Mały Stolik - Pomoc w Domu

 

Jak mawiają - "potrzeba matką wynalazków" - i nie sposób się z tym nie zgodzić. Dziś chcę Wam przedstawić nieocenioną pomoc domową . I wcale nie mam na myśli dodatkowej służby domowej, jak to bywało w przedwojennych czasach, a po prostu - mały stolik. Pracując nad projektami wnętrz, zwracam dużą uwagę na wiele czynników. Jednym z nich jest oczywiście piękno, ale nie zapominam także o funkcjonalności. Mebel, który może nadać wyrazu pomieszczeniu i dodatkowo pomóc w codziennej egzystencji wcale nie musi być duży. 

Osobiście bardzo lubię aranżować w każdym detalu najmniej oczywiste miejsca w domu; czy to swoim, czy to u klientów. Przy projektowaniu pomieszczeń z góry wiadomo, że w salonie musi stanąć sofa, w sypialni łóżko, a w jadalni stół rodzinny i krzesła. Są jednak takie miejsca w każdym pomieszczeniu, które można lub wręcz trzeba zaaranżować, aby nabrały efektu "wow", czy najzwyczajniej w świecie - pomagały nam w codziennym poruszaniu się po domu. I tu pojawia się bohater tego posta - mały stolik, nazywany także stolikiem pomocniczym. Zazwyczaj myśli się o nim przy okazji urządzania sypialni. Jest to bardzo właściwy tok myślenia. Jednak różnorodność i dostępność tego mebla sprawia, że chce się go także wykorzystywać w innych pomieszczeniach. A to dlatego, że często chcemy coś postawić lub szybko odłożyć po wejściu do domu, siedząc na kanapie, idąc spać czy udając się tam, gdzie król chodzi piechotą. Klucze, książka, gazeta, herbata, pilot - to cała masa drobiazgów, do których idealnie nada się nasz mały bohater - stolik. Można go śmiało wykorzystać, meblując:

 • salon,

 • kuchnię,

 • przedpokój/hol/poczekalnię,

 • biuro,

 • pokój dziecięcy.


Postanowiłam wobec tego zainspirować Was i przedstawić moje wybory małych stolików dostępnych obecnie na moim ukochanym Westwing (tu link>>>), tym bardziej, że jestem właśnie na etapie poszukiwań tam czegoś ciekawego dla jednej z moich klientek. Więc naoglądałam się ich do syta. Cały myk w uroku tych niewielkich mebli tkwi w ich aranżacji. Często można wykorzystać je także do nieoczywistych spraw, jak na przykład niebanalna ekspozycja dla roślin doniczkowych.

 


Stylizacja nr 1 - hol / przedpokój

 
 

Do powyższej aranżacji użyłam:

 

 


Stylizacja nr 2 - salon 

 
 

W powyższej aranżacji znajduja się:

 

 


Aranżacja nr 3 - łazienka

 
 

W stylizacji łazienkowej występują:

 • Krzesło "Maritza" (kampania Styl Przywieziony z Podróży),

 • Stolik pomocniczy "Juan" (kampania Summer Lake),

 • Kosze wiklinowe "Mia" - komplet 3 szt. (kampania Styl Przywieziony z Podróży),

 • Ręczniki Seahorse "Grace" - komplet 3 szt. (kampania Styl Przywieziony z Podróży),

 • Dywanik łazienkowy Seahorse "LuxPure" (kampania Sea Horse),

 • Dekoracja wisząca z lampkami led "Arlette" (kampania Summer Lake),

 • Stoper do drzwi dekoracyjny "Briallen" (kampania Styl Przywieziony z Podróży).


Zobaczcie jeszcze na poniższe zestawienie stolików, które wpadły mi w oko. Reprezentują one różne style, wielkość i kolory - dzięki czemu każdy z nas może znaleźć coś pasującego do swojego wnętrza. Wiele z nich, ale też i innych produktów - jest dostępnych w sklepie stacjonarnym Westwing w Warszawie. Jak wiecie, ja do Warszawy mam baaaardzo daleko. Dla mnie i dla każdego niewarszawiaka powstała opcja wirtualnego spaceru po sklepie Westwing w C.H. Arkadia. Widzieliście jaki czad? >>>link do spaceru<<< Zawsze to jakaś dodatkowa inspiracja. 

 


Podsumowując - cieszę się ogromnie, że w Polsce jest tak duży wybór tych małych domowych pomocników: stolików i szafeczek, które sprytnie można wcisnąć tu i tam. Przede wszystkim pocieszające jest to, że nie myśli się o nich już tylko w kategorii dostawki do łóżka sypialnianego. Gorąco polecam je Wam do wykorzystania w Waszych domach. 

 

buźka