Agnetha.Home

_MG_9499.jpg

//polski

(read in english below)

 

Już jakiś czas temu miałam pisać o agnetha.home, czyli sklepie internetowym z wyjątkowymi i unikatowymi dodatkami do domu. Sklep prowadzi Agnieszka, która jest też oczywiście autorką wszystkich produktów. Prowadzi też bloga agnethahome.blogspot.com. Wszystkie propozycje, które znajdziecie na półkach jej sklepu są wykonane całkowicie ręcznie, według tradycyjnych metod i bez użycia specjalistycznych maszyn produkcyjnych. To przedmioty wychodzące z małego, domowego warsztatu, w którym na każdy przedmiot poświęcany jest czas i uwaga, aby do nas trafiła rzecz o wyjątkowym charakterze, niepowtarzalna, czyli prawdziwe rękodzieło. Produkty nie tylko unikatowe, ale przede wszystkim piękne. Jej styl jest wyjątkowy, dlatego kiedy tylko zobaczycie gdzieś pudełka, lampiony, ramki i lustra czy tace ze szkła i stali to raczej na pewno jest to agnetha.home. Ja jestem posiadaczką kilku jej rękodzieł i można powiedzieć, że chyba jestem uzależniona - zresztą trudno mi się dziwić :) to wszystko wina Agnieszki. Mój pierwszy zakup to były pudełka komplet s.box, które sprezentowałam sobie, kiedy agnetha.home wchodziła na rynek. Wtedy też Agnieszka prowadziła giveaway i dzięki niemu odkryłam jej sklep. Na prawdę pamiętam ten dzień, kiedy zobaczyłam konkursowe zdjęcie pudełek. Nie wiedziałam jeszcze dokładnie co to jest, ale już wiedziałam, że muszę je mieć :) Okazało się, że to śliczny komplet trzech szklanych pudełek, ręcznie robionych i tak delikatnych w swym wyglądzie, że dech zapiera. Płakałam jak nie wygrałam konkursu (hihi), więc kupiłam pudełka sobie sama :) O to i one, u mnie w salonie na szafce pod telewizorem. Kartka z sercem to podziękowania dla gościu weselnych, które zaprojektowałam dla mojej kuzynki na jej ślub w ostatnie wakacje (serce wyszydełkowała moja zdolna babcia). 

 

//english

I was planning to write about agnetha.home for some time now. Agnetha.home is a online shop with unique and special home décor items. The owner of the shop is Agnieszka that is also a designer of all the products in the shop. She also runs a blog agnethahome.blogspot.com. All the products from the shelves of this shop  are hand made in traditional way, without use of any special machines. Products are made in small, home worshop where time and precision is given to each item that is made and delivered to us. This is a real handicraft. Items are not only unique but also beautiful. The style is exceptional so when you see little boxes, lanterns, frames and mirrors or trays made from glass and steel, you know they are made by agnetha.home. I am an owner of few those handicrafted items from this shop and I can surly say I am addicted – but you cannot blame me :) it’s all Agnieszka’s fault. My fist purchase was a set of s.boxes that I got myself when agnetha.home went in to market. Agnieszka ran giveaway that time and that’s how I found her shop. I do remember the day when I saw a giveaway photo with those boxes and I didn’t know what they are but I knew I had to have them :) They turned out to be a set of beautiful glass boxes, hand made and so delicate in its presents, it took my breath away. I cried when I didn’t win the giveaway (blink) so I bought them to myself : )  Here, they are in my living room on TV bench. The card with heart is a wedding guest thank you card I designed and made for my cousin last summer (heart was crocheted by my grandma).

_MG_9501.jpg
1.jpg
_MG_9509.jpg
2.jpg
_MG_9458.jpg
3.jpg

// polski

Potem przyszła kolej na wiszące ramki ze szkła i metalu. Są podwójne i otwierane, zawieszone na łańcuszku. Ja posiadam dwie ramki wielkości 30cm x 42cm, wykonane na specjalne zamówienie dla mnie :) i to właśnie kocham w agnetha.home - każdy produkt jest inny i indywidualny. Można zamówić coś ze sklepu albo poprosić o zrobienie małych zmian tylko dla siebie. W sklepie można kupić takie ramki w mniejszym rozmiarze - 20cm x 15cm. Moje ramki są pięknie wykonane, idealne, a najbardziej lubię w nich to, że mogę je łatwo otwierać i zmieniać ich zawartość. Chcę Wam jeszcze powiedzieć, że każdy produkt jest pięknie zapakowany, kiedy przychodzi w paczce. Agnieszka dba o każdy szczegół. Bardzo lubię kiedy tak jest, bo widać wtedy, że ktoś wkłada w wykonanie swoich rzeczy całe serce. Ramki miały dodane zawieszki z lakiem i logo agnetha.home - tak mi się to spodobały, że zostawiłam je na zawsze.

 

// english

Later I bought a set of glass and steel frames. They are double sided, open themselves and hang on the chain. I have two of them in the size of 30cm x 42cm specially made for me : ) and this is why I love agnetha.home so much – every item is different and individual. You can order directly from the shop or even ask to change them individually. Similar frames to mine you can find in the shop  - smaller frames in the size of 20cm x 15cm. My frames were beautiful, ideal and I love them some much as I can change inside of the them any time I want. Btw, all products from agnetha.home are packed carefully and beautify. I like that little detail too, as it shows me that someone puts a piece of heart in to every product. My frames had also those little hangers with wallflower and agnetha.home logo – I liked them so much I left them on the frames for good.

_MG_9478.jpg
_MG_9469.jpg
_MG_9475.jpg
_MG_9471.jpg
_MG_9472.jpg

//polski

Ostatni mój skarb z tego sklepu to szkatułka na biżuterię (no ja ją używam do biżuterii). Mój wspaniałomyślny Mr M, bardzo dobrze wie, że cenię sobie wszystko ze sklepu agnetha.home, więc na moje ostatnie urodziny sprezentował mi wraz z moim rodzeństwem, tą  piękną szkatułkę z przegródkami, na pięknych nóżkach, zamykaną od góry. Czeka teraz na przemeblowanie w sypialni i zajmie swoje honorowe miejsce :) Nie wiem ile kosztowała, bo to był prezent i nie ma jej w sprzedaży, ale jestem pewna, że Agnieszka zrobi kolejną na indywidualne zamówienie. Jest za to jej mniejsza wersja - pudełko Stalle. Też piękne.

Dzisiaj weszła do sprzedaży nowa kolekcja SORTIE, katalog z nowej kolekcji możecie zobaczyć tutaj. Jest inna niż to co do tej pory było w tym sklepie: czarno-białe szkła, ciemna stal, nowe tace RUSTIK ze stali cynkowej. Ale mimo wszystko produkty zachowały styl agnetha.home. Są równie piękne. To w sumie przypadek, że akurat teraz piszę o agnetha.home (bo te zdjęcia zrobiła dwa tygodnie temu), a pomysł o pokazaniu Wam tych rzeczy był w mojej głowie od kąd mam szkatułkę. Ale bardzo dobrze się składa, że dzisiaj o tym piszę, bo powinno być o tych produktach głośno, i to nie tylko w sieci. Szczerze Wam polecam wszystko z tego sklepu, jestem jego wielką fanką i zamierzam kupić sobie kiedyś na pewno lampion Bara XL wraz z jego młodszym bratem Bara  i jeszcze kilka innych rzeczy. Warto wspierać polskie rękodzieło i zawsze będę to powtarzać.

k@rolina

ps. ten post nie jest sponsorowany przez agnetha.home. To moja personalna opinia na temat produktów tego brandu i nikt na tym tutaj nie zarabia :) Mam nadzieję, że się Wam podobają i zaszczepiłam w Was miłość do tych rzeczy.

 

//english

My last treasure from this shop is a casket for my jewellery (at least I am using it for jewellery). My ow-so-generous Mr M knows very well I am in loved with anything from agnetha.home, so he got me, together with my siblings, this casket for my last birthday. It has lots of compartments, beautiful legs and closes from the top. It is still waiting for its honour place in my bedroom after I will do refurbishment. I don’t know how much it costed as it was a present but I am sure Agnieszka can make another one if you like it. In the shop you can find its smaller version – box Stalle. Also very pretty.

Today is a special day for agnethat.home as she just launched new spring collection SORTIE. You can find new catalogue here. This collection is different: black-white glass, dark steel, new RUSTIK trays. But even though all the products keep agnetha.home style. And it is such a coincident I am writing about agnetha.home today (as I took those photos almost two weeks ago) and the idea about writing has raised in my head since I received casket. But it is really good I have this opportunity to write about Agnieszka’s products because the whole world should found out about them, not only bloggers. I truly recommend everything from this shop, I am a massive fan and I hope one day I will buy myself more like lantern Bara XL with its little brother Bara and few other items too. I think it is good to support beautiful and good polish handcrafting.

k@rolina

ps. This post is not sponsored by agnetha.home. This is my personal recommendation and opinion about this brand and no one here is making money : ) I hope you like those items and I got you in loved with agnetha.home.

_MG_9513.jpg
_MG_9517.jpg
_MG_9519.jpg
_MG_9523.jpg
_MG_9510.jpg
_MG_9518.jpg