Nowy Aparat // New Camera

// polski

(read in english)

wczoraj ziściło się jedno z moich marzeń - zakupiłam nowy aparat.

mój kochany i wymarzony canon 6D :) dla znawców tematu nie muszę tłumaczyć jak wiele to dla mnie znaczy, ale dla tych którzy nie wiedzą z czego się tak cieszę, powiem tylko, że wymiana na nowy aparat to jak przesiadka ze skody do rolls royce'a. to może jeszcze nie porshe, ale takie auto mi jest nie potrzebne :) cieszę się jak dziecko i myślałam, że nie wytrzymam minuty dłużej, czekając aż się naładuje bateria do końca! ja nie wiem kto to wymyślił, żeby sprzedawać taki sprzęt i kazać właścicielom czekać kilka godzin na jego użycie po rozpakowaniu :( tortura! 

wymieniłam tylko sam korpus, bo posiadany przeze mnie obiektyw 28mm f1,8 na razie mi wystarcza, a poza tym mam jeszcze jeden obiektyw KITowy. stary canon 40D jest, więc teraz na sprzedaż za 600zł (jak ktoś zainteresowany to pisać na priv). jest w bardzo dobrym stanie i miałam go z dobre 7 może 8 lat i sprowadzałam z US. 

jak ktoś chcecie więcej poczytać o canonie 6D to najlepiej polegać na profesjonalistach - fotopolis

specjalnie dla was zrobię dzisiaj kilka zdjęć dwoma aparatami, na tych samych ustawieniach, aby pokazać wam różnicę - myślę, że was to zainteresuje.

ps. widzieliście małe zmiany na blogu? :D jest boczny pasek i łatwiejsza nawigacja po blogu... jak wam się podoba?

 

//english

i got my dream come true yesterday - i bought my dreamed camera.

my loved one and dreamed canon 6D :) for those that know a bit about photography i don't need to explain my joy but for other, i will just say that it is like switching from skoda to rolls royce. it is still not porshe, yet i don't need such a car :) i am so excited. i though i wouldn't stand a minute longer when battery was charging full! i don't know who's was this idea to give empty batteries in equipment like that, this is torture!

i switched only camera body as my lens 28mm f1,8 is enough for me plus i still have an KIT lens. old canon 40D is now for sale 600zł (if anyone interested please write to me in priv). it is in very good condition and i used it for 7 maybe 8 years and bought it in US.

if you want to read more about this camera i recommend professionals opinion - (In polish only) - fotopolis.

but specially for you i will take few photos on the same settings with two cameras - it will show you the difference. this might be useful for you.

ps. have you seen new changes to blog layout already? :D i added sidebar and better blog navigation... how you like it?