

5. You can brighten it up or darken a little.

Decide whether you want or not a border that fades away around picture.

 

 

6. Na koniec zapisz obrazek używając ikony "serca". Zauważyłam, że ta ikona nie działa u mnie prawidłowo, bo muszę czekać przynajmniej 5 sek. zanim się otworzy okno zapisu. Nie wiem czy tak powinno być czy nie, ale ostatecznie nie ma to wielkiego znaczenia.

Zapisz lub udostępnij obrazek i gotowe !

 

6. Finally save image by taping on the heart icon. I found it doesn't work proparly on my iPhone as I need to hold it for at least 5 sec before it opens. I don't know whether it should be like that or there is an error but it doesn't make a difference at the end.

Save or share the photos and there go!

Mam nadzieję, że podoba się Wam tak samo jak mi :) Miłej zabawy jak ja, poniżej!

// I hope you like this as much I do :) Have fun like I have below!

 

k@rolina

image.jpeg
1.jpg
DIY DLA DOMUk@rolinagrafika