Posts in WPLSND-WNĘTRZA
W Polsce Się Nie Da? #13 Lodówka & Zamrażarka

Odkryłam niedawno nowość firmy Amica (link>>>) i chciałabym się z Wami dzisiaj tym podzielić. Sama, co prawda, już z tego nie skorzystam (a wielka szkoda), ale uważam, że to bardzo ciekawe i warte uwagi rozwiązanie, którego mocno mi brakowało przy projektowaniu kuchennej zabudowy. Dlatego zapraszam Was na kolejny post z serii: "W Polsce się nie da?' (link do pozostałych artykułów z tej serii >>>).

Read More
W Polsce Się Nie Da? #12 Biała Armatura

Nie wiem jak w Waszej okolicy, ale w mojej mało jest salonów łazienek, w których można obejrzeć w jednym miejscu (no, dobra, w chociaż dwóch) ciekawy i pełny zakres dostępnej na rynku armatury łazienkowej. Producenci posiadają naprawdę duży wybór baterii, których niestety większość ludzi na oczy nie zobaczy, ponieważ do wyboru zazwyczaj mamy półki sieciówek budowlanych, na których, owszem, dużo tego, ale wszystko z innej parafii i do tego modele sprzed kilku sezonów; albo salony czy hurtownie łazienkowe, w których co prawda można na żywo obejrzeć płytki z najnowszych kolekcji (i nie tylko), ale za to armatury łazienkowej już nie za bardzo. A wielka szkoda, bo wybór jest ogromny, więc możnaby poszaleć. Rozumiem, że jest to spowodowane tym, co udostępniają sprzedawcom producenci i za jaką cenę. Chętnie oni wysyłają swoje próbki kafelków (co tam komu zależy na jednym kafelku), ale żeby zobaczyć baterię umywalkową, trzeba udostępnić cały model - tak więc niestety, ale hurtownie same muszą je najpierw zakupić, a potem sprzedać (niekoniecznie trafiając szybko na klienta).

Read More
W Polsce Się Nie Da? #11 Czarne (Industrialne / Loftowe) Drzwi Prysznicowe

projektanci wnętrz wymyślają czasem takie cuda, że producenci, po prostu, nie nadążają :) myślę, że czarne, industrialne drzwi prysznicowe są właśnie takim elementem wyposażenia wnętrza łazienek. nie wiem czy widzieliście kiedyś realizacje łazienek, w których zastosowano właśnie czarne, industrialne drzwi prysznicowe. 

Read More
W Polsce Się Nie Da? #10 - Białe Drzwi Wewnętrzne

pamiętacie jeszcze serię postów 'w polsce się nie da?', gdzie potwierdzam lub obalam mity o realnej możliwości posiadania tego, czym zachwycamy się w internecie lub sobie wymyślimy? dzisiaj wracam z kolejnym, już dziesiątym, tematem z tej serii: białe drzwi wewnętrzne !

Read More
W Polsce Się Nie Da? #9 marmurowy blat kuchenny

nie pisałam wam jeszcze o kuchni. pora zmienić ten stan, bo po projektach łazienek (mała łazienkaduża łazienkatoaleta) oraz projekcie przedpokoju, przychodzi pora na aranżację kuchni. to kolejne ważne pomieszczenie w domu, bez którego nie zamieszkamy, póki nie będzie zrobione.

jaka będzie nasza kuchnia? podobna do tej jak na zdjęciach powyżej i poniżej. czy taka wyjdzie? oj, obawiam się, że nie. ale będę się starać, by było tak jak sobie wymyśliłam i wymarzyłam (pewnie zajmie nam to kilka lat). dokładny projekt pokażę wam niedługo. dzisiaj za to mowa o jej ważnym elemencie: blacie!!!

Read More
W Polsce Się Nie Da? #8 Czarna Armatura

wybór armatury do łazienek jest ogromny. jeśli nie ma się sprecyzowanych wymagań można dostać oczopląsu. ja oczywiście nie byłabym sobą, gdybym nie powymyślała troszeczkę, również w tym temacie. 

poszukiwałam CZARNEJ armatury, a konkretnie kranu jednootworowego do zlewu oraz zestawu prysznica natynkowego - oba elementy potrzebne mi były do łazienki Gabi (projekt tutaj)

Read More
W Polsce Się Nie Da? #7 - Zewnętrzne Klamki z Polyskiem (Bis)

powracam do was z dobrą wiadomością, bo:

w polsce da się kupić klamkę z połyskiem do drzwi zewnętrznych :)

to dla mnie dobra wiadomość, więc dzielę się nią z wami od razu. wybór, co prawda, jest żaden (bo tylko jedną klamkę znalazłam), ale jakość i cena bardzo atrakcyjne. 

Read More
W Polsce Się Nie Da? #6 - Dywany (Bis)

miałam dzisiaj pisać o projekcie łazienki w nowym domu, no, ale nie mogłam się powstrzymać, by nie podzielić się z wami moim nowym i wspaniałym odkryciem. pamiętacie jak,  jakiś czas temu, pisałam o wybiórczej dostępności w polsce dywanów z marokańskimi wzorami? jak ubolewałam, że nie ma u nas żadnego pożądanego sklepu, gdzie "da się" kupić takie cuda jak na zdjęciach poniżej? jak odnalazłam zaledwie w kilku sklepach, kilka wzorów tego typu?

Read More
W Polsce Się Nie Da? #4 - Kafelki Heksagony (Bis)

dzisiaj powracam do postów z serii "w polsce się nie da?". ostatnim razem pisałam o moich poszukiwaniach kafelkowych do łazienki mojej córki Gabi (tutaj) i dzisiaj jeszcze raz powracam do tego samego tematu - bo mam nowe informacje, które myślę was ucieszą. wtedy pisałam, że w polsce da się kupić kafelki heksagony, ale trzeba się na szukać, a po drugie jest mały wybór i jeszcze do tego nie są wcale tanie. ceny w wysokości 400pln/m2 to zdecydowanie za dużo jak dla mnie.

Read More
W Polsce Sie Nie Da? #3 - Kafelki Heksagony

ach te cudne kafelki heksagonalne :) ostatnio zaczęłam myśleć o nich trochę więcej, bo powoli zaczynam układać w głowie jak miałyby wyglądać pomieszczenia w moim domu i dlatego wpadłam na temat kafelków o kształcie heksagonalnym. już dawno mi się one podobały, ale wiadomo, że tego typu wykończeń nie zmienia się w domu na co dzień. teraz kiedy stoję przed wyborem nowych elementów wykończenia moich łazienek, zastanawiam się:

czy w polsce się da ... kupić kafelki heksagonalne?

Read More
W Polsce Sie Nie Da? #2 - Dywany

bardzo się cieszę, że spodobał się wam pomysł regularnych postów o tym czy w polsce się da lub nie da zrobić lub kupić coś co wymarzyliśmy sobie z pinteresta. ostatnio pisałam o oknach wachlarzowych i otwieranych na zewnętrz (klik). trochę się smutno zrobiło, bo okazało się, że chyba jednak takich okien się nie da mieć w polsce. bardzo dziękuję za wasze komentarze, bo dowiedziałam się wielu nowych ciekawych rzeczy na ten temat - ale szkoda, że nie zmieniło to sytuacji. pamiętajcie też, że te posty są moją subiektywną opinią na temat dostępności różnych produktów. oznacza to tylko jedno - mogę się mylić :) no, a dzisiaj będzie trochę pozytywniej... a więc zaczynam!

Read More