Elegancka Tapeta w Geometryczne Wzory - Kolekcja HOUSE LOVES LINES

elegancka-tapeta-w-geometryczne-wzory-HOUSE-LOVES-LINES.jpg

 

Z małym niedowierzaniem i wielką radością chcę Wam dzisiaj pokazać moją własną kolekcję tapet: LINES by HOUSE LOVES & ON WALL. Jeśli po głowie chodzi Wam elegancka tapeta, tapeta w geometryczne wzory, tapeta w linie, tapeta ze złotym kolorem czy tapeta, której jeszcze nie widzieliście - to mam nadzieję, że właśnie moje wzory przypadną Wam do gustu. Nigdy w życiu się nie spodziewałam, a już na pewno - nie planowałam, że dożyję dnia, w którym do sprzedaży wejdą moje własne produkty.

 

KOLEKCJA TAPET LINES
 

Kolekcja LINES (link do całej kolekcji w sklepie online >>>) została zaprojektowana przeze mnie, ale także przez Łukasza Bogdanowicza z ON WALL, który jest niezwykle utalentowanym grafikiem. Łukasz przełożył na 'papier' dokładnie to, co ja miałam na myśli, a zgodność była niesamowita, w związku z czym - poprawek nad wzorami - prawie zero :) Kolekcja jest dopieszczona w każdym calu :) Łukasz więc jest autorem tych tapet tak samo jak i ja. Zależało nam głównie na stworzeniu tapet z wzorami, jakich brakuje na rynku, a które będą jednocześnie mocno osadzone w mojej ulubionej stylistyce; do tego także  w najpopularniejszych obecnie kolorach.  Jednak - co najciekawsze, bardzo chciałam stworzyć wzory, które nie są oczywiste, przy czym można je będzie zastosować zarówno w stylu nowojorskim, modern classic, minimalistycznym czy ulubionym ostatnio przez wszystkich -  skandynawskim. Dlatego, w zależności od koloru tapety, zmienia ona swoje oblicze.

 

6 WZORÓW
 

Kolekcja LINES by HOUSE LOVES & ONWALL  posiada sześć różnych wzorów. Nazwa kolekcji LINES (czyli linie) odnosi się oczywiście do tego, że każdy wzór wykorzystuje zwykłe linie, aby powstał nowy motyw. Wzory na ścianie są stosunkowo duże, i co bardzo ważne - niektóre nie powtarzają się, patrząc po wysokości. Co to znaczy? Tapetę kupuje się 'na pasy' (przeważnie 3m), a nie 'na rolki' (zazwyczaj dostępne w 10m  wg Waszych wymiarów). I to właśnie w nich jest najlepsze. W przypadku, np. wzoru Leaning chevron, to raczej konieczność, ponieważ końcówki tapet nie powinny być ucinane ani od dołu, ani od góry. Pamiętajcie tylko o jednym, jeśli dopasowujecie tapetę do wysokości pomieszczenia, a na ścianie będą docelowo listwy sufitowe i jeszcze listwy przypodłogowe, to wzór powinien najlepiej zmieścić się pomiędzy nimi, a nie pomiędzy podłogą a sufitem. Jeśli natomiast wysokość Waszej ściany wynosi więcej niż 3m, to też NO PROBLEM. Piszecie do ONWALL (link do kontaktu >>>) i Łukasz dostosowuje tapetę, np. do tej wzdłuż schodów na piętro domu. 

 

Jakie wzory macie do wyboru:


wzór: INDIAN DIAMOND

(link do sklepu >>>)


WZÓR: LEANING CHEVRON

(link do sklepu >>>)


wzór: DISTORT RYTHM

(link do produktu >>>)


wzór: MODERN SQUARE

(link do produktu >>>)


wzóR: SHARP SHIFT

(link do produktu >>>)


wzóR: DECO KITE

(link do produktu >>>)


7 PODSTAWOWYCH ZESTAWÓW KOLORYSTYCZNYCH
 

Kolekcja zamyka się w 7 zestawach kolorystycznych, czyli każdy z wyżej wymienionych wzorów jest dostępny w 7 kolorach:

  • beige/white

  • grey/white

  • white/gold

  • blue/gold

  • black/gold

  • white/black

  • black/white

 

Kolor 'gold/złoto' nie mieni się. To dobrany idealnie kolor żółci, który oczywiście wpada w złoto. Poniżej zrobiłam zdjęcia próbek tapet, ale kolor 'złota' nie do końca wygląda jak w rzeczywistości, co zresztą i tak widzicie inaczej, bo każdy ma inny ekran.

_MG_3298.jpg
_MG_3299.jpg

DOPASOWANIE TAPET
 

Tak jak pisałam powyżej, tapety można dopasować do wysokości pomieszczenia (choć sprzedawane są w standardzie na trzymetrowe pasy). Pasy można zamówić: 0,5m lub 1m szerokości. Te 0,5m dużo łatwiej się kładzie, ale te 1m eliminują połowę połączeń, więc przy ciemnych wzorach rekomenduję właśnie te. 

Jeśli jesteście bardzo wybredni albo jesteście projektantami wnętrz i zawsze coś Wam nie pasuje w gotowych tapetach, to jest też możliwość zamówienia ich w wybranym przez Was zestawie kolorystycznym (bazując na kolorach CMYK). Ale musicie mieć pewność, że wiecie co robicie :) Drukowane kolory nie są takie same jak te, które widzicie na ekranie komputera.


DWA WYKOŃCZENIA

 

Tapetę możecie kupić albo fizelinową albo laminowaną. Ta pierwsza - to standardowa tapeta. A druga - posiada dodatkową laminowaną warstwę 'ochronną', przez co ,zwyczajnie, jest odporna na zabrudzenia; można ją przemywać szmatką i, co najciekawsze, nadaje się do toalet czy łazienek. Oczywiście nie można położyć jej w kabinie prysznicowej, ale już za misą toaletową czy za umywalką - proszę bardzo, nie ma problemu. Tam ilość wody jest mniejsza i wynika z ochlapywania ściany, a to tapeta laminowana zniesie. UWAGA - tapety nie można silikonować silikonem kwaśnym (octowym); dopuszczalne są tylko silikony neutralne, ponieważ ten pierwszy niszczy powłokę laminatu. 


MOJE REALIZACJE


Przygoda z tapetą zaczęła się od projektu toalety dla Dagmary i Jacka. Kolekcja jeszcze wtedy nie istniała, ale tapeta powstała i okazało się, że robi furorę :) W toalecie, na 3 z 4 ścian, użyłam tapetę we wzorze SHARP SHIFT w kolorze white/gold w laminacie >>>. Szczerze powiem, że sama żałuję, że takiej nie mam :) Powstał więc pomysł, aby stworzyć szerszą kolekcję. I tak to się właśnie wszystko zaczęło.

_MG_3883.jpg

 

Oczywiście chciałam wypróbować te tapety również w HOUSE LOVES. Wybór padł na MODERN SQURE w kolorze black/white w laminacie >>> i w ten sposób zostałam w końcu zmuszona, aby po 2,5 roku od zamieszkania we własnym domu wreszcie wykończyć nasz wymarzony kominek. Dokładny opis - jak kłaść tapetę oraz jak zbudowaliśmy obudowę  - będzie w innym poście, ale już dziś pokażę Wam efekt końcowy. 

Tapetę zamówiłam w pasach o szerokości 1metra. Na kominku mamy więc dwa pasy. Przyklejanie tapety było dziecinnie proste. Zrobiliśmy to w jedną niedzielę, a jeśli chcecie zobaczyć nasze zmagania, zapraszam Was na mój instagram (link >>>), gdzie w wyróżnionych Instastories obejrzycie jak nam szło :)


PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA
 

BARDZO WAŻNE - jasne kolory tapety (z białym, szarym i beżowym tłem) wymagają białego podłoża bez przebarwień. Dlatego przed tapetowaniem ściana musi być nie tylko gładka (jak to przy tapecie flizelinowej), ale także przemalowana raz na biało. Jasne kolory tła sprawiają, że tapeta może przebijać i jeżeli ściana ma, np. plamy od gipsu czy linie zrobione ołówkiem na ścianie, mogą być one widoczne.

_MG_4180.jpg
_MG_3320.jpg
_MG_4160.jpg

INSTAGRAM ZDRADZA WIĘCEJ

 

Jeśli macie ochotę być  na bieżąco z tym co dzieje się w HOUSE LOVES na co dzień i od święta,  zapraszam WAS na mojego INSTAGRAMA >>>. Tam znajdziecie mnie znacznie częściej, a co więcej - na instastory często DORADZAM... pokazując przykłady z własnego domu. Mówią, że to ciekawe i wciąga, więc jeśli tylko czytacie bloga, to zajrzyjcie też na INSTA, aby Was cała zabawa nie ominęła. Ostatnio miałam okazję pokazać tam, np. tapetę INDIAN DIAMOND >>> w zastosowaniu, a już za chwilę będzie też ich DECO KITE >>>; a takie kwiatki najlepiej publikuje się na INSTAGRAMIE.

A przy okazji, pamiętajcie, że czekam też i na Wasze realizacje, bo ufam, że tapety się Wam spodobały.

Kilka projektów już widziałam. 

ur7vhjthQ2ycRvm+ut9qSQ.jpg

CENA

Na koniec podaję ceny (na dzień dzisiejszy ze sklepu ON WALL, gdzie możecie kupować tapety):

  • tapeta flizelinowa = 117 zł (bryt 50x300cm) czyli 78 zł/m2;

  • tapeta laminowana = 147 zł (bryt 50x300cm) czyli 98 zł/m2;


Bardzo, ale to bardzo jestem ciekawa Waszego zdania?

Napiszcie mi czy się Wam podobają!

Czekam z niecierpliwością.

 

buźka