Rodzinna Organizacja // 11-2013 // Family Organisation

// polski

(read in english below)

No i nareszcie skończyłam :) RODZINNA ORGANIZACJA na listopad 2013 jest już gotowa i możecie jej używać! A ponieważ mamy na blogu kilku nowych poczytaczy, może krótko przypomnę co to jest RODZINNA ORGANIZACJA.

Jest to zestaw graficznych wydruków, który projektuję dla Was (i dla siebie) co miesiąc w skład którego wchodzą: kalendarz na bieżący miesiąc, tabelka do planowania obiadów, tabelka do planowania zadań do wykonania (jedna dla rodziców, druga dla dzieci), karteczki z listą zakupów i notatniki. Jeśli chcesz się trochę zorganizować i jakoś przejąć kontrolę nad swoją całą rodzinką, trochę jak w jakiejś organizacji (firmie), te graficzne tabelki będą bardzo pomocne. Wpisz wszystkie ważne wydarzenia w kalendarz, aby nie zapomnieć np. o urodzinach koleżanki. Stwórz sobie listę obiadów na cały miesiąc (ja zazwyczaj robię listę tydzień w tydzień), aby jeść zdrowo zbilansowane posiłki. Przygotuj sobie listę zakupów na podstawie tabeli obiadów, aby wydać jak najmniej, zaoszczędzić i nie marnować jedzenia. Użyj tabeli do planowania zadań domowych, aby rozłożyć prace domowe po równo na wszystkich domowników i zrobić rzeczy szybciej. Po prostu ZORGANIZUJ SIĘ! To na prawdę ułatwia życie i uwierzcie mi, sprawia, że ma się więcej czasu. Jako dodatek, zawsze projektuję grafikę z wersetem z Biblii - coś co inspiruje przez cały miesiąc  Wszystkie grafiki można znaleźć  tutaj, jeśli ktoś miałby ochotę wydrukować sobie jakieś i oprawić. W końcu są aktualne cały rok :) Ja mam  tablicę w kuchni, gdzie co miesiąc zawieszam wszystkie graficzne druki i organizuje swoje życie.  Nawet mój mąż je POKOCHAŁ :) To są nasze takie małe miłostki (loves) :)

Możecie zapytać dlaczego wersety z Biblii? No cóż, jestem Chrześcijanką dla której biblia i Bóg to najważniejsze "rzeczy" w życiu. I kiedy jeszcze byłam dzieckiem, zawsze trochę wstydziłam się powiedzieć ludziom, że wierzę w Boga, ale teraz, kiedy ja po prosty żyje z Nim każdego dnia i doświadczam Go, zrozumiałam, że nie da się ukryć przed nikim, że On jest dla mnie i mojej rodziny NAJWAŻNIEJSZY. Teraz już wiem, że Pan słyszy, gdy do NIEGO wołam (dzwonię). Tak więc chciałam Wam powiedzieć, żebyście też podnieśli słuchawkę (nie ma się czego wstydzić) i zadzwonili do Niego.

If you like those print-outs and want to use them for free, download and print NOVEMBER FAMILY ORGANISATION ISSUE by clicking on the pictures below and above.

loopy.png

//english

It is finally here :) the FAMILY ORGANISATION for november 2013 is ready for you to use! As there are few new people on the blog, I just quickly remind what is FAMILY ORGANISATION. It is a set of print-outs, I design for you (and myself) every month to include monthly calendar, dinner tables, family chores (separate for parents and kids), shopping list pads and note pads. If you like to get organised and control your family life, like in the small organisation (company), those will come handy. Put your main events in the calendar to make sure you don't forget to visit your friends on their Bday. List your dinners for each day of a month (I usually do week by week) to make sure you eat healthy and well-balanced dinners. Prepare shopping lists based on the dinner table, to make sure you spend as little as possible, saving money and not wasting food. Use chores to divide house work between whole family and get things done quicker. Just GET ORGANISED! It will make your life easier and believe me you will have more free time. As an addition, I always put a graphic with a bible verse, something to inspire ourselves for the whole month. You can find all of them here, if you wish to print them and frame it. They are actual all year round. I have a board in the kitchen where I put my print-out every month and organise my life. Even my husband LOVE it :) This is truly our small loves :)

You may ask why bible verse? well, I am a Christian for whom  bible and GOD are the most important "things". When I was little I was always a little ashamed tell people I believe in Jesus but now when I have God in my life everyday, I realised I cannot hide from anyone that He is the ONE for me and my family. Now, I always know that Lord will HEAR when I call Him, so I just want to tell you, that you can pick a phone and call Him too :) 

Jeśli się Wam podobają wydruki i chcecie je używać, ściągnijcie i wydrukujcie sobie darmowe  WYDANIE LISTOPADOWEJ RODZINNEJ ORGANIZACJI  klikając na zdjęcia poniżej i powyżej.