Drzwi Wewnętrzne Smart VOX - Dodatkowe Miejsce na Przechowywanie

 

W małych pomieszczeniach czy kawalerkach dodatkowe miejsce na przechowywanie rzeczy jest warte więcej niż dodatkowy metr kwadratowy podłogi. Chcę Wam dzisiaj pokazać drzwi wewnętrzne, które wybrałam do PROJEKTU BABCIA & DZIADEK, dzięki którym właśnie zyskałam wygodne miejsce do przechowywania podręcznych rzeczy.

Jak wiecie, jestem zwolennikiem pięknych, klasycznych  i najlepiej białych drzwi wewnętrznych. Zwyczajnie uważam, że są uniwersalne, nie szybko się znudzą, nie zwracają na siebie uwagi, a z czasem będą pasować do kolejnych zmian remontowych, jakie możemy planować. Kobiety lubią takie zmiany, ale często słyszę, że kolor drzwi ich ogranicza. Aby być po bezpiecznej stronie i nie przekombinować, namawiam Was zatem do białego :) Można oczywiście pięknymi drzwiami wiele zyskać we wnętrzu, ale nie każdy odpowiednio je wybierze. Tak czy siak, drzwi zwyczajnie kojarzą nam się z przegrodą pomieszczeń. A co, jeśli można by jeszcze sprawić, żeby były dodatkowym miejscem na przechowywanie mniej lub bardziej drobnych rzeczy?

 


 

DRZWI SMART - WYGLĄD

 

VOX  (>>> link do strony głównej VOX >>>) ma w sprzedaży kolekcję drzwi SMART  >>> zobaczcie drzwi SMART tutaj>>>  ((która zresztą produkowana jest na ich wyłączność przez naszą polską PORTĘ >>> link do strony drzwi PORTA >>> ) i bynajmniej nie jest ona taka zwyczajna. Drzwi mają rzeczywiście prostą formę, ponieważ są gładkie i posiadają płaskie (ale szerokie) opaski drzwiowe. Można więc śmiało powiedzieć, że pasują do skandynawskich, nowoczesnych, minimalistycznych i prostych wnętrz (a więc do takich, które Was najczęściej interesują). Można je kupić aż w 7 kolorach, więc można też poszaleć, jeśli ktoś ma ochotę. Są dostępne też we wszystkich możliwych standardowych szerokościach (70, 80, 90 i 100cm), a zamawiamy je jako bezprzylgowe (jak u mnie w projekcie babcia & dziadek) lub przylgowe. Oczywiście występują również w wersji łazienkowej z podcięciem i odpowiednimi wkładkami do klamek czy zamków. Ale co najciekawsze - posiadają tak zwane MUFKI, czyli otwory, w które wkręca się akcesoria; wg własnego wyboru. 

 


 

WIELoFUNKCYJNE  DRZWI

 

Drzwi SMART VOX (link do konfiguratora drzwi wewnętrznych SMART >>>) dzięki temu, że posiadają 10 MUFEK po jednej z wybranych stron skrzydła, mogą spełniać funkcję nie tylko drzwi odgradzających przestrzeń, ale także mogą służyć jako:

_MG_2961.jpg

| 1 |

dodatkowe półki na książki czy osobiste akcesoria

_MG_2956.jpg

| 3 |

wieszak na dekoracje lub biżuterię

_MG_2972.jpg

| 2 |

wieszak "ścienny" :
w łazience na ręczniki,
w pokoju na plecak
czy w przedpokoju na kurtki.

_MG_2956.jpg

| 4 |

organizer do przechowywania drobnych rzeczy, ważnych notatek czy codziennych gazet

A to tylko niektóre akcesoria, które ja wybrałam do projektu kawalerki dla dziadków. Zauważcie, że drzwi wejściowe do kawalerki służą, dzięki MUFKOM, jako przedpokój kawalerki. Na ścianie obok powiesiłam lustro, w które można zerknąć, wychodząc z domu, a na drzwiach organizer, na którym moja babcia trzyma kalendarz, notatki z ważnymi informacjami o lekach czy wizytach u lekarza, chowa tam też okulary, których potem nie musi szukać po całej kawalerce czy czapki oraz szalik, które ubiera przed wyjściem; a co ciekawe - zostawia tu też liściki dla mojej mamy :) Drugie drzwi w PROJEKCIE BABCIA & DZIADEK to drzwi łazienkowe. I właśnie od swojej wewnętrznej strony mają wieszak na ręczniki oraz dodatkową półkę na łazienkowe kosmetyki. Dzięki temu mogliśmy w łazience poszerzyć prysznic, bo nie trzeba było zostawiać miejsca na ścianie na wieszaki do ręczników. Wybór drzwi SMART jest więc tu nie tylko wyborem estetycznym, bo przyznacie sami, że wyglądają bardzo ładnie i elegancko, ale przede wszystkim funkcjonalnym. Nie znam takich drugich. 

Ach i jeszcze jedno! MUFKI można dowolnie odkręcać i przykręcać, a akcesoria przewieszać i zamieniać. Można więc też z czasem zmieniać funkcję, jaką mają pełnić zawieszki... albo dokupić jeszcze inne akcesoria wg uznania. (>>> zobaczcie konfigurator drzwi SMART >>>

_MG_2952.jpg

 

CENA

 

Pomyślicie pewnie, że takie ciekawe i raczej innowacyjne, a do tego dość designerskie rozwiązanie to drogi interes :) Ale znacie mnie i już chyba widzicie, że projekt BABCIA & DZIADEK musiał być ekonomiczny. Mam też dlatego nadzieję, że ucieszy Was informacja, ze drzwi wcale nie są mega drogie. Sami możecie to sprawdzić, robiąc szybką konfigurację na stronie VOX'a (>>> link do konfiguratora drzwi SMART >>>), a poniżej moje przykładowe i typowe zestawienia.

Zwróćcie uwagę, że cena zależy głównie od rodzaju wypełnienia drzwi (plaster miodu lub płyta wiórowa), wkładki do zamka oraz ilości akcesoriów. Cena zawiera ościeżnicę, opaski i klamkę. Oczywiście dochodzi do tego montaż, ale pamiętajcie, że wtedy VAT liczony jest na 8% :) i wychodzi zazwyczaj na to samo.


DRZWI ŁAZIENKOWE

( szer. 90 cm )
cena 948,9 zł


 

DRZWI DO POKOJU DZIECIĘCEGO

( szer. 90 cm )
cena 685,9 zł


DRZWI KUCHENNE

( szer. 90 cm )
cena 731,9 zł


KLAMKA & MAGNETYCZNA WKŁADKA

 

Klamka, którą dobrałam do drzwi w PROJEKCIE BABCIA & DZIADEK nie jest z VOX. To ta sama klamka , którą posiadam u siebie w domu we wszystkich drzwiach wewnętrznych i też ta sama, o którą mnie ciągle pytacie :)  Bardzo lubię jej klasyczny wygląd, a takiego dodatku brakowało mi w tych drzwiach. Dlatego kupiłam ją oddzielnie (link do klamki DIANA >>>) jakby ktoś chciał wiedzieć ;)

JJest jeszcze jedna ciekawa rzecz - magnetyczna wkładka. Za dodatkową opłatą (55 pln) możecie zamówić drzwi SMART VOX z magnetyczną wkładką, która jest dość nowoczesnym rozwiązaniem w zakresie zamykania i otwierania drzwi bez tradycyjnej zapadki. Zastosowanie zamków magnetycznych znacznie poprawia estetykę całych drzwi - bowiem kiedy są otwarte, nie widać tradycyjnych elementów zamka, takich jak język i rygiel. Dodatkowo, zastosowanie zamków magnetycznych wpływa na obniżenie poziomu hałasu przy otwieraniu i zamykaniu drzwi - takie zamki są cichsze niż  te standardowe i mechaniczne. No i ta wygoda! Zwłaszcza przy zamykaniu, ponieważ nie trzeba naciskać klamki, a jedynie docisnąć drzwi do ościeżnicy.

_MG_2981.jpg
_MG_2977.jpg

 

No i co Wy na to?

Dajcie znać w komentarzach pod postem; co o takim rozwiązaniu myślicie?

Zawsze z niecierpliwością czekam na Waszą opinię :)

 

buźka