Panele LVT, Panele Laminowane i Podłogi Drewniane QUICK-STEP - Nowości 2018

panele-lvt-panele-laminowane-podłogi-drewniane-quick-step.jpg

Panele LVT (czytaj: el-wi-ti) powszechnie nazywane panelami winylowymi coraz mocniej przekonują nas do siebie, a co za tym idzie, coraz więcej firm na rynku podłóg poszerza swój asortyment kolorystyczny dla tej kategorii. I bardzo dobrze. Już nie raz Wam pisałam, że panele winylowe to bardzo dobry wybór i świetne rozwiązanie dla tych, którzy chcą mieć odporne 'na wszystko' podłogi. A twierdzenia, że winyle to nic innego jak PRL'owskie linoleum - jest jak mówienie, że dzisiejszy Fiat 500 to to samo, co PRL'owski Maluch... Co jeszcze się zmienia? Jakość paneli laminowanych (czyli tych standardowych). Zwyczajnie, zaczynają mieć coraz to lepsze właściwości, więc dzisiaj przeczytacie nieco więcej właśnie w tym temacie, ale przede wszystkim chcę Wam pokazać nowości kolorystyczne marki Quick-Step - zresztą także wśród desek podłogowych.

 


SPOTKANIE Z MARKĄ QUICK-STEP

 

Wzięłam niedawno udział w, nazwijmy to - konferencji prasowej z marką Quick-Step. Pojechałam tam z niezwykłą ciekawością, aby zobaczyć co nowego wymyślili, skoro na rynku jest już naprawdę wszystko. Ku mojemu zaskoczeniu, jednak jeszcze nie wszytko jest na tym rynku :) Na konferencji mogłam na żywo zobaczyć nowe kolory, wzory i rozwiązania technologiczne ich podłóg, i powiem Wam szczerze, że większość nowości zrobiła na mnie wrażenie! Zwłaszcza deski drewniane w kolekcji PALAZZO >>> link <<< , ale nie tylko. W czasie spotkania poproszono nas (bloggerów), abyśmy też stworzyli kompozycje/moodboardy z dostępnych na sali gadżetów, tak by podkreślały one charakter danej podłogi. Wyszły z tego w istocie ciekawe aranżacje, a moją możecie zobaczyć poniżej na ostatnim zdjęciu.


CIEKAWOSTKA PRODUKCYJNA

 

Dla mnie jednak najważniejsze było poznanie samej podłogi. I nie mogę się powstrzymać, aby na początku nie podzielić się z Wami czymś, co zaskoczyło mnie tak bardzo, że od tamtej pory chodzę i opowiadam o tej ciekawostce, jakbym Amerykę odkryła. Otóż, nowe modele kolorystyczne podłóg przedstawiała nam osobiście Oke Nollet, główna projektantka nowo powstających wzorów dla marki Quick-Step. I wyobraźcie sobie, że ta kobieta wymyśla nowe wzory podłóg na bieżąco, ale zanim są one wyprodukowane - mija aż 4-5 lat. W związku z tym oczywistym jest, że Oke musi na 4-5 lat wcześniej wyprzedzać trendy, aby nowe wzory wpasowały się w późniejszą modę, albo - co trudniejsze - w późniejszą sprzedaż. TO JEST DOPIERO PRACA!!! Szok! Zwłaszcza, że po obejrzeniu prezentowanych nowości przyznaję, że trafiła w dziesiątkę z tym, co jest obecnie poszukiwane na rynku.


Ale może przejdę już do konkretów i pokażę Wam te nowe wzory, które dosłownie dopiero tydzień temu zostały wrzucone na oficjalną stronę Quick-Step'a, a już dzisiaj potwierdzam dla Was ich ceny katalogowe, bo wcześniej nie były sprecyzowane.

 

MARMUR RZĄDZI

 

Biały marmur od jakiegoś czasu niezmiennie rządzi 'na salonach', a moda na niego jeszcze nie przemija. Trudno się więc dziwić, że powstają nowe wzory, odmiany czy próby odwzorowania rzeczywistego koloru i wzoru tego kamienia. Quick-Step pokazał nowy model panela winylowego (lvt)  MARMUR CARRARA BIEL >>> link  do produktu <<<. Jego wzór był oczywiście stworzony jako odwzorowanie prawdziwego marmuru, który zobaczycie na zdjęciu poniżej. Oprócz tego, że winyle są wodoodporne czy idealne na ogrzewanie podłogowe, posiadają też bardzo wysoką klasę ścieralności. Dlatego są nie tylko odpowiednie do domu, ale również doskonale sprawdzają się w obiektach handlowych, a więc nie ma obaw o zarysowania. Co dla mnie jednak  ważniejsze, ten model panela jest W KOŃCU naprawdę BIAŁY. Znam kilka wzorów imitujących marmur, nawet sam Quick-Step posiada wcześniejszą wersję MARMURU CARRARA (UF1400) >>> link do produktu <<< ze starszej kolekcji Arte, aczkolwiek tamte wzory są żółtawe i, powiedzmy sobie szczerze - już niemodne. Nowy wzór jest biały i dużo, dużo lepiej zaprojektowany.

Poza tym w kolekcji Ambient jest zastosowana już inna metoda produkcji winylu, co sprawia, że jest całkowicie odporny na wodę i można go stosować w łazienkach. Rozmiar panela LVT też jest bardziej atrakcyjny, bo płytki mają wymiary: 1300x320mm.

Jak już kolor Wam przypadnie do gustu, to do wyboru będziecie mieli trzy panele, różniące się od siebie metodą układania, klasą ścieralności oraz ceną:
> klejone do podłoża, o grubości 2,5mm, z klasą ścieralności 33
(marmur carrara biel AMGP40136 >>>) CENA: 119,95 zł/m2 brutto;
> na click, układane jak podłoga pływająca, o grubości 4,5mm, z klasą ścieralności 33
(marmur carrara biel AMCP40136 >>>) CENA: 169,99 zł/m2 brutto;
> na click, układane jak podłoga pływająca, o grubości 4,5mm, z klasą ścieralności 32
(marmur carrara biel AMCL40136 >>>) CENA: 139,95 zł/m2 brutto;


PONADCZASOWE DESKI DREWNIANE

 

Kolejnym produktem jest deska drewniana w kolorze DĄB NOCNY, OLEJOWANY z kolekcji Palazzo >>> link do produktu <<<. Quick-Step wprowadził w końcu do swojej oferty bardzo ciemny kolor dębu, prawie czarny. W rzeczywistości dąb wypracowuje samoistnie taki kolor, z tą drobnostką, że go osiągnie, jeśli przez kilkaset lat był zanurzony w wodzie (rzekach/mokradłach) lub znajdował się pod ziemią, i z powodu reakcji garbników z solami żelaza - czernieje (nawet granatowieje). Ale takie cudo, uwierzcie - kosztuje majątek, wręcz miliony. Natomiast to co proponuje Quick-Step, to oczywiście wzór i kolor wyprodukowany tak, by imitował ten efekt na zwykłym dębie... i powiem szczerze, że bardzo pięknie się prezentuje. Jestem nim oczarowana i tak bardzo jak kocham jasne podłogi, tak ta czerń przemawia do mnie głęboko. Normalnie, zamarzyła mi się.

Deska jest warstwowa, więc można stosować ją na ogrzewanie podłogowe. Przyczepiłabym się tutaj nieco do jakości samej tej części warstwowej. O ile górna i właściwa warstwa dębu jest bardzo porządnie wykonana, zaolejowana i nawet posiada naturalne wgłębienia w rysunku drewna, o tyle lamelki pod nią mogłyby być lepiej dopracowane. To zawsze był minus podłóg drewnianych Quick-Step'a... ale cóż, skądś musi wynikać dobra cena za drewniane deski. 


JODEŁKA FRANCUSKA

 

Jeśli natomiast szukacie jodełki francuskiej, to zerknijcie na tę nową kolekcję desek drewnianych INTENSO >>> link do całej kolekcji <<<. Wzór jodełki francuskiej jest teraz bardzo pożądany, jednak nie ma co ukrywać, to też dość drogie rozwiązanie na podłogę. Wszystko przez to, że produkując jodełkę francuską, mamy ok. 30% odpadu materiału. Więc cena gotowego parkietu jest z zasady właśnie wyższa o te 30% od zwykłych, prostych desek. 

Nowa kolekcja INTENSO to 4 wzory kolorystyczne. Każda deska jest wielkości 1050x310mm, tak że nie układamy parkietu z pojedynczych, skoszonych elementów, ale z większych paneli. Zobaczcie poniżej jak prezentuje się, chyba najciekawszy wzór z kolekcji  jodełka francuska DĄB INDUSTRIALNY >>> link do produktu <<<.


ZŁOTE PANELE LAMINOWANE

 

HIT czy KIT?

No właśnie, sami oceńcie, ale ja Wam najpierw o nich opowiem.

Jedno jest pewne, projektantka Oke Nollet zaskoczyła wszystkich propozycją stworzenia paneli laminowanych, które są, zwyczajnie,  ze złotym brokatem. Jeszcze większe jest moje zaskoczenie, że Quick-Step zdecydował się je wypuścić na rynek, a już totalnie nie wierzę w to co napiszę teraz: one wyglądają naprawdę uroczo :) ale od początku.

TAK! Quick-Step postanowił zaskoczyć wszystkich i posiada teraz w swojej ofercie panele DĄB ZŁOTY, BIEL OŁOWIOWA METALICZNA EL3466 >>> (cena: 89,95 zł/m2 brutto). Panel w części rysunku drewna, która jest usłojona, ma nałożoną warstwę złotego brokatu. I to nie w jednym kolorycie. Po to, aby uzyskać naturalny kolor złota, brokat jest mieszanką wszystkich niżej pokazanych odcieni złota: żeby nie był za żółty, za zielony czy za brązowy. W ten sposób brokat jest autentycznie ciekawej barwy. A przez to, że złoto dodane jest nie po całości wzoru deski, ale tylko w usłojeniu (oczywiście to laminat, a nie prawdziwe drewno), to złoto nie jest widoczne dla oka za każdym razem, a jedynie wtedy, gdy kierujemy wzrok na podłogę pod pewnym kątem i przy odpowiednim oświetleniu. Podłoga wówczas zaczyna się delikatnie błyszczeć. Nie mienić :) A mieni się - kiedy moja córka robi swoje brokatowe prace plastyczne i w całym pokoju podłoga skrzy się w kilku kolorach jak świeży śnieg pod wpływem promieni słonecznych. Powiem całkowicie szczerze, że ku mojemu zdziwieniu ta podłoga ma w sobie klasę... którą trudno do końca przedstawić na zdjęciach. SAMA JESTEM W SZOKU !

 

TOTALNIE WODOODPORNE PANELE LAMINOWANE

 

Często dostaję pytania typu: czy panele Quick-Step'a są lepsze od paneli Gerflor albo Classen? I kochani, choć bym nawet chciała odpowiedzieć na to pytanie, to nie wystarczyłby mi tydzień na napisanie tego. Nie można zadawać takich pytań. Nie porównuje się bowiem marek, a jedynie - produkty. Po pierwsze, dlatego że każda długo istniejąca marka na rynku posiada w swoim asortymencie kilkanaście kolekcji starszych i nowszych modeli podłóg; każdy z czasem zmienia swoje standardy i każdy ma coraz to nowsze technologie ich wykonywania (czasami wcale niekoniecznie lepsze). Dlatego jeśli miałabym porównać starą kolekcję paneli winylowych Arte od Quick-Step'a z nową kolekcją paneli Design Flooring, to pierwsza nie miałaby szans. Ale kiedy, na przykład porównałabym jakościowo kolekcję Ambient z panelami Creation 55 Cilick od Gerfor, to już ta różnica zanika. Dlatego też panele laminowane - innym panelom są nierówne. A po drugie, jak porównać coś co nadaje się na ogrzewanie podłogowe - z czymś co się nie nadaje; albo jak porównać kolekcję, która ma niską klasę ścieralności z tą, która ma tę klasę lepszą?... A każdy producent posiada i jedno i drugie. Uważajcie więc proszę, z takimi porównaniami! Nie powinno się porównywać marek, tylko ich konkretne produkty/modele/kolekcje.

Zwracam więc Waszą uwagę na niezwykłą wytrzymałość (klasa odporności 32 - umiarkowane obciążenie w obiektach handlowych) nowych paneli z kolekcji Ambient i ich całkowitą wodoodporność. Takich paneli LVT jest coraz więcej, ale jeszcze niedawno nie były dostępne. Jeśli szukacie całkowicie wodoszczelnych paneli winylowych, które można bez problemu zastosować w łazience pod wanną wolnostojącą, to wszystkie modele z kolekcji Ambient posiadają tak zwany HYDROSEAL na łączeniach. Dzięki temu żadna kropla wody nie przedostanie się pod panel, także na ich łączeniu. Zresztą, zobaczcie poniżej na zdjęciach testowane połączenia paneli z cylindrem wypełnionym wodą. Albo fontannę wyłożoną panelem DĄB ZŁOTY... Działa? Działa! Widziałam na własne oczy :)

 

KTO TO KUPI?

 

No właśnie! Projektanci to jedno, a klienci to drugie. Choć Quick-Step przekonał mnie do tego wzoru, to pozostaje jeszcze pytanie: czy użyłabym takiej pozłacanej podłogi u siebie w domu, albo: czy zaproponuję ją kiedyś moim klientom? mmhhhh... no właśnie! Czy Wy byście zastanawiali się nad nią, jeśli chodziłoby o Wasze wnętrza? ... Bardzo jestem tego ciekawa! Bo ja pewnie i pokażę próbkę, pewnie też, robiąc to będę się nieco wstydzić, ale...  czy to nie jest ten HITowy produkt, który za chwilę większość podchwyci i wszyscy będą chcieli go mieć? Podobnie było z białym marmurem. Kiedy go u siebie stosowałam na płytkach w łazience czy blacie w kuchni, jakieś 3 lata temu, wielu mówiło - no co ty! Karolina! To będzie kiczowate, wygląda jak wnętrze pałacowe! A teraz? Marmur jest wszędzie i wielu o nim marzy. A ja mam :) Może więc 'złoto-brokatowa' podłoga to też jest nowy trend, który się przyjmie? Jedno jest pewne, moja córka posikałaby się ze szczęścia, jakbym w jej pokoju taką zrobiła... Przydałby się tylko jeszcze jakiś jasny odcień rysunku drewna na tym laminacie. 

Oho, coś czuję, że Oke Nollet wie co robi. Skoro od tylu lat wyprzedza na 4-5 lat trendy wnętrzarskie i z innymi kolekcjami poszło jej tak świetnie?... To wiecie... niektórych warto słuchać :)

buźka