Jak Dobrać Panele w Kolorze Jasnego Drewna?

Obecnie pracuję nad bardzo ciekawym projektem, który polega na połączeniu dwóch mieszkań w jedno. Właściciele chcą, abym zaproponowała im skandynawskie wnętrza, które miałyby być ciepłe, przytulne i funkcjonalne. Jednocześnie stawiają na popularne: jasne i szare kolory, oraz naturalne dodatki. 

Chcę im zaproponować ocieplenie tej bieli i szarości - drewnem, tak, by z jednej strony nie wyglądało to zbyt sterylnie, a z drugiej - za elegancko. Chcę stworzyć dla nich pomieszczenia w stylu traditional scandi, i jak na Skandynawię przystało, również użyć tu wybielonych i przygaszonych elementów drewna. Ze względu na budżet, podłoga będzie wykonana z paneli, ale to właśnie one mają połączyć wszystkie pomieszczenia w jedną spójną całość. Dzięki jasnym panelom, ale nie białym - jak u mnie (tutaj link o moich panelach >>>) , w kolorze jasnego drewna, nadam wnętrzu przytulności. Wiadomo, żadne to odkrycie wnętrzarskie, ale lubię podkreślać takie oczywistości, abyście mogli zrozumieć o co w tym całym projektowaniu wnętrz chodzi. Więcej o panelach przeczytacie także w postach: co wybrać na podłogi w sypialniach>>> , jak rozplanować układanie paneli>>>

Moje poszukiwania paneli w odpowiednim kolorze jasnego drewna zaprowadziły mnie z powrotem do miejsca, w którym sama kupiłam swoje, czyli sklepu EURO-FLOORS.pl (link do sklepu >>>). Nadal nie znalazłam jakościowo lepszych od tych dostępnych w EURO-FLOORS.pl od francuskiego producenta Alsafloor, które miałyby klasę ścieralności AC6 i tak dobrze imitowały drewno przy tak atrakcyjnej cenie (ok 60-80pln/m2). 

Powiem szczerze, że wielość asortymentu mnie nawet przytłoczyła :) ale kiedy już wybrałam swoich faworytów, było łatwiej. Dlatego radzę Wam odwiedzać takie miejsce z już sprecyzowanym wyborem koloru paneli. Inaczej można dostać bólu głowy, bo spodobać może się nam zbyt dużo. A wnętrz przecież nie zaczyna się projektować od podłogi. Elementy dobiera się wspólnie i jeśli wiecie, jakie będą ściany i meble, to właśnie podłoga powinna do nich pasować. Określenie jej tonacji zawęzi poszukiwania i będzie o wiele łatwiej podjąć decyzję w sklepie.

Ponieważ ostatnio, przy doborze moich paneli, podpytywaliście o wszelkie szczegóły, tym razem postanowiłam wykorzystać okazję z wizyty w EURO-FLOORS.pl i samej sfotografować rzeczywisty wygląd i kolor tychże, abyście zobaczyli je moim okiem :)

 

 

MÓJ WYBÓR NAJCIEKAWSZYCH MODELI

w kolorze jasnego drewna

 


Model: LEN ECRU

cena: od 73,90 zł/m2

Moim faworytem są panele w kolorze len ecru i, jak sama nazwa wskazuje, są lekko ecru (czyli kremowe). Co jednak ciekawsze, w dotyku są matowe i imitują drewno olejowane, wręcz zadziwiająco dobrze. Ich przygaszony kolor będzie pasował idealnie do wnętrz, które projektuję, bo nie mają w sobie odcieni czerwieni ani żółci. Widać za to lekkie cappuccino i brązy, ale przygaszone, jakby za mgłą.

Oby się klientom spodobały.

(link do sklepu >>>)


Model: Dąb Prowansja

cena: od 73,90 zł/m2

Gdyby jednak woleli panele z wyraźniejszymi słojami, nie przydymione i w wykończeniu niejako satynowym, z lekkim odbiciem światła, to będę im proponować Dąb Prowansja. Też nie wpadają w czerwienie ani żółcie, będą ujednolicały i łączyły całe mieszkanie. 

(link do sklepu >>>)


Model: Vicence

cena: od 73,90 zł/m2

Przyjrzałam się też modelowi Vicence, który, jak na moje oko, jest nieco za żółty do mojej stylizacji, choć również przykuł moją uwagę. Gdyby ktoś lubował się w meblach ze sklejki i białych minimalistycznych dodatkach, to właśnie tam widzę tego typu podłogę. Wygląda zupełnie naturalnie jak świeże drewno dębowe po przetarciu w tartaku. Ma szczotkowaną strukturę i można go dostać także w wersji long, czyli długich desek, co prawi, że podłoga będzie wyglądać naturalniej. 

(link do sklepu >>>)

_MG_7746.jpg
_MG_7748.jpg

Model: Rafia

cena: od 73,90 zł/m2

Klasyka dębowego odcienia z nutka brązu, niewpadającą w czerwień. Bardzo mi się spodobał model Rafia.

Co prawda, jest ciemniejszy, ale ma w sobie naturalny wygląd i fajnie odbija światło, przez co staje się szarawy. W sumie, to ma dość podobny odcień do mojej drewnianej podłogi w salonie i kuchni. 

(link do sklepu >>>)

 


Model: Dąb Rosato

cena: od 73,90 zł/m2

Panele w kolorze Dąb Rosato są jak Len Ecru, czyli matowe. Imitują w ten sposób moje ulubione deski olejowane.

Kolor jest naprawdę ciekawy... i może na pierwszy rzut oka - lekko za czerwony... ale czy na pewno?

Chciałabym zobaczyć pomieszczenie wyłożone tymi panelami, bo skradły moje serce odcieniem, który z opisu powinien być czerwonawy, ale ja, szczerze powiedziawszy - widzę go jak przez mgłę. Ta podłoga jest unikatowa. Zaryzykowałabym :) 

(link do sklepu >>>)


Model: Sunset 471

Na koniec jeden z najczęściej wybieranych w tym sklepie - jasnych prawdziwie drewnianych odcieni drewna. Ponoć podoba się każdemu i jest najpopularniejszy. Rzeczywiście, przyznaję, że ma bardzo ładne wykończenie szczotkowane, a pod światło fajnie odbija promienie. Poza tym wydaje się naturalny. Polecałabym ten kolor do mieszkań loftowych o nowoczesnym wykończeniu.

 

Wybór więc, jak widzicie, jest dość duży i ciekawy. Nie będę Wam ściemniać, że to jedyny wybór właściwy, ale szczerze? Sama użytkuję panele z EURO-FLOORS.pl już dwa lata i jestem pozytywnie zaskoczona dwoma aspektami: po pierwsze, na tych panelach nie ma 'kotów', a po drugie, kiedy się po nich chodzi - nie stukają. Osobiście, przed definitywnym wyborem -  obawiałam się nadmiernego kurzu po zamontowaniu paneli, widziałam oczami wyobraźni 'koty' latające po kątach sypialni i wahałam się czy nie lepiej kupić wykładzinę. Nie byłam przekonana do antystatycznej powłoki heliochrome, którą posiadają te panele, a która rzekomo sprawia, że podłoga się zbyt mocno nie elektryzuje, a przez to - nie ściąga na siebie kurzu. Czy to działa? Działa MEGA! Serio, nie ma 'kotów' przy moim cotygodniowym odkurzaniu. No i druga sprawa: to stukanie. Rzeczywiście panele są na tyle grube (12mm), a podkłady odpowiednie, że nie ma efektu głuchego stukania (nie słychać nawet odgłosu szorujących pazurów mojego kota, podczas, gdy się po nich przechadza). Oczywiście nie muszę wspominać, że wysoka klasa ścieralności działa rewelacyjnie. Nic mi się nie wyciera ani nie rysuje. I choć wolałabym mieć drewno, wiadomo, to te panele są ich godnym zamiennikiem.

 

Jak dobrze jest projektować dla Was. Choć u siebie nie mam miejsca na kolejne odcienie podłóg, to mogę sobie poszaleć u WAS :) 


 

CIEKAWOSTKA - JAK ROZPOZNAWAĆ DOBRĄ JAKOŚĆ?

 

Właściciel sklepu EURO-FLOORS.pl posiada niesamowitą wiedzę na temat paneli, dlatego przytoczę Wam Jego artykuł na temat jakości paneli, który w całości możecie przeczytać w dolnej części strony ich sklepu (link do artykułu >>>) . Zwróćcie, proszę, uwagę na oznaczenia, zanim się zdecydujecie na zakup. 

"Przy zakupie należy zawrócić uwagę, aby na opakowaniu podane były: klasa użyteczności paneli według normy EN 13329, oraz znak CE. Takie laminowane podłogi zostały poddane licznym testom przydatności i gwarantują wysoką jakość produktu. Także logo EPLF „Quality and innovation made in Europe“ sygnalizuje sprawdzoną jakość."


MATY KWARCOWO MINERALNE - sound acustic

Nowością na zagospodarowanie podłogi z ogrzewaniem podłogowym są maty kwarcowe pod panele. Dzięki swojej budowie mają bardzo korzystny współczynnik przenikalności cieplnej, dosłownie podgrzewają podłogę, a nie izolują, jak w przypadku mat piankowych. Są też bardzo ciężkie przez to, że są bardzo wysokiej gęstości, dzięki czemu wygłuszają jeszcze bardziej efekt stukania. (więcej doczytanie tutaj >>>)

 

Jeśli szukacie ciekawych paneli, to kolejny raz polecam wam EURO-FLOORS.pl

 

buźka