Kalendarz Adwentowy DIY

wszyscy mają kalendarz adwentowy, mam i ja :)

trochę tak w ostatniej chwili, ale za to mój możecie sobie pożyczyć :) 

zaprojektowałam bardzo proste 24 zawieszki, które same w sobie mogą posłużyć jako kalendarz adwentowy, ale także, jak komuś za mało, to mogą być po prostu oznacznikami do małych prezencików, które szykujecie w kalendarzach adwentowych.

wybrałam 24 wersety z Biblii, które są najbliższe mojemu sercu i umieściłam je na zawieszkach. wystarczy, że pobierzecie je poniżej i możecie używać do woli (no oczywiście tylko do użytku prywatnego).

starałam się wybrać z Biblii to co lubię  najbardziej: obietnicę zbawienia, obietnicę bezpieczeństwa i troski, miłości Bożej i zapewnienia. dodałam do tego kilka tekstów, które po prostu lubię i wyszedł całkiem cudny zestaw codziennych słów zapewnienia czy pocieszania, które Bóg ma dla nas  (dla tych wierzących oczywiście... nie, no żart... dla wszystkich). takie słowa jak: "spokojnie się ułożę i zasnę, bo Ty sam, Panie, sprawiasz, że bezpiecznie mieszkam" albo "aniołom swoim przykażę o tobie, aby cię strzegli, i na rękach nosić cię będą, abyś nie uraził o kamień nogi swojej" - sprawiają, że dzień jest lepszy, a noc przytulniejsza. sprawiają jeszcze mnóstwo innych rzeczy i myśli w mojej głowie, ale to możecie odkryć sami, czytając codziennie inną zawieszkę. ja swój kalendarz przygotowałam w taki sposób, aby codziennie móc odwiązać zawieszkę ze sznurka, wziąć ją ze sobą, nosić przez cały dzień i czytać, oczywiście :)

sam kalendarz jest bardzo prosty. to takie mini DIY:

 

  • patyk z parku

  • sznurki

  • 24 zawieszki (do pobrania poniżej)

  • gałęzie modrzewia

  • papierowe gwiazdki

  • inne ozdoby, które leżały pod ręką

wszystko łączymy jak na zdjęciu poniżej i gotowe :)

a jak wasze kalendarze adwentowe?

co do nich wkładacie?