Posts in LIFESTYLE
Organizuję Santa Blogger

zapraszam was na SANTA BLOGGER

organizuję tą blogową akcję, w tym roku po raz pierwszy, z nadzieją, że się spodoba i przyjmie.

w SANTA BLOGGER bierze udział kilka wnętrzarskich polskich blogerek (zapewniam, że z własnej nieprzymuszonej woli): dziewczyn z pasją i pomysłem; dziewczyn, którym ciągle brakuje czasu, ale kochają i nie przestają blogować o wnętrzach, swoich domach i swoim życiu; no i wreszcie dziewczyn, których blogi są jedną wielką inspiracją, a domy odzwierciedleniem ich samych...

Read More
Dawanda.pl

pamiętacie jak wam ostatnio pisałam o mojej liście prezentów? nawet miałam dla was grafikę, która pomaga zaplanować kupno prezentów... no i wszystko super, gdyby nie fakt, że oprócz tabelki trzeba mieć jeszcze pomysł na prezent :) nie?

dzisiaj chciałam wam powiedzieć o mojej szybkiej metodzie wyboru prezentów dla bliskich. metoda jest prosta - jest nią sklep dawanda.pl :)

Read More
Mieszkam Pięknie i Szczęśliwie

jakiś czas temu zostałam wywołana do odpowiedzi :) dyskusja dotyczyła rozbieżności między tematem utrzymywania czystości w domu, pięknych zdjęć na blogu - a rzeczywistością. rozmawialiśmy o tym, czy można mieszkać pięknie, stylowo oraz ładnie, a do tego z małym dzieckiem u boku, pracą i mnóstwem obowiązków. czy można być jeszcze do tego szczęśliwą? i jak to możliwe, że na moich zdjęciach HOUSE TOUR dom lśni i wszystko zawsze jest na swoim miejscu? a gdzie jest bałagan dnia codziennego? gdzie są brzydkie kolorowe zabawki dziecka, gdzie "życie"? ... pytania nie były zarzutem, raczej formą szukania odpowiedzi... bardzo mi się miło wtedy rozmawiało i obiecałam, że napiszę coś więcej na ten temat u siebie na blogu... bo już nieraz słyszałam takie pytania i widzę, że szukacie odpowiedzi :)

Read More
W Mediach // In Press #2

dzieńdoberek moje wróbelki  : )  tak zawsze z rana mówiła moja babcia, kiedy u niej spałam za młodu. i was tak cudnie dzisiaj witam, bo mam bardzo dobry humor. wczoraj otworzyłam najnowszy numer czasopisma ‘czas na wnętrze’ i  moje oczka się zaświeciły. po raz drugi jestem w kolumnie HIPER BLOGI – to dział na końcu gazety, poświęcony designersko-wnętrzarskiej blogosferze, w której iza zięba wybiera rodzynki z blogosfery z najlepszymi w danym miesiącu inspiracjami.  bycie na łamach gazety, to ogromna dla mnie radość i poniekąd rodzaj zapłaty za to, ile czasu i serca wkładam w bloga. gorąco dziękuję izie, że się do mnie zgłosiła po raz drugi. bardzo dziękuję.

Read More
Jak Przyjąć Krytykę ...

kiedy zaczynałam pisać bloga dwa lata temu bardzo cieszyłam się, że blogi wnętrzarskie są pozytywne, a relacje między blogerami przyjacielskie. nie podobało mi się, że faszonistki czy blogerki mamusie tak ze sobą rywalizują i obwieszczają to całemu światu wszem i wobec. negatywne słowa, nie miła atmosfera i bronienie swoich racji nie jest moim ulubionym tematem postów. poczytując blogi o dekoracji domów w polskiej blogosferze zauważyłam inną tendencję: wsparcie, zrozumienie i szacunek – mimo różnic. to samo zaobserwowałam na blogach zagranicznych i odczułam, że chcę być częścią tej społeczności, że mam też coś do powiedzenia i zaoferowania. niestety czasy się zmieniają, a szkoda. jest co raz więcej blogów wnętrzarskich, a więc i trudniej jest się wybić, niestety też częściej blogerki zaczynają pisać o sobie na wzajem, a to nie wróży nic dobrego.

Read More
LIFESTYLEk@rolina
I Stop Writing in English (For Now)

i am so, so, so, sorry to announce that i am forced to STOP WRITING my blog post IN ENGLISH for now.
believe me, this was a very hard decision for me and i know it will be a shocker for you. i hope you could understand me and forgive me. i have been dwelling on this for months... the reason is simple: time consumption. i simply have too much going on to be able spend double time writing posts (in polish and english). 
but i want to tell you that whenever possible i will write at least a short story of what i am talking about in english - look for it at the bottom of each post. and please ask questions in the comments if you want to know more about anything i will be writing in polish.

Read More
LIFESTYLEk@rolina
Tygodniowe Wakacje // Weekly Vacation

jedziemy na wakacje :) niestety tylko na tydzień ;(

informuję , że HOUSE LOVES w osobie mojej, Mr M i Gabi właśnie jedzie do poznania na lotnisko, aby wyruszyć w podróż w nieznane, tzn. do grecji :) na wyspę zakynthos. bardzo się cieszymy i nie możemy się doczekać, bo należą nam się te wakacje bardzo...czekaliśmy na nie dwa lata :) a może i więcej! wolę nie liczyć... zarzucam więc tablety uspokajające na przelot samolotem i grecjo: przybywam! 

Read More
W Ogrodzie // In the Garden

co robi amator fotografii jak dostanie nowy aparat? oczywiście to pytanie retoryczne! dlatego właśnie wczoraj odwiedzając naszą nową działkę, na której powstaje nowy dom HOUSE LOVES, gdzie trawa (czytaj chaszcze) opanowały każdy kąt, gdzie brudna ziemia tu i ówdzie brudzi moje piękne landrynkowo różowe crocsy, gdzie powalone krzaki rysują mi łydki, a pająki wiszą na pajęczynach w każdym rogu - odnalazłam jej ukryte piękno. pocieszyło mnie to trochę :) bo w sumie, jak widać na załączonym obrazku, wcale ten mój nowy "ogród" nie jest taki brzydki, hihi. 

Read More
Wyprowadzka // The Move

kiedy powiedziałam wam, że HOUSE LOVES się wyprowadza, wiele osób pytało: czemu się wyprowadzamy, przecież mamy taki wychuchany dom? gdzie się wyprowadzamy? czy to koniec z HOUSE LOVES? o czym będę pisać na blogu? kiedy pokażę nowy dom :) ? a ponieważ nie ma tutaj żadnej tajemnicy i na blogu właśnie piszę o moim domu, to myślę, że należy się wam wytłumaczenie.

Read More