Posts in PORADY OGÓLNOBUDOWLANE
Jak Wymagać od Budowlańców i Nie Zwariować

kiedy mam czas, ciągle sprzątam, układam, przekładam, urządzam, upiększam, i znowu sprzątam. nie powiem, że nie ma dni, kiedy w naszym domu jest syf i nieład, oczywiście, że są - mamy 4-letnią córkę i po prostu czasem człowiek za nią nie nadąża przy ilości dodatkowych obowiązków, które ma - ale na ogół i tak muszę mieć posprzątane. dlaczego? 

Read More
Czy Da Sie Odpoczywac Budujac Dom ?

odpoczynek... relaks... chwila dla siebie...

przy budowie domu tego zawsze jak na lekarstwo. nawet jeśli wybierzecie opcję budowania domu przy pomocy fachowców, to i tak nie unikniecie pracochłonnego i czasochłonnego czasu wybierania, umawiania, dyskutowania, omawiania i sprawdzania robót wykonanych przez waszych fachowców. jeśli zaś wybierzecie opcję samodzielnej pracy i budowy domu, albo chociaż tej części robót, którą potraficie zrobić (jak w naszym przypadku) - to wtedy odpoczynek nawet nie przychodzi wam do głowy... ale... 

Read More
A Tymczasem na Budowie i Nasze Wyrzeczenia

uwielbiam nasze obecne życie :) na prawdę chłonę każdą jego minutę (prócz tej między 8-16 jak jestem w pracy :p ) nie mogę narzekać, choć nie ma odpoczynku. ja lubię tempo, lubię jak się coś dzieje, czuję energię i jestem wtedy szczęśliwa. najbardziej się cieszę, że Mr M też w oczach ma iskierki, a Gabi uwielbia chodzić z nami na budowę. to dla niej ogromna radość.

Read More
Na Czym Nie Warto Oszczędzać Przy Budowie Domu

ach jak ja dawno nie pisałam do was :) mam nadzieję, że mieliście miłe święta. my dość budowlane :)

postanowiliśmy z Mr M, że od teraz będziemy codziennie chodzić na budowę po pracy i dłubać, pomagać, budować i przyspieszać. jesteśmy na takim etapie, że ja mgr inż. budownictwa mogę śmiało robić na budowie fugowanie luksferów, ocieplenie podłogi, malowanie belek dekoracyjnych czy inne rzeczy, a Mr M zakończył instalację elektryczną, więc może teraz właściwie robić wszystko co tylko będzie umiał. przyspieszy to front robót i zaoszczędzi nasze pieniądze. dlatego od teraz nie będę miała, aż tak dużo czasu na bloga, ale będę starać się pisać jak najwięcej, bo potem nie wyrobię się z zaległościami. mam nadzieję, że będziecie trwać... bo szykuję pierwsze wnętrzarskie DIY :) hihi (będzie stolik) 

Read More
Ocieplenie Dachu

po dachówce przyszła pora na ocieplenie dachu. wybraliśmy pianę poliuretanową, którą zewnętrzna firma aplikowała między konstrukcją dachu. aplikacja - rewelacja :) trwało to jeden dzień, a następnego mój wykonawca walczył już ze stelażem pod sufity z płyt gk :) w mig, na poddaszu zrobiło się ciepło i wiatr przestał hulać - tym bardziej, że dzień wcześniej dopiero co zamontowali okna na piętrze :)

Read More
W Polsce Się Nie Da? #7 - Zewnętrzne Klamki z Polyskiem (Bis)

powracam do was z dobrą wiadomością, bo:

w polsce da się kupić klamkę z połyskiem do drzwi zewnętrznych :)

to dla mnie dobra wiadomość, więc dzielę się nią z wami od razu. wybór, co prawda, jest żaden (bo tylko jedną klamkę znalazłam), ale jakość i cena bardzo atrakcyjne. 

Read More