słoik wspomnień //memory jar

// polski

(read in english below)

 

Uważam, że ten tydzień to ostatnia szansa, aby zrobić SŁOIK WSPOMNIEŃ 2013. Potem będzie już za późno, bo można zapomnieć co się działo na początku stycznia i nie będzie możliwości zapisania wspomnień.

Strasznie się cieszę na ten projekt i ciekami mnie jak to wyjdzie. Ale muszę być szczera i się przyznać, że nigdy wcześniej nie miałam takiego słoika, więc będzie to nowe doświadczenie.

Ale zacznijmy od początku… ktoś przecież może zapytać CO to jest ten SŁOIK WSPOMNIEŃ? Sama nazwa mówi za siebie – to słoik, do którego wkłada się codzienne wspomnienia poprzez zapisywanie ich na małych i ślicznych :) karteczkach, kiedykolwiek masz na to ochotę i wspomnienia się „dzieją”. A potem pod koniec roku, czytasz karteczki i uświadamiasz sobie, jak wspaniałe jest twoje życie i jak wiele przeżyłaś przez ostatnie 12 miesięcy. Myślę, że to świetny pomysł, aby zapamiętać swoje życie, a nawet lepiej, że nie musisz tego robić pisząc długie poematy i eseje jak w pamiętniku, tylko krótkie notatki, myśli itp. Idealne dla mnie (wiecznie zabieganej mamy) !!!

Na karteczkach możesz zapisać cokolwiek. Ja będę zbierać wszystkie ważne wspomnienia, jak czas radości i śmiechu, czas wielkiego smutku, czas spokoju i czas chaosu…a więc, ktoś gotowy na zrobienie własnego słoika?

Potrzebujesz:

 • pusty słoik,
 • nożyczki,
 • papier i drukarkę,
 • darmowe druki karteczek (zobacz poniżej),
 • długopis,
 • wstążeczki, koronki, washitape – cokolwiek chcesz, aby udekorować słoik,
 • pistolet na gorący klej.

Jak zrobić:

 1. Udekoruj swój słoik wstążkami, koronkami i czymkolwiek masz pod ręką, przyklejając na gorący klej.
 2. Wydrukuj darmowe druki karteczek i wytnij je (Ja użyłam dziurkacza ozdobnego zakupionego na allegro.pl, aby wyciąć ładny kształt)
 3. Złóż wszystko razem i gotowe !!!

A tak wyszedł mój słoik …podoba się ?

Photo 1 original.jpg

Możesz dołączyć do mojego projektu i zrobić swój słoik. Po prostu użyj darmowych druków, jakie dla was zaprojektowałam. Kliknij na zdjęcie poniżej (wybierając wersje angielską lub polską), wydrukuj, wytnij i używaj.

Potem podziej się ze mną swoim projektem wysyłając zdjęcie na moją stronę facebooka.

k@rolina


// english

This week is the last chance to make your own MEMORY JAR 2013. After that you would probably forget what happen at the beginning of January and would not be able to write down memories.

I am excited about it and curious how it is going to turn out. But I have to be honest and admit that I never had one before, so it is going to be new experience.

But first thing first… someone may ask WHAT is a MEMORY JAR? The name almost says it all – it is a jar where you collect your everyday memories by writing them down on cute tags, whenever you feel like it and whenever they happen. And then at the end of year, you read them all just to realise how great your live was and how much happened over past 12 months. You can also use them to make cute photobook or a scrapbook journal. I think it is great way to memorise your live and even better you don’t need to write poems and essays like in the dairy – just short notes, thoughts ets. Perfect for me (busy mummy) !!!

You can write down whatever you want. I will be saving all important things, like: times of great joy and laughter, times of big sadness, times of peace and times of chaos … so are you ready to do yours too?

You need:

 • empty jar,
 • scissors,
 • paper and printer,
 • printable tags (see below),
 • pen,
 • ribbons, lace, washitape – whatever you like to decorate your jar with,
 • hot glue gun.

How to make:

 1. Decorate your jar with ribbons, laces and other things you have in hand by using hot glue.
 2. Print tags and cut them out ( I cut my tags with puncher from allegro.pl. Search ebay for similar)
 3. Put all items together and enjoy!!!

This is how my jar turn out… do you like it?

Photo 2 650x450.jpg

Now, you can join me and make your own jar. Just use printable freebies I designed for you. Click on the pictures below (by choosing English or Polish version), print on paper, cut and use.

Please share with me your little crafty work by sending to my facebook page.

k@rolina

UPDATE - nowy i uniwersalny tag