projekt ARTE - mieszkanie nad morzem cz.II - kuchnia

projekt-arte-mieszkanie-nad-morzem-kuchnia-houseloves.jpg

Wracam dziś do projektu ARTE, który miałam okazję Wam już co nieco pokazać przy okazji publikacji postu o łazience w stylu Art Deco ( link >>>). Tym razem zapraszam na wpis o kuchni w tym samym stylu, ponieważ całe mieszkanie w Międzyzdrojach zaprojektowane jest tak, że marmury, złoto oraz podłoga w kolorze orzechowym - stanowią podstawę wnętrza. Projekt ARTE łączy w sobie ponadczasowe, antyczne meble z nowoczesnymi, aczkolwiek klasycznymi formami. Wizualnie - wnętrze jest bardzo luksusowe; i o to chodziło! Cieszymy się wraz inwestorką, że można uzyskać taki efekt, niekoniecznie wydając “miliony” monet :)

Kuchnia jest w nowoczesnej, minimalistycznej formie. Bez dodatkowych frezowań na frontach, a nawet listw dekoracyjnych na ścianach czy jako zwieńczenie szafek. Za to materiały użyte do wykończenia kuchni są szlachetne, unikatowe i ponadczasowe (kamień i drewno). Wpisują się idealnie w styl Art Deco. Jadalnia i salon, które bezpośrednio łączą się z aneksem mają w sobie sporo elementów wykończenia z antycznym zacięciem, jednak nie będę Wam jeszcze tej przestrzeni pokazywać. Kuchnia wprowadza zatem trochę wizualnego balansu, bo dobrze jest zachować umiar i należytą równowagę, także w projektowaniu wnętrz.

Jeśli ciekawi Was, dlaczego projekt ARTE ma taką nazwę, koniecznie przeczytajcie poprzedni wpis o Łazience ( link >>>)


DANE WYJŚCIOWE POMIESZCZENIA:

  • wielkość kuchni: 9,2 m2 o wymiarach 4,25 m x 2,35 m;

  • okno balkonowe : okno w bezpośrednim sąsiedztwie z wyjściem na balkon;

  • drzwi wewnętrzne - brak, pomieszczenie otwarte na salon i jadalnię;

  • wymagania: prosta forma frontów bez witryn, zabudowa pod sufit, wizytówka salonu, gdyż jest jego sporą częścią.


ROOM TOUR PO KUCHNI

projekt ARTE



DREWNIANA PODŁOGA W PROJEKCIE ARTE

W kwietniu napisałam bardzo obszerny post o tym Jak Dobrać Kolor Drewnianej Podłogi Do Wnętrza << link . Właśnie na przykładzie projektu ARTE krok po kroku wytłumaczyłam Wam, jak zabrać się do zakupu drewnianej podłogi do swojego wymarzonego wnętrza. Jest to bowiem pewien proces doboru oraz, przede wszystkim, znajomość danego produktu i jego różnych aspektów. Bez znajomości, np. klasy drewna, sposobu wykończenia, możliwości doboru kształtu deski, czy choćby bez próbki w postaci blatu, może być ciężko znaleźć ideał. Koniecznie zajrzyjcie więc do wpisu sprzed kilku miesięcy, aby nadrobić zaległości >> > LINK. i zobaczyć jak ja podchodzę do wyboru koloru podłogi drewnianej.

W projekcie ARTE zastosowałam podłogę Kaczkan Premium Wooden Floors między innymi ze względu na wybarwienie drewna, jakiego poszukiwałam. Fronty kuchni są z forniru orzechowego, natomiast podłoga jest prawie zawsze wykonywana z deski dębowej. Zestawienie dwóch rodzajów drewna nie jest łatwe, ponieważ ich wybarwienia mogą się nie zgrywać. Szukałam więc do tego projektu deski dębowej w klasycznym odcieniu orzecha, który wpasowałby się idealnie w całość projektu. Jedynie deska Dąb Coffee z kolekcji Top of the World (link>>>), lakierowana, w klasie drewna Rustical Premium okazała się tu idealnym wyborem. W całości mieszkania układana jest tradycyjnie, w długie panele.

Oczywiście nie jest to drzewo orzechowe, ale dębowe, ściślej mówiąc - Thermo Dąb. Odpowiednia obróbka drewna na etapie produkcji pozwoliła osiągnąć zamierzony kolor - naturalnego orzecha. Dzieje się tak, ponieważ deska poddawana jest obróbce termicznej, czyli działa na nią wysoka temperatura. Dzięki takiej obróbce deska nie tylko uzyskuje ciekawe i niepowtarzalne wybarwienie, ale jednocześnie drewno staje się trwalsze i mniej podatne na wilgoć. Dodatkowo deska pokryta jest podwójnym lakierem UV, który podkreśla głębię koloru i wzmacnia jej powierzchnię. Wybraliśmy klepkę szerokości 188mm i w 3 długościach 1700, 1800 i 2000mm. Przez to deski po ułożeniu wyglądają naturalniej.

Zobaczcie sami jak podłoga prezentuje się już w wykończonym wnętrzu. Zestawienie jej z frontami w kuchni jest dla mnie idealne :) Oczywiście pamiętajcie, że zdjęcia robione pod różnym kątem padania światła dają różny efekt wizualny. Tak w rzeczywistości zachowuje się drewno w pomieszczeniach. Jeśli przeczytaliście wpis “ Jak dobrać kolor drewnianej podłogi do wnętrza” (link >>>), to dobrze już o tym wiecie.

IMG_6272.JPG
IMG_6271.JPG

Wrzucę Wam jeszcze kilka zdjęć podłogi z holu oraz sypialni,

ponieważ tutaj także widać, jak podłoga fajnie zgrywa się z pozostałymi elementami wnętrza, zwłaszcza z antykami.

Musicie bowiem pamiętać o tym, że:

NIE CHODZI O TO, JAKI KOLOR PODŁOGI NAM SIĘ PODOBA,

ALE JAKI KOLOR PODŁOGI PASUJE DO WNĘTRZA W STYLU, KTÓRY NAM SIĘ PODOBA!

Ot, i cała filozofia!


VIDEO ROOM TOUR

Zobaczcie filmik video z kuchni ARTE

↓↓↓

 
 


OPIS KUCHNI

MARMUR i DREWNO

Kuchnia w projekcie ARTE została wykonana w całości przez stolarza, wg naszego indywidualnego projektu. Widoczne dla oka są dwa rodzaje frontów.

Jednym z nich jest front z forniru orzechowego. Co istotne, słoje na szafkach zgrywają się ze sobą, tworząc spasowany wzór pionowy. Szafki podzieliliśmy symetrycznie i choć są w linii z dolnymi, ważniejszy był ich równomierny rozkład. Na górze i po bokach szafki są wykończone panelami, które także są w tym samym wykończeniu. Bez takiej dbałości o detale kuchnia nie uzyskałaby zamierzonego przez nasze STUDIO efektu.

Drugi rodzaj frontów, który pojawia się w kuchni ARTE - to płytka wklejona w drzwiczki. Tak samo jak w łazience, tak i tutaj front jest zbudowany z płytki gresowej (kafelka) imitującej marmur. Dokładnie mówiąc, jest to płytka Imola The Room CRE DL6 12 LP Lapatto <<< link, którą wybraliśmy z klientami w salonie Mo-więcej-niż -wnętrza (link >>>). Fakt, że front jest płytką, a nie kamieniem - nie jest widoczny dla oka. To bardzo nietypowe fronty, jedne z pierwszych, jakie stosujemy w tym systemie w naszych projektach. Tylko naprawdę zdolny stolarz poradzi sobie z takim rozwiązaniem. Sam fakt zastosowania płytek na dolnych frontach, a nie standardowego rozwiązania, ułatwia użytkowanie zabudowy kuchennej. Są one odporniejsze na uderzenia, zadrapania i łatwiejsze w czyszczeniu niż orzechowy fornir.

W obu przypadkach fronty nie mają uchwytów, Zastosowaliśmy otwieranie na TIP ON (czy to szuflad, czy drzwiczek). Nawet zmywarka i lodówka posiada rozwiązanie elektronicznego otwierania przy dotknięciu. Podobnie jak szuflada na odpady.


BLATY

W kuchni zostały zastosowane dwa rodzaje kamienno-podobnych blatów. W projektach Art Deco naturalne materiały są podstawą. W ciągu szafek pod ścianą jest blat Crystal Absolute White Technistone. Z kolei na wyspie kuchennej znajduje się blat Doradus Silestone. To czarny blat z delikatnie brązowym użyleniem, który zgrywa się idealnie z odcieniami brązu panującymi we wnętrzu.

WYPOSAŻENIE

Bateria użyta do wykonania projektu to jednouchwytowa bateria marki GROHE; model ESSENCE w wykończeniu brushed cool sunrise. Zamontowana jest przy zlewie podblatowym Duravit Vero 60. W zabudowie wiszącej znajduje się także bardzo zgrabny i dyskretny okap podszafkowy Ciarko SuMini ze sterowaniem bezdotykowym.

KALORYFER

W kuchni pojawił się też kaloryfer. To model, który zachwyca mnie za każdym razem, dlatego także został użyty w łazience Projektu ARTE. Jest w nim coś tak subtelnego, eleganckiego i jednocześnie klasycznego, że na ścianie staje się dekoracją samą w sobie. Kaloryfer z Hush-Lab jest dostępny tylko w salonie Mo-więcej niż wnętrza (link >>>) oraz Internity Home (link >>>). Jest w wersji białej i czarnej, w wielu rozmiarach, a do tego ma bardzo dobrą moc grzewczą.

I to już koniec. Na kolejne odsłony projektu ARTE trzeba będzie jeszcze chwilkę poczekać (do jesieni).

Mam nadzieję, że kuchnią jesteście równie zachwyceni jak łazienką. Wierzę, że reszta pomieszczeń, czyli salon z jadalnią, sypialnia oraz hol - także będzie dla Was inspirująca.

Pamiętajcie, że jeśli macie pytania, odpowiem na nie poniżej.

buźka :)