Projekt ANVI - Salon, Jadalnia i Kuchnia w Stylu Skandynawskim

projekt-anvi-salon-jadalnia-kuchnia-w-stylu-skandynawskim.jpg


Dzisiaj mam dla Was projekt kuchni, salonu, jadalni i wiatrołapu w stylu skandynawskim, czyli projekt ANVI. Ano tak! Dobrze przeczytaliście, HOUSE LOVES też robi wnętrza skandynawskie, rzekłabym nawet, że nie tylko skandynawskie, bo miałam też ostatnio romans z wnętrzami duńskimi, minimalistycznymi, rivierą maison czy nowoczesnymi - wszystko zobaczycie w swoim czasie. Pierwszy raz jednak pokazuję Wam kompletny projekt części dziennej (w tym stylu), i też po raz pierwszy przedstawię Wam go w formie wizualizacji 3D.


WIZUALIZACJA 3D


Pracuję jako projektant wnętrz już kilka lat, jednak jestem jednym z tych nielicznych, którzy nie wykonują samodzielnie wizualizacji 3D; pisałam Wam o tym już kiedyś (link do posta z opisem moich usług projektowych >>>). Nie jest tak dlatego, że nie potrafię korzystać z programów, ale zwyczajnie uważam, że pokazanie wnętrza na wizualizacji, która jest słabej jakości, jest wielkim ryzykiem odrzucenia ciekawej koncepcji projektowej przez inwestora. Natomiast wykonanie profesjonalnej i bardzo realnej wizualizacji wnętrza wymaga nie tylko czasu, ale przede wszystkim wprawy i odpowiedniego sprzętu. Według mnie, to własnie dlatego tym powinni zajmować się graficy, a nie projektanci wnętrz. Dodatkowo - 90% moich klientów uważa, że moja metoda przedstawiania wnętrz na ‘wizualizacjach-moodboardowych’ jest na tyle czytelna, że są w stanie sobie wszystko wyobrazić i nie potrzebują wizualizacji 3D. Cieszy mnie to niezmiernie, ponieważ dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest fakt, że potem, w realu - każdy klient jest miło zaskoczony efektem końcowym. "Moje wizualizacje-moodboardowe” pozostawiają niedopowiedzenia, które po krótkim czasie są efektem WOW dla klientów.

Jednak nie ograniczam się tylko do takiej formy współpracy. Jeśliinwestorowi nie wystarcza moja forma przedstawienia projektu, oferuję wizualizację 3D, którą zamawiam u profesjonalisty i właśnie dzisiaj w poście możecie oglądać efekt takiego, rozszerzonego o wizualizację, projektu. Graficznie wizualizację wykonało dla mnie WILL BE STUDIO (link >>>); i po obejrzeniu - sami przyznajcie, że robią to świetnie, bo bardzo realistycznie. Jestem zachwycona ich pracami i właśnie realistyczną jakością wizek. Tak, tak, bo to co będziecie oglądać poniżej, to nie zdjęcia… to graficzne wizualizacje :)


Na początek zapraszam Was do ‘pokręcenia się’ po zaprojektowanym przeze mnie wnętrzu ANVI.

- przy pomocy poniższej panoramy -

Możecie, przy użyciu myszki - przybliżyć, oddalić

czy też obrócić się po tym wnętrzu o 360 stopni,.NIE BĘDZIE REALIZACJIWolę pokazywać Wam gotowe realizacje: sfotografowane i wystylizowane wnętrza, które dla Was projektuję. Jednak w przypadku tego projektu - nie będę miała takiej możliwości, a więc postanowiłam podzielić się z Wami tym, czego zazwyczaj nie widzicie: samym projektem. Nie będę Was oszukiwać, że kiedyś zobaczę (zobaczycie) realizację tego właśnie projektu. Prawda jest taka, że, niestety, musiałyśmy z Inwestorką polubownie zakończyć współpracę i rozejść się - każda w swoją stronę. Czasami też tak bywa i należy z takich sytuacji wyciągnąć jedynie wnioski, a już na pewno - nie rozgoryczenie czy pretensje. Z oczywistych względów nie mogę Wam zdradzić szczegółów naszej współpracy, ale ostatecznie ten projekt nie będzie przez nikogo wykonany, a ponieważ uważam, że jest ciekawy, a do tego napracowałam się przy nim, chcę Wam go pokazać i zainspirować Was po raz kolejny.
Przechodząc więc do sedna, zapraszam Was do opisu

PROJEKTU ANVI

wraz z referencjami (linkami) to elementów wnętrza, których tu użyłam.


OGÓLNE OCZEKIWANIA INWESTORKI

 • styl wnętrza: skandynawski/hamptons (bo shuttersy);

 • preferowane kolory wnętrza: biel, szarość, beże i pastele ocieplone drewnem;

 • czego nie zaakceptuję we wnętrzu: cegła i mocne oraz ciemne kolory; (jak się potem jednak okazało - na każdej przesłanej inspiracji od klienta była cegła i została ostatecznie zastosowana w salonie :) ;

 • biała lub kremowa kuchnia; na ścianie w kuchni - płytki Subway Tiles; blat - lite drewno;

 • w salonie sofa narożna MTI Vesta, duża biblioteczna na książki, przytulne wnętrze.


MÓJ PROJEK WNĘTRZA

 • projekt wykonawczy pełny, bez nadzoru (link do opisu moich usług projektowych >>>), obejmujący wykonanie koncepcji projektowej w min. 2 wariantach układu wnętrza i z przygotowaniem moodboardów, oraz rozszerzony o przygotowanie wizualizacji 3D i Projektu Wykonawczego, obejmującego wszystkie rysunki techniczne pomieszczeń (instalacja elektryczna, wod-kan, układ podłóg, malowanie ścian, projekt szczegółowych łazienek i kuchni oraz zabudowy stolarskie itp., wraz z pełnym kosztorysem); cena za taki projekt waha się w przedziale: 120-220 pln/m2.

 • budżet projektu:  nieokreślony. Ostatecznie wyszedł na poziomie ok. 2500 pln/m2 (uwaga, takie pomieszczenia jak kuchnia czy salon zawyżają średnią cenę za m2, a sypialnie czy wiatrołap zaniżają. Nie należy więc przyjmować, że kuchnię, którą widzicie można wykonać za kwotę 13,9m2 (pow. kuchni) x 2500 pln/m2 = 34 700 pln. Wartość całej kuchni była oczywiście wyższa, ale kosztorysy, które wykonuję - zawsze zawierają wszystkie elementy wnętrza oraz robociznę na jego wykonanie wraz z dekoracjami i dodatkami).


DANE WYJŚCIOWE:

 • pomieszczenia do zaprojektowania: salon, kuchnia, jadalnia, wiatrołap oraz 2 łazienki i sypialnia, których Wam dzisiaj nie pokazuję;

 • powierzchnia: 29,8m2 salon, 13,4 m2 jadalnia, 13,9m2 kuchnia oraz 4,7m2 wiatrołap;

 • stan zastany: nowobudowany obiekt, dom parterowy, białe ramy okienne;

RZUT POMIESZCZENIA


UKŁAD FUNKCJONALNY WNĘTRZA

Inwestorzy chcieli, aby kuchnia była oddzielona od reszty otwartych pomieszczeń w części dziennej domu, dlatego postawili ścianę działową między kuchnią i jadalnią. Dostosowując się do tego wymagania, zaproponowałam umiejscowienie półwyspu kuchennego w przejściu do kuchni, pozostawiając odpowiednio szerokie i wygodne wejście. Chciałam, by kuchnia od strony salonu była reprezentacyjna, więc na ścianie z oknem zaproponowałam symetryczny układ szafek dolnych. Aby nie przytłoczyć długiego ciągu zabudowy kuchennej z tej strony, na ścianie nie zostały zaprojektowane żadne szafki wiszące, a w zamian pojawiają się drewniane półki. Na przeciwnej ścianie jest wysoka zabudowa kuchenna po sam sufit, która dla dekoracji posiada witryny w górnych szafkach i niewielki blat kawowy.

Między jadalnią a salonem jest bardzo duża przestrzeń, która nie jest wykorzystana. Aby uniknąć marnowania tych m2 proponowałam ustawienie jadalni w drugim kierunku (do tego, który widzicie na poniższym rysunku) - w celu wyjścia przez jadalnię w stronę salonu. Uważam, że w ten sposób przestrzeń byłaby bardziej funkcjonalna, wykorzystana i przytulniejsza. Inwestorzy woleli alternatywny układ, który widzicie na rysunku poniżej. Też jest prawidłowy, pozostawia odpowiednią ilość miejsca na biesiadowanie, jednak ogranicza możliwość rozsuwania stołu w razie spotkań rodzinnych, chociażby przez to, że nad stołem są dwie lampy zawieszone w drugim kierunku.

W salonie od początku wszystkie układy zakładały umiejscowienie sofy w centralnym jej punkcie. W ten sposób duża ściana za nią mogła być wykorzystana do postawienia funkcjonalnych mebli. Ostatecznie więc na niej zaprojektowałam dużą zabudowę stolarską (biblioteczkę), która na dole ma fronty typu shuttersy, a górą - dużo półek na książki. Na ścianie z TV zaproponowana została stara cegła.

W wiatrołapie większość ścian oraz wnęk zostało zabudowanych wysokimi szafami z frontami typu shutters. Posiadanie dużej ilości szaf w każdym domu to MUST HAVE, jak dla mnie.

 

KUCHNIA

Kuchnia w projekcie ANVI posiada klasyczne białe fronty (z ramiakiem) oraz czarne uchwyty. Blat jest dębowy, tak jak i półki na ścianie oraz dodające przytulności - dębowe suwane drzwi na loftowym uchwycie (także suwanym). Sprzęt AGD w projekcie jest czarny, a na podłodze mamy kafelki, imitujące lastryko - ułożone w caro (czego niestety nie widać na wizualizacji).

Lista elementów wnętrza:

 • podłoga - płytki Equipe Micro White & Grey (link >>>);

 • żaluzja drewniana - Lemis Blinds (link >>>);

 • płytki na ścianie - Tamoe Paradyż białe (link >>>):

 • kolor ścian - Flugger - IN-706;

 • fronty lakierowane w kolorze RAL 9016;

 • blat dębowy lity;

 • drzwi loftowe, wg indywidualnego projektu;

 • wyspa (tutaj nie widzicie ostatecznej wersji, a było ich kilka. Zerknijcie więc na czarną wyspę z szufladkami na wizualizacji jadalni poniżej), wg indywidualnego projektu;

 • okap SMEG KA1VAE (link >>>);

 • hoker Paris czarny z drewnianym siedziskiem 63-65cm (link>>>);

 • lampa nad wyspą WOOD z Betonu - Czarna Producent: Hübsch (link >>>);

 • oprawy natynkowe MONZA R 8 Azzardo SHR603000-5-WH LED 5,5 cm wysokości i 8 cm średnicy (link >>>);

 • lampa “LIGHTEN UP” ścienna SABER, Producent: ZUIVER (link >>>);

 • toster czarny SMEG (link >>>);

 • piekarnik SAMSUNG NV75J7570RS (link >>>);

 • bateria kuchenna MAGNES CZARNA ROYAL (link >>>);

 • plakat BREWING 100x70cm Follygraph (link >>>);

 • półki drewniane na książki, wg indywidualnego projektu.

 

SALON

Poniższa wizualizacja-moodboardowa przedstawia koncepcję kolorystyczno-stylistyczną wnętrza. Chciałam, aby salon był przytulny i funkcjonalny. Wygodna, rodzinna sofa narożna sprawia, że wnętrze zaprasza do odpoczywania. Za sofą - duża biblioteczka pomieści zbiór wszystkich książek właścicieli domu, a dolne szafki zasłonią standardowy ‘bałagan’ pozostałych rzeczy do przechowywania. Ściana z TV jest wykończona starą cegłą lub jej imitacją; to pomysł, który został zmieniony na koniec projektu. Jak zobaczycie poniżej (3 zdjęcia), galeria wokół TV miała wisieć na jasnej ścianie. Szczerze powiem, że do dziś się waham i nie mam do końca wyrobionego zdania na temat, która z wersji jest lepsza… Wnętrze jest ozdobione ciekawymi lampami oraz przytulnym dywanem.

projekt-anvi-salon-scandi-moodboard.jpg

Lista elementów wnętrza:

 • podłoga Chapel Parket, kolor Elk Inbetween (link >>>);

 • ściana z płytek ze starej cegły Elkamino, kolor: naturalna jasna (link >>>);

 • kolor ścian IN-708 Flugger;

 • sofa MTI Furninova model Vesta (link >>>);

 • biblioteczna i stolik pod TV, wg indywidualnego projektu;

 • zasłony wraz z roletami zawieszone na czarnym karniszu z HOTELOVE, wg indywidualnie dobranych tkanin (link >>>);

 • stoliki kawowe SISTERS Take me Home (link >>>);

 • hamak Cotton Bloomingville (link >>>);

 • lampa sufitowa AMP  - ANTRACYTOWA, 26cm + 17cm, Producent: Normann Copenhagen (link >>>);

 • lampa podłogowa CAGE CZARNA PAPIER (link >>>);

 • świecznik POV (link >>>);

 • dywan OSAKA, kremowy (link >>>).

 

JADALNIA

Jadalnia została zaprojektowana w bardzo klasyczny dla stylu skandynawskiego - sposób: dębowy stół, szare tapicerowane krzesła i białe lampy. Na głównej ścianie jadalni zaproponowałam wykonanie w prostej formie - sztukaterii ściennej, a okna zostały ozdobione, tak jak w salonie, zasłonami z roletą na czarnym karniszu.

projekt-anvi-jadalnia-scandi-moodboard.jpg

LISTA ELEMENTÓW WNĘTRZA:

Tutaj widzicie proponowaną i ostateczną wersję wyspy. Krzesła są innego typu, ponieważ proces projektowania, to twórczy proces, więc rozważane były różne propozycje.


WIATROŁAP

Wiatrołap musi być przede wszystkim funkcjonalny, dlatego zaprojektowałam bardzo łatwą w utrzymaniu podłogę gresową w kolorze betonowym oraz duże szafy z frontami typu shutters - w kolorze białym, które ‘zakręcają’ na lewo i są widoczne również od strony salonu. W wiatrołapie jest, oczywiście, lustro oraz ławka, aby było wygodnie ubierać się przed wyjściem z domu.

projekt-anvi-wiatrołap-scandi-moodboard.jpg

LISTA ELEMENTÓW WNĘTRZA:

 • podłoga - MOZAIKA ROMBUS 3D RODANO SCURO, rozmiar: 9,7×5,5cm, z kaflando.pl (link >>>);

 • na ścianie - boazeria świerkowa malowana na biało;

 • szafa, wg indywidualnego projektu;

 • lustro MENU fabry form (link >>>);

 • ławka JYSK (link >>>);

No i to by było na tyle. Ciekawa jestem Waszej opinii, jak zawsze :)

Czy projekty w stylu skandynawskim są Wam bliskie?